Як включити і налаштувати історію файлів в Windows

В операційних системах Windows 8 і 10 є функція, яка зберігає призначені для користувача дані. Вона називається «Історія файлів». З нею в будь-який момент можна відновити стертий малюнок, фото, контакт, закладку. Та що завгодно. Всі раніше створені версії документів будуть копіюватися на зовнішній диск. Так ви зможете повернути їх в початковий стан, якщо випадково внесли неправильні зміни. У Windows 10 історія файлів стала зручним і доступним інструментом для резервування і кешування.

Історія файлів в Windows

Про історію файлів

Ця опція в різних формах присутня в багатьох ОС. У MacOS вона називається «Time Machine» ( «Машина часу»). У Win 7 є якийсь аналог цієї функції — тіньове копіювання. З ним можна повернути попередню версію документа, якщо його змінили не так, як потрібно.

Перша система від Microsoft, в яку була додана історія файлів — Windows 8. Саме в цій ОС з’явилася можливість встановити резервування на зовнішній диск. До цього резервні копії зберігалися там же, де оригінали. І якщо вінчестер виходив з ладу, відновити документи було складно.

Однак опцію в основному використовували настроювачі і системні адміністратори. У Windows 10 її допрацювали. Тоді їй зацікавилися і звичайні користувачі.

Як увімкнути?

За замовчуванням історія файлів не активна. Щоб вона працювала, потрібен зовнішній жорсткий диск, накопичувач, флешка, мережеве сховище або будь-який інший носій. Важливо, щоб на ньому вистачало пам’яті для копіювання даних.

Будуть резервуватися тільки каталоги «Робочий стіл», «Вибране», «Бібліотеки», «Контакти», «SkyDrive». Щоб документ зберігався, з ним треба працювати в одній з цих папок.

Якщо під’єднати зовнішній диск, система сама запропонує використовувати його для зберігання резервних копій. Тоді не доведеться нічого налаштовувати.

Windows 10

Ось як включити історію файлів в Windows 10:

 • Натисніть Пуск — Виконати (Start Menu — Run). Або ж за допомогою клавіші Win + R.
 • Відкриється невелике вікно з полем для введення. Напишіть в ньому «filehistory» без лапок і підтвердіть дію.
 • Це вікно також можна викликати, якщо перейти в «Пуск — Панель управління» ( «Control Panel»), вибрати категорію «Оновлення та безпека» та відкрити меню «Історія файлів» ( «File History»).

Історія файлів в Windows 10

Історія файлів

 • Натисніть «Включити» ( «Turn On»).

Залишилося налаштувати опцію.

 • Натисніть на «Зміна диска» ( «Select Drive»), щоб вказати носій, на якому будуть знаходитися копії. Там є кнопка «Мережеве розміщення» ( «Network Location») для додавання мережевих каталогів.
 • Пункт «Виключення папок» ( «Exclude Folders») служить для вибору конкретних директорій Windows 10, які не братимуть участі в резервуванні.
 • Натисніть на «Додаткові параметри» ( «Advanced setting»). Там ви можете вказати, наскільки часто робити копії і протягом якого часу їх зберігати.

Розширені можливості пошуку в Історії файлів Windows 10

Налаштування розширених можливостей

 • Кнопка «Очистити версії» видаляє всі попередні варіанти документів.

Дані будуть записуватися на диск автоматично.

Windows 8

У Windows 8 ця функція працює приблизно так само, як і в 10-ке. Але активувати її можна різними способами. Наприклад, через початковий екран.

 1. Зайдіть в нього.
 2. У пошуку напишіть «Параметри» (або «Setting»).
 3. Відкрийте «Історія файлів» ( «File History»).
 4. Далі можна налаштовувати функцію, як в Win

Можливі проблеми

Якщо ви оновилися з Windows 7 до 8, служба може не працювати. Чи не вийде зберегти копії на диск. Ось як це виправити.

 1. Пуск — Панель управління.
 2. Меню «Історія файлів» в категорії «Оновлення та безпека».
 3. Там буде оповіщення, що опція відключена, і пропозиція налаштувати систему архівації. Активувати, поміняти або якось взаємодіяти з нею ви не зможете. Їй «заважають» параметри попередньої версії ОС.
 4. Клацніть на посилання «Відновлення файлів Windows 7». Вона знаходиться зліва знизу.
 5. Кнопка «Відключити розклад». Вона зліва вгорі. Спосіб актуальний і для Win

Після цього можна включити резервування. Копії будуть записуватися на диск.

Як відновити файли з історії?

Завдяки цій функції втрачену, пошкоджену, віддалену, змінену або забуту інформацію можна відновити.

 • У вікні папки, в якій раніше знаходився стертий документ, натисніть на кнопку «Головна» в рядку меню.
 • Натисніть на піктограму «Журнал». Вона схожа на папку з годинником. Її також можна знайти в провіднику Windows Explorer.

Відновлення файлів в Windows 10

Натисніть на піктограму «Журнал»

 • Відкриється вікно з даними. Для цього повинен бути підключений диск історії файлів Віндовс 10.
 • Щоб вибрати копії, проведіть по екрані робочу область вправо або вліво. При кліці на одну з них вгорі відобразиться дата її додавання в архів.
 • Виділіть документи, які хочете повернути. Щоб охопити відразу кілька, клацайте по ним мишею з затиснутою клавішею Ctrl.
 • Натисніть на кнопку «Відновити». Вона виглядає, як кругова стрілка.

Спосіб підходить і для Win 8, і для 10.

Це ж можна зробити в меню історії (яке в Панелі управління). Натисніть в ньому на сходинку «Відновлення особистих файлів» ( «Restore Personal Files»). Вона знаходиться зліва.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector