Що робити, якщо процес «Бездіяльність системи» вантажить процесор Windows

Як тільки у нас зависає програма або комп’ютер в цілому, ми насамперед відкриваємо диспетчер задач. У вікні, ми бачимо список запущених додатків, процесів, ступінь завантаженості. І тут в жаху виявляємо, що 99% вантажить бездіяльність. Що ж це за ситуація? Давайте розглянемо, що робити, коли «Бездіяльність системи» вантажить процесор Windows 7 або інших версій.

Як виправити завантаження процесора в ОС Windows процесом «Бездіяльність системи»

Для початку розберемося, що таке «Бездіяльність системи» в диспетчері завдань. На першій вкладці Диспетчера розміщений список працюючих додатків. Якщо що-небудь з них зависло, то навпаки буде напис «Не відповідає». На другій вкладці відображаються процеси і ступінь, на яку їм вдається завантажувати процесор. Далі йдуть служби, дані по швидкодії і трафіку, активні користувачі. Якщо на другій вкладці натиснути кнопку «Відображати процеси всіх користувачів» і прокрутити повзунок до кінця вниз, то ми побачимо рядок «Бездіяльність». Розберемося, що це.

Що таке «Бездіяльність системи»

У Диспетчері дійсно відображається те, що може навантажувати комп’ютер. Тому логічна паніка тих користувачів, які побачили 90-99% біля останнього рядка. Насправді процес «Бездіяльність» є винятком з цього правила. Він збирає дані від усього того, що вантажить центральний процесор, і являє собою, наскільки він вільний, ступінь часу, коли він не діє. Тобто якщо цей процес показує ЦП, завантажений під 96%, це означає, що пам’ять зайнята лише на 4%, а на 96% вільна. Таким чином, це нормальне явище і показник, навпаки, хорошої роботи комп’ютера, а не його перевантаження. Тому запитання на кшталт «Як відключити« Бездіяльність системи »на Win 7» не коректні. Можна не відображати цей процес, але не прибрати і не відключити.

Але чому ж тоді комп’ютер висне при таких показниках? Адже він повинен бути вільний майже на всі 100, а насправді не реагує і просто вмирає. Причому часто і перезавантаження не допомагає. Є тут моменти, на які варто звернути увагу.

Як визначити, чи є шкідливим «Бездіяльність системи»

Іноді не «Бездіяльність системи» вантажить процесор Windows 10, Windows 7 або WindowsXP, а віруси, які маскуються під нього. Звернути увагу на них при цьому вельми складно, тому що високий відсоток біля цього рядка — нормальне явище і не викликає підозри у користувача. Щоб точно визначити наявність вірусного процесу, проведіть наступні дії:

  • Викличте Диспетчер завдань.
  • На вкладці «Процеси» натисніть відображення процесів всіх користувачів і знайдіть рядок «Бездіяльність системи».
  • Внизу екрана Диспетчера знайдіть цифру, яка ніколи завантаження ЦП і складіть її зі значенням Бездіяльності.
  • У нормі повинно вийти чітко 100%. Якщо більше, то це вірус. Шкідливе ПО, як правило, може навантажити під 99%, і ця цифра зберігається, навіть якщо запустити важкі програми.

Процес «Бездіяльність»

Також можна спробувати знайти вірусний процес. Часто це svсhost.exe- широко вживається різними службами. У диспетчері завдань завжди вказується, хто запустив процес. У нормі це system, NetworkService, LocalService. Якщо ж назви будь-які інші, то це вірус. Ще потрібно звернути на назву процесу. Віруси часто використовують різні варіації з ім’ям svchost, замінюючи, наприклад, букву «o» на «нуль», або додаючи будь-які символи або числа до назви. Видалити такі процеси самостійно, швидше за все, не вийде. При перезавантаженні комп’ютера вони знову вилізуть.

Що робити з «Бездіяльність системи», якщо це вірус

Якщо процес «Бездіяльність системи» вантажить процесор, швидше за все, на комп’ютері мешкають так звані віруси «Майєр» (Miner). Створені вони для того, щоб використовувати ресурси комп’ютерів для заробітку криптовалюта біткойн. За допомогою вірусу шахраї викачують ресурс вашого комп’ютера, крадучи при цьому і особисту інформацію. Заробіток біткойнов займає вище 70% можливостей, а звичайні користувачі рідко використовують вище 20%, цим і користуються віртуальні злочинці, перетворюючи ваш комп’ютер в робота по заробітку віртуальної валюти без вашого відома. І, природно, без будь-якого прибутку для вас. Заразити комп’ютер просто: досить випадково відкрити в інтернеті фото або документ.

Ще один варіант, як підчепити подібний вірус — це торрент-клієнт. Часто при оновленні подібних програм до установника прикріплюється додаткова програма, яка проникає на комп’ютер або ноутбук і використовує його ресурс. При цьому навантажуючи і процесор, і відеокарту, що позначається на швидкості розрядки батареї у ноутбука, та й викликаючи небезпека більш швидкого виходу його з ладу. Так що подібні віруси не так вже нешкідливі.

Найкраще, що робити, якщо «Бездіяльність системи» завантажує ЦП, це використовувати антивірус. Популярними є Dr.Web, Eset Nod, Kaspersky Internet Security. Програмі, звичайно, буде складно знайти і знешкодити, вже дуже добре Майнер вміють ховатися за системні процеси. В крайньому випадку завжди залишається варіант переустановлення системи. Якщо стандартні антивірусні комплекти проблему не знайшли і не виправили, зверніться до спеціалізованих протівошпіонскім програмами.

Kaspersky Virus Removal Tool

Таким чином, ми відокремили реальну проблему «Бездіяльності системи», коли вона по-справжньому вантажить операційну систему Windows 7 або будь-яку іншу, коли високі значення трактуються невірно. Якщо вам знайомі способи діагностики і усунення вірусів, що маскуються під процес, діліться вашою думкою в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector