Як роздати Wi-Fi з MacBook

У сучасному світі ми звикли підключатися до інтернету в будь-який час і на будь-якому пристрої, Wi-Fi став буденністю в міру розвитку комп’ютерів і гаджетів. Володіючи великою кількістю пристроїв, замислюєшся, як найбільш ефективно організувати доступ в інтернет, налаштувати мережу на кожному гаджет або, наприклад, роздати Wi-Fi з MacBook Pro для підключення до нього телефону або планшета.

Як роздати Wi-Fi з MacBook

На макбуков можна створити точку доступу, щоб транслювати Wi-Fi.

Роздати Wi-Fi означає зробити з комп’ютера точку доступу, яка буде транслювати сигнал для підключення до нього інших пристроїв. Плюсом таких з’єднань є можливість з’єднання необмеженої кількості гаджетів без необхідності використовувати дроти, а також в будь-якому місці, де сам MacBook Pro може вийти в інтернет.

Критики компанії Apple завжди наголошують на тому, що в їх продукції немає універсальності, що вона нездатна відповідати вимогам інтеграції технологій в сучасному світі. Що якщо у вас один продукт цієї компанії, то неминуче потрібно і всі інші технологічні товари купувати саме цієї марки. Почасти це дійсно так. Але в даний час Apple в умовах конкуренції прагне наділити свою продукцію всіма функціями, властивими основним конкурентам. Зокрема, це здатність транслювати Wi-Fi для будь-яких клієнтів, навіть інших марок і операційних систем.

Необхідні умови для роздачі інтернету

Для того щоб транслювати інтернет з MacBook Pro, на ньому самому повинен бути налаштований вихід в мережу. Виконано це може бути наступним чином:

 • Макбук виходить в інтернет через Wi-Fi (загальнодоступна мережа або роутер);
 • з використанням мережевого кабелю Ethernet;
 • за допомогою USB-модема.

Підключення кабелю Ethernet

З першим пунктом все зрозуміло, крім сумніву в доцільності роздачі. Якщо в місці, де ви знаходитеся, і так є Wi-Fi, навіщо потрібно роздавати інтернет з макбуков. Хіба що пароль від нього ви не знаєте або забули, а в MacBook Pro збережені настройки і він успішно працює. Трохи пізніше ми розповімо, де можна подивитися пароль від вайфая на макбуков, якщо ви його забули. Відзначимо, що модуль Wi-Fi тут тільки один і він може або приймати, або передавати сигнал. Тому якщо ви підключені таким способом, то роздати інтернет без проводів ви можете тільки через Bluetooth пристроїв Apple.

Якщо в приміщенні, де ви знаходитеся, є високошвидкісна мережа, то ви можете підключитися до неї по кабелю Ethernet. Якщо ваш ноутбук не обладнаний таким роз’ємом (наприклад, MacBook Air), то скористайтеся спеціальним адаптером. Після приєднання кабелю з’єднання DHCP буде налаштоване автоматично. Якщо цього не відбулося, то отримаєте дані у провайдера про настройках, можливо, використовується PPPoE, тоді потрібно вибрати відповідний пункт у налаштуваннях.

Тепер можна приступити до створення Wi-Fi-мережі за допомогою MacBook Pro:

 1. Підключіть комп’ютер до інтернету одним з описаних раніше способів.
 2. Зайдіть в «Системні налаштування», розділ «Загальний доступ». «Системні налаштування»
 3. Виберіть пункт «Загальний інтернет», але галочку не ставте.
 4. У правому вікні в полі «Загальна підключення» виберіть, що використовувати комп’ютера для виходу в інтернет. Виберіть Ethernet, якщо MacBook Pro підключений за допомогою кабелю, або назва використовуваного USB-модема. Або Wi-Fi, якщо ви хочете підключити комп’ютер або телефон Apple через Bluetooth.
 5. В наступному полі «Для комп’ютерів, що використовують» виберіть Wi-Fi. Якщо ж Макбук приймає сигнал, то залишається тільки Bluetooth PAN. налаштування роздачі
 6. Тепер натисніть на кнопку «Параметри Wi-Fi». Тут потрібно придумати ім’я мережі, канал залиште за умовчанням, виберіть тип шифрування (краще «Особистий WPA2»), придумайте пароль.

Тепер на тих комп’ютерах і гаджетах, на яких потрібен доступ в інтернет:

 • запустіть пошук доступних Wi-Fi-мереж;
 • виберіть назву щойно створеного підключення, натисніть «Підключитися»;
 • введіть пароль і можете користуватися інтернетом.

Якщо Макбук підключений через Wi-Fi, а роздає по Блютус, то на iPhone або iPad зайдіть в параметри Bluetooth і встановіть з’єднання з MacBook Pro. Таким чином, ви отримаєте інтернет на своїх гаджетах.

Ще одна корисна порада, пов’язаний з транслюванням Wi-Fi. Якщо ви перебуваєте за кордоном, де є доступ до мережі через Ethernet, і хочете подивитися контент з російських серверів, призначений тільки для користувачів з Росії (наприклад, фільми сервісу ivi.ru), то можна зробити наступне:

 1. Зайдіть в системні настройки, розділ «Мережа».
 2. У лівому вікні виберіть PPPoE або Ethernet (можна і там, і там зробити).
 3. Натисніть кнопку «Додатково». 
 4. Вкладка «Проксі», поставте галочку справа «Web-проксі».
 5. Пропишіть в полях дані проксі-серверів. Існують платні і безкоштовні проксі, з пошуку в інтернеті виберіть найбільш підходящі для себе.
 6. Тисніть Ок і «Застосувати».

Тепер весь інтернет-потік, роздають по Wi-Fi, буде проходити через цей проксі і ви зможете користуватися сервісами зі свого планшета або іншого мобільного пристрою.

Як подивитися пароль від Wi-Fi

Більшість з нас створює складні паролі для захисту інформації, доступу до файлів і, звичайно ж, для виходу в інтернет. Якщо ви забули пароль Wi-Fi, можна подивитися його, виконавши наступне:

Зайдіть в «Додатки», далі «Програми», «Термінал» або через пошук Spotlight, ввівши terminal. Введіть в терміналі рядок:

security find-generic-password -ga «NAME» | grep «password:»
де Name — це назва вашої мережі.

Далі, потрібно ввести свої ім’я користувача Mac і пароль. У вікні терміналу буде виведений потрібний вам пароль (password).

Те ж саме можна зробити за допомогою програми «Зв’язка ключів»:

 1. Відкрийте програму (можна через пошук Spotlight справа вгорі екрану).
 2. Знайдіть ім’я мережі, до якої ви забули пароль, і клацніть по ній двічі.
 3. Поставте галочку у віконці «Показати пароль».
 4. Введіть свої ім’я користувача та пароль в системі.
 5. В поле відобразитися пароль Wi-Fi.

запит даних

Пам’ятайте, таким чином можна дізнатися пароль лише тієї мережі, до якої MacBook Pro вже підключався зі збереженням пароля. В іншому випадку вам допоможе тільки інтерфейс роутера.

Як видно, функціональність MacBook не поступається комп’ютерів під управлінням Windows. Можна без проблем створити точку доступу і роздати Wi-Fi будь-яким мобільним пристроям, для цього лише необхідний доступ в інтернет з самого макбуков і кілька простих дій з налаштування. А також за допомогою його можна дізнатися пароль від Wi-Fi, не вдаючись до інтерфейсу роутера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector