Як встановити і налаштувати FTP-сервер на Ubuntu

Локальний FTP-сервер — це можливість передавати файли за допомогою file transfer protocol. Він використовується для зручного обміну файлами по дротової і бездротової місцевої мережі. Цим локальний сервер може бути корисний як в роботі, так і в домашніх умовах. З використанням Ubuntu, FTP-сервер ще більш зручний, оскільки вимагає мінімум сил і ресурсів для настройки і використання.

Як налаштовувати FTP-сервер

На базі Ubuntu можна встановити ftp-сервер.

трохи теорії

Протокол обміну файлами сьогодні особливо часто використовують для передачі власних ресурсів на сервери в інтернеті, а також між довіреними комп’ютерами. Добре відомі клієнти FTP для Windows, наприклад, FileZilla, націлені на взаємодію двох комп’ютерів, обмін даними між якими максимально простий і керований.

FileZilla

Протокол будується на базі клієнт-серверної логіки. Це означає наявність двох технічних сторін — клієнта (чиї потреби обслуговуються) та сервера (який і обслуговує потреби). Підключення до сервера може виконуватися як за допомогою відкритої аутентифікації (логін і пароль), так і анонімно (якщо підтримується). Незважаючи на це, протокол ФТП слабкий щодо захисту, особливо за стандартами сьогоднішнього дня. Однак в Ubuntu установка FTP може включати деякі додаткові стандарти захисту.

Переходимо до практики. демон Profpd

Для того щоб установка FTP-сервера Ubuntu пройшла вдало, ми використовуємо так званий «демон». Це програма, яка дозволяє виконувати рутинні завдання, будучи запущеною в тлі. Демон, який потрібен для FTP на Ubuntu — Proftpd. Його установка виконується простою командою в Терміналі:

«Sudo apt-get install proftpd».

інсталяція Proftpd

Коли установка буде завершена, буде потрібно оновити конфігурацію сервера і змінити базові настройки. Це допоможе конфігурувати процес входу на сервер. Всі потрібні зміни потрібно вносити в файлі «/etc/proftpd/proftpd.conf». Його можна відразу відкрити за допомогою редактора nano.

Отже, настройка FTP-сервера Ubuntu почалася. Перш за все, змінимо 2 потрібних параметра.

У самий кінець файлу необхідно додати рядок:

«AuthUserFile /etc/proftpd/ftpd.passwd»

Саме в цьому документі, який ми запропонуємо вам додати пізніше, будуть зберігається основні параметри входу. Прибираємо символ коментаря з рядка «DefaultRoot» — «#». Тепер перейдемо до виправлення файлу «/ etc / shells». У нього потрібно додати рядок «/ bin / false». C допомогою цих команд ви зможете додавати нових користувачів в існуючу групу:

«Addgroup имя_пользователя група», якщо вставити «ім’я» = «ftp» і «група» = «www-data», то стає можливим працювати з файлами в «власності» сервера.

Крім того, установка FTP-сервера Ubuntu передбачає команду «change owner»: «chown -R ftp: www-data». З її допомогою можна зробити власником файлів користувача «ftp». Групі користувачів «www-data» буде надано груповий доступ до документів. Коли всі налаштування будуть завершені, просто перезавантажте сервер:

«Sudo /etc/init.d/proftpd restart»

Тепер потрібно налаштовувати віртуальні облікові записи користувачів. Це необхідно робити за такою схемою:

«Ftpasswd -passwd -file = / etc / proftpd / ftpd.passwd -name = (ім’я користувача) -shell = / bin / false -home = / var / www / html -uid = (ID користувача, можна дізнатися по команді« id ftp ») -gid = (ID групи, допустимо для групи« www-data »- 33)

Тут «home» — це домашній каталог, «shell» в Убунту — оболонка для користувача. «File» вказує, де будуть зберігатися дані. Після внесення команди ще раз перезавантажте сервер.

Тепер розглянемо, як можна налаштувати TFTP-сервер, Ubuntu допоможе нам в цьому.

Сервер TFTP на Ubuntu

Простий Протокол Передачі фото використовується в основному для завантаження комп’ютерів всередині мережі. Він не підтримує аутентифікації з використанням ключа. Але є можливість включити фільтрацію по IP-адресами. TFTP-сервер в Ubuntu досить уразливий з точки зору безпеки. Однак є сфери застосування, де він буде незамінний.

Спочатку потрібно встановити програму Aptitude і всі потрібні пакети:

«Sudo apt-get install aptitude»
«Sudo aptitude -R install apache2 atftpd tftpd-hpa»

установка Aptitude

Тепер — внести зміни в файл «sudo nano / etc / default / atftpd», замінивши в рядку значення «USE_INETD = true» на «USE_INETD = false».

Після цього потрібно відредагувати файл «sudo nano / etc / default / tftpd-hpa». У нього вписується директорія для настройки FTP-сервера на Ubuntu: після «OPTION» — «TFTP_DIRECTORY =» / srv / tftp »».

І запускаємо демон Atftpd:

«Sudo /etc/init.d/atftpd start»

Далі, потрібно конфігурувати Apache.

«Sudo ln -s / srv / tftp / var / www / tftp»

Це посилання на каталоги TFTP-сервера.

Дуже важливий налаштований DHCP:

«Sudo nano /etc/dhcp3/dhcpd.conf»

У нього потрібно записати наступне:

«# Ім’я домену (внутрішнього).
option domain-name «ім’я_домена»;
#DNS сервер на підключається ПК.
option domain-name-servers IP_адрес;
# З цього рядка потрібно прибрати коментар «#».
authoritative;
# Бажані дані підмережі для сервера.
subnet 192.168.0.0 netmask 255.255.255.0 {
# Діапазон видачі адрес.
range IP_адрес IP_адрес;
# Роутер з виходом в інтернет. option routers IP_адрес;
# Завантажуваний при початковому завантаженні в мережі файл.
filename = «tftp / pxelinux.0»;
} »

Тепер залишилося тільки перезавантажити DHCP-сервер:

«Sudo /etc/init.d/dhcp3-server restart».

Як бачите, настройка FTP-сервера Ubuntu не вимагає особливих технічних навичок. Крім того, вона досить проста у виконанні для кожного, хто працював в Linux.

На завершення

У цій статті ми детально і детально розглянули, як встановити FTP-сервер на Ubuntu, а також приділили увагу налаштуванню TFTP-сервера. Ці інструменти — прекрасний зразок того, наскільки Убунту гнучка і функціональна. Якщо у вас все ж з’явилися питання щодо її використання та налаштування — не соромтеся задавати їх у коментарях до цієї статті. А також читайте інші матеріали на сторінках нашого сайту.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector