Як змінити яскравість і дозвіл екрана в Ubuntu

Напевно, багато хто з наших відвідувачів не раз стикалися з такою неприємною проблемою, як біль в очах. Вона виникає у багатьох людей, які проводять за комп’ютером кілька годин в день. Щоб позбутися від цієї проблеми, досить правильно змінити роздільну здатність екрана Ubuntu, і відрегулювати чутливість яскравості.

В результаті довгого перебування за комп’ютером очі дуже сильно втомлюються, і це помітно вже в той момент, коли виявляються перші больові відчуття в області очей. Насамперед вам потрібно налаштувати потрібну частоту і підібрати в Ubuntu дозвіл екрана, щоб знизити втому в ваших очах. Також кращим рішенням в цій ситуації залишається зменшення показника яскравості на вашому ноутбуці. Це допоможе не тільки зберегти зір, але і значно заощадить витрата батареї для тривалої експлуатації без живлення пристрою.

Зміна яскравості в Ubuntu

Зараз ми постараємося з вами розібратися, як знизити яскравість монітора в Убунту для того, щоб наш зір з роками не погіршувався.

Налаштування яскравості монітора в меню управління параметри системи

Одним з досить простих способів є настройка яскравості монітора за допомогою меню управління «Параметри системи». Заходьте в опцію параметри системи, і там ви побачите варіант з найменуванням «Яскравість і блокування». Ця опція підходить тільки для тих користувачів, які користуються ноутбуком.

Параметри системи в Убунту

Перейдіть в розділ Яскравість і блокування

Якщо ви використовуєте ноутбук, то при натисканні на цю опцію у вас вилізе показник з налаштуванням яскравості монітора.

У разі, якщо ви стали відчувати, що яскравість монітора надмірно висока в режимі очікування або те, що система перемикається в тьмяний режим дуже швидко / довго, при цих обставинах доведеться змінювати яскравість монітора іншим маловідомим способом.

Заходьте в термінал і вводите наступний код:

dconf-editor

Якщо після введення цього коду у вас не відкрився екран dconf, то вам для початку необхідно виконати інсталяцію.

sudo apt-get install dconf-tools

Після закінчення процесу установки запускаємо команду повторно. Потім переходимо в сектор org потім plugins, далі power. Якщо ви працюєте за стаціонарним комп’ютером, то у вас не з’явиться це меню управління. Воно з’являється тільки на ноутбуці.

Configuration editor - Power

Встановіть значення, як показано на ілюстрації

Виставляємо галочки, як показано на скріншоті. Опції вступлять в силу відразу ж після завершення всіх змін. По завершенні необхідних змін ви можете просто закрити вікно редактора.

Як знизити яскравість в Убунту за допомогою функції Nvidia X server settings

Якщо на вашому комп’ютері вже встановлена ​​програма від Nvidia, то найпростішим вирішенням проблеми буде скористатися програмним забезпеченням Nvidia X server settings. За допомогою цієї утиліти ви зможете налаштувати яскравість, дозвіл і змінити частоту монітора. На прикладі буде показано налаштування монітора марки Toshiba. Ви, природно, налаштовуєте свій монітор, виходячи зі своїх потреб. Запускаємо програму Nvidia X server setting і заходите в меню управління «Системні утиліти» далі «Адміністрування».

Для того щоб правильно налаштувати свій екран, переходимо в розділ під назвою Display Configuration.

Nvidia x server configuration

Вкажіть оптимальні параметри екрана

Щоб відрегулювати показник яскравості, потрібно перейти в розділ Color Correction.

Налаштування дозволу екрану в Ubuntu підлаштовувати, виходячи зі своїх потреб.

Як зберегти налаштування дозволу екрану і яскравості в Ubuntu за допомогою скрипта

У користувачів ноутбуків ще є проблема з підсвічуванням в Ubuntu. Кожен раз, коли система Убунту завантажується, вона автоматично виставляє максимальний показник яскравості.

Для того щоб вирішити цю проблему, потрібно додати спеціальний скрипт, який автоматично регулює яскравість екрану в Ubuntu під час завантаження комп’ютера.

Підсвічування ноутбука в темряві

В Ubuntu ви також можете налаштувати яскравість підсвічування

Відкриваємо файл браузера і переходимо в розділ «Комп’ютер» далі «Система» далі «Клас» далі «Підсвічування каталогу». Ви побачите дві або три папки подібного типу:

В одній папці є файл під назвою actual_brightness, ви зможете побачити його зміст через іконку з мініатюрами.

Перш за все, ви повинні зробити і запам’ятати інформацію, написану нижче.

Змінити яскравість екрану можна через поєднання клавіш FN + стрілка.

Перевірте файл actual_brightness в одній папці (повторно відкривати всі папки для оновлення значень).

Запам’ятайте ім’я папки, в якій значення actual_brightness вже змінено.

Замініть acpi_video0, ввівши спеціальну команду (вона буде нижче) з таким же ім’ям папки.

  1. Натисніть клавіші Ctrl + Alt + T на клавіатурі, щоб відкрити термінал. Коли він відкриється, виконайте просту команду, яка буде вказана нижче, вона дасть вам максимальний рівень яскравості на вашому ноутбуці:

cat / sys / class / backlight / acpi_video0 / max_brightness

Яскравість можна відрегулювати від 0 до 9.

  1. Введіть код, який буде вказано нижче. Ви зможете отримати суперправа користувача. Для цього відкрийте /etc/rc.local file і введіть наступне:

sudo -i

gedit /etc/rc.local

Не забудьте додати рядок після цього коду. Виставите число від 0 до 9 на такий рівень яскравості, який ви хочете.

echo 0> / sys / class / backlight / acpi_video0 / brightness

Ось такі от прості дії допоможуть коректно налаштувати яскравість екрану Убунту на вашому комп’ютері, щоб зберегти і зберегти зір. Якщо вам сподобалася ця стаття, то не забувайте залишити свій коментар під цим матеріалом. Для нас дуже важлива думка наших відвідувачів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector