Що робити «Шлюз, встановлений за замовчуванням, недоступний» в Windows 10, 7 і 8

На ПК або ноутбуках, на яких є модуль Wi-Fi, користувачі періодично стикаються з помилкою, при якій пропадає інтернет. При цьому інші домашні пристрої можуть продовжувати отримувати бездротової сигнал від роутера. А якщо звернути увагу на повідомлення системи ми зауважимо таке повідомлення «Шлюз, встановлений за замовчуванням, недоступний» в ОС Windows 10, 7 і 8. Що ж можна зробити в цій ситуації — давайте розбиратися.

Запуск діагностики мереж

Усунення проблеми «Шлюз, встановлений за замовчуванням, недоступний»

Давайте спробуємо вирішити помилку на комп’ютері, з яким виникають проблеми. Цей спосіб допоможе в тому випадку, якщо інтернет пропав тільки на одному пристрої. Решта можуть виходити в інтернет через загальний шлюз (або роутер) без проблем. Також він більше підходить для мобільних пристроїв або ноутбука.

Порядок дій:

 1. Відкрийте будь-яким способом диспетчер пристроїв. Наприклад, потрібно натиснути відразу дві кнопки WIN + PAUSE і вгорі вибрати пункт «Диспетчер пристроїв»;
  Диспетчер пристроїв
  Натисніть пункт «Диспетчер пристроїв»
 2. Далі нам потрібно відшукати в списку підключених до ноутбука на Windows 10, 7 або 8 пристроїв розділ «Мережеві адаптери» і натисніть для відкриття повного списку;
 3. Натисніть ПКМ на бездротової адаптер, через який здійснюється підключення, і виберіть пункт «Властивості»;
  властивості
  Виберіть «Властивості»
 4. Далі необхідно вибрати в новому віконці вкладку «Управління електроживленням»;
  управління електроживленням
  Виберіть «Керування електроживленням»
 5. Внизу у вікні приберіть прапорець з рядка «Дозволити відключення …»;
 6. Натисніть внизу кнопку «Ок» для підтвердження змінених параметрів.

Це ще не все настройки, пов’язані з електроживленням комп’ютера, які можуть нам допомогти вирішити помилку «Шлюз, встановлений за замовчуванням, недоступний». Далі слід відкрити панель управління. Вибрати його можна в «Пуск».

Подальший порядок дій:

 1. Необхідно натиснути на назву цього розділу в меню «Пуск» або відкрийте ПУ будь-яким іншим способом;
  Панель управління
  Виберіть «Панель управління»
 2. Натисніть на пункт «Система і безпека» і виберіть далі «Електроживлення»;
  Система і безпека
  Натисніть «Система і безпека»
 3. Потім натисніть внизу пункт «Додаткові схеми». Слідом відкрийте «Налаштування схеми електроживлення»;
  Налаштування схеми електроживлення
  Натисніть «Налаштування схеми електроживлення»
 4. Перейдіть ще по одному параметру «Змінити додаткові параметри»;
 5. У новому вікні знайдіть і виберіть пункт «Параметри бездротової мережі» і переконайтеся, що тут встановлено значення «Максимальна продуктивність». В іншому випадку замініть його.
  параметри адаптера
  Параметри безпроводового адаптера

Після завершення цих налаштувань комп’ютер з ОС Windows потрібно перезавантажити. При черговому вході в систему спробуйте підключитися до інтернету. Або перевірте його наявність на ПК. Часто зміна цих параметрів дозволяють позбутися від проблем з підключенням до інтернету по шлюзу в ноутбуці. Якщо ж нічого не змінилося, продовжуємо виправляти цю помилку.

Читайте також: код помилки 0x80070035. Чи не знайдена мережева шлях в Windows 10.

Налаштування параметрів мережі в Windows 10, 7 і 8

Ваш комп’ютер дійсно міг змінити параметри налаштувань підключення і стала з’являтися помилка «Шлюз, встановлений за замовчуванням, недоступний». Трапляється це з різних причин. Наприклад, при збої системи, коли відбувається порушення роботи реєстру.

Щоб перевірити і налаштувати параметри правильно:

 1. Натисніть одночасно кнопки на клавіатурі WIN + R і введіть у вікні команду ncpa.cpl. Для її запуску натисніть «Ок» або ENTER;
  ncpa.cpl
  Введіть команду ncpa.cpl
 2. Виберіть ПКМ Ви зараз приєднані в вікні доступних і натисніть «Властивості»;
  Мережеві підключення
  Виберіть своє поточне підключення до мережі
 3. У новому вікні знайдіть рядок з назвою (TCP / IPv4) і нижче також натисніть на «Властивості»;
  Виберіть IPv4
  Виберіть IPv4 і натисніть «Властивості»
 4. Введіть в першому рядку (IP-адреса) стандартна адреса роутера в Windows 7, 8, 10. Тобто 192.168.1 або 0, але в останньому блоці адреси введіть двухзначное значення, наприклад, 192.168.1.38;
 5. Рядок «Маска підмережі» — можна заповнити так: 255.255.255.0. Часто заповнюється автоматично, тому її можна зовсім не вводити;
 6. Основний шлюз — в цьому полі введіть локальну адресу маршрутизатора або роутера. Зазвичай він завдано на етикетку на зворотному боці корпусу пристрою: 192.168.0.1 або 192.168.1.1.
  ручні підключення
  Ручні підключення до мережі

У полях DNS-сервер можна залишити порожніми. Або заповнити бажаний: 8.8.8.8. Альтернативний DNS: 8.8.4.4. Після цих налаштувань збережіть створені вами настройки, а відкриті вікна можна закрити. Після чого спробуйте підключитися до будь-якого сайту, щоб перевірити наявність помилки з недоступністю шлюзу.

Це може бути корисним: код помилки 4 в ВК відео — під час завантаження сталася помилка.

Що робити для настройки мережевого драйвера при проблемі зі шлюзом

Якщо ваш комп’ютер не може підключитися до мережі, але інші пристрої у вашій домашній мережі підключаються, спробуємо ще один спосіб виправити це.

Нам знову потрібно потрапити в диспетчер пристроїв вашого комп’ютера:

 1. Натисніть на рядок під назвою «Мережеві адаптери»;
  розділ
  Розділ «Мережеві адаптери» в ДУ
 2. Виберіть свій адаптер (з яким проблеми в Windows) ПКМ і натисніть «Властивості»;
 3. У новому невеликому вікні потрібно натиснути курсором на вкладку «Драйвер» і нижче на пункт «Оновити»;
  Драйвер в ДУ
  Виберіть вкладку «Драйвер»
 4. У наступному вікні натисніть на пункт «Виконати пошук на цьому комп’ютері»;

  Натисніть на рядок «Виконати пошук драйверів …»
 5. І далі необхідний натиснути на блок «Вибрати зі списку доступних».

У новому вікні ви побачите кілька версій, які доступні для вибору. Спробуйте натиснути курсором на один з них і встановити замість поточного.

Виберіть іншу версію драйвера
Виберіть іншу версію драйвера мережевого адаптера

Після цього знову перевірте наявність помилки зі шлюзом в ОС Віндовс 7, 8 або 19. Якщо нічого не змінилося, спробуйте повернутися в диспетчер пристроїв і вибрати ПКМ мережевий адаптер вашого комп’ютера, з яким відбуваються помилки. Натисніть на рядок «Оновити драйвери». У наступному вікні необхідно натиснути на перший варіант — автоматична установка. Збій мережі можна виникати з тієї причини, що поточна версія драйвера, яка встановлена ​​в системі, не підтримується.

Відключаємо програми, що впливають на підключення за замовчуванням

Помилку мережі можуть викликати додатки, які запускаються разом з Windows. І навіть при тривалій роботі комп’ютера вони не зупиняються і можуть споживати інтернет. Чим також впливати на активне підключення. І в деяких випадках навіть блокувати його (фаєрволи). Найчастіше цими додатками виступають різноманітні торрент-клієнти, компоненти для поновлення і мережеві екрани.

Щоб переглянути список програм, які в даний момент працюють, натисніть на невелику стрілку в панелі інструментів Віндовс.

Натисніть на стрілку
Натисніть на стрілку внизу екрану

Додатки, які будуть перебувати в цьому вікні ви можете закрити. Для цього виберіть його ПКМ і натисніть пункт «Вихід з».

Вихід з працюючої програми
Вихід з працюючої програми в Windows

З антивірусами такий фокус не пройде. Їх вимкнути досить складно. І в цьому немає особливої ​​необхідності, так як на підключення можуть впливати фаєрволи, а не програми.

Для більш детального ознайомлення зі списком додатків, які запускаються разом з Windows можна подивитися в диспетчері завдань:

 1. Натисніть разом три клавіші для його відкриття: CTRL + SHIFT + ESC;
 2. Потрібно також натиснути на пункт вгорі вікна «Автозавантаження»;
  Автозавантаження
  Натисніть на вкладку «Автозавантаження»
 3. У цьому розділі будуть програми, які працюють в комп’ютері, навіть коли ви запускаєте інші додатки. Щоб їх вимкнути, виберіть курсором миші назву програми і внизу вікна натисніть кнопку «Відключити».
  Виберіть програму
  Виберіть програму для відключення

Вимкніть додатки, які не потрібні. А також програми, які потенційно можуть викликати помилку підключення до інтернету.

Спосіб вирішення проблеми, якщо немає інтернету на всіх пристроях у домашній мережі через шлюзу

Помилка з недоступним шлюзом з’являється також у разі, коли підключення немає ні на одному пристрої (телефоні, ноутбуці, телевізорі і т.д.). Виправити помилку може допомогти перезавантаження роутера. Спробуйте вийняти шнур живлення з розетки на 15 хвилин. Після чого включити його і протестувати своє з’єднання. Для входу в ПУ роутерів фірми TP-Link і багатьох інших фірм, введіть в рядку браузера — 192.168.1.1 або 192.168.0.1. А на сторінці входу в рядках логін і пароль введіть Admin (дані для входу можна подивитися в інструкції до пристрою).

Вхід в налаштування роутера
Вхід в налаштування роутера TP-Link

У системних інструментах мережевого пристрою, виберіть пункт «Перезавантаження» і підтвердіть її. По завершенню цього процес спробуйте знову підключитися до мережі. Після всіх виконаних маніпуляціях з комп’ютером і роутером якщо помилка жевріє, необхідно зателефонувати інтернет-провайдеру. Може бути він зможе допомогти з’ясувати причину проблеми. Можливо на лінії в цей момент відбуваються ремонтні роботи. І через деякий час проблема «Шлюз, встановлений за замовчуванням, недоступний» в Windows зникне. І ви зможете вийти в інтернет без будь-яких проблем.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector