Device Census використовує веб-камеру — що це?

Користувачі ряду антивірусних програм ( «Kaspersky Total Security», «ESET» і аналогів) можуть зіткнутися з регулярно спливаючих сполученням «Device Census використовує веб-камеру» або «Доступ до веб-камері заблокований». При цьому світловий індикатор веб-камери ніяк не проявляє себе, що викликає у користувача безліч незрозумілих питань. Що це таке «Device Census використовує веб-камеру», за яких умов з’являється дане повідомлення, і як від нього позбутися? Про все це розповімо в нашому матеріалі.

Device Census

Device Census is using webcam

Передісторія питання

Як відомо, сучасні технології — це, перш за все, бізнес, спрямований на досягнення рентабельності і високої норми прибутку. В контексті цифрових технологій для отримання прибутку необхідні сегментація і таргетування. Ще вивчення потенційної клієнтської бази, її смаків і уподобань, з метою пропозиції їй цифрового продукту, максимально відповідного її потребам.

Компанія Майкрософт — творець лінійки Віндовс, вбудувала в ОС Віндовс 10 безліч телеметричних інструментів, в постійному режимі вивчають дії користувача, і які відсилають цю інформацію в Майкрософт. Все це прикривається слоганом про «підтримці стабільності операційної системи». За яким стоїть банальний ринковий маркетинг, що дозволяє в цілодобовому режимі вивчати свого справжнього (потенційного) клієнта.

Так, після активації ОС Віндовс 10 і запуску веб-камери дана ОС відправляє 35 мегабайт зашифрованих даних на наступні сервера Майкрософт:

 • ca.telemetry.microsoft.com
 • oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
 • vortex-sandbox.data.microsoft.com
 • i1.services.social.microsoft.com
 • i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net

В ході своєї подальшої роботи система з тривалим, але регулярним, інтервалом відправляє дані з веб-камери на сервера Майкрософт. При цьому відключення інструментів телеметрії Віндовс 10 не дає 100% результату. І при наявності доступу до мережі Інтернет система все так же регулярно передає зашифровані дані з призначеного для користувача ПК на сервер ssw.live.com.

Telemetry Windows

Найбільш відомим процесом Телеметрії Віндовс є «Microsoft Compatibility Telemetry

Що значить «Device Census використовує веб-камеру»?

Одним з інструментів телеметрії від Майкрософт є виконувана програма «Device Census». Майкрософт відносить цей продукт до безпечних системним процесам, які працюють у фоновому режимі ОС Віндовс, і є важливим компонентом каркаса телеметрії Віндовс (Telemetry Framework). Призначення «Device Census» полягає в зборі даних про використання користувачем веб-камери і сполучених з нею компонентів, з метою подальшої анонімної відправки даних в Майкрософт.

При цьому Майкрософт гарантує, що не виконує записи переданих даних, а лише перевіряє, як часто користувач використовує свою веб-камеру, з метою оптимізації роботи майбутніх версій ОС Віндовс і позбавлення від багів.

Оскільки відправляються дані шифруються Майкрософт, досить складно зрозуміти, що саме вирушає на сервера компанії, і не карають відомості надсилатимуться шкоди власнику ПК. Тому ми рекомендуємо деактивувати Device Census за допомогою способу, про який розповімо нижче.

Як відключити Device Census

Після того, як ми дізналися, що це таке Device Census, розберемо як вимкнути Device Census на вашому ПК. Для цього необхідно:

 1. Клікнути на кнопку «Пуск», вибрати там «Параметри» ОС Віндовс;
 2. У меню, натиснути на «Конфіденційність»;
 3. Клікнути зліва на «Камера»;
 4. У розділі «Виберіть програми, які можуть використовувати камеру» деактивувати (перевести в «Викл») дозвіл для програми «Центр відгуків».

  Деактивация веб-камери

  Деактивуйте доступ до веб-камері для «Центр Відгуків

Також в якості радикального заходу можете заборонити всім додаткам доступ до камери. Для чого на вищевказаної сторінці налаштувань деактивуйте функцію «Дозволити програмам використовувати камеру».

Але, як ми раніше переконалися, відключення інструментів Телеметрії не рятує користувача від збору інформації про нього за допомогою засіб ОС Віндовс. Тому рекомендуємо не нехтувати відверто шпигунськими засобами. І заклеїти шматком чорної клейкої стрічки віконце веб-камери і отвір мікрофону вашого ноутбука. Так ви частково вбережете себе від несанкціонованого збору інформації про вашу персону.

https://youtu.be/HL8xgeOcCkU

висновок

Вище ми розібрали, причини появи повідомлення про те, що Device Census почав використовувати веб-камеру, а також для яких цілей призначений продукт Device Census і як його відключити. Рекомендуємо деактивувати цю програму, що частково позбавить вас від цифрового стеження за вами з боку Майкрософт і невідомих вам осіб.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector