Як перенести Windows 10 на інший диск (HDD, SSD)

Кожен власник ігрового комп’ютера знає, що з часом його пристрою необхідний апгрейд. Не так давно з’явилися жорсткі диски нового типу, які по суті є флешкою ​​великого розміру — SSD. Але як перенести свою систему Windows 10 на інший диск, наприклад, з HDD на SSD — про це ви дізнаєтеся далі в статті.

Чи потрібно переносити систему з HDD на SSD

Причина, по якій користувачі хочуть перенести Windows на SSD — швидкість роботи. У дисках нового типу система дійсно працює значно динамічніше, ніж на старих HDD. Завантаження, обробка, установка і запуск програм на нових накопичувачах відбувається в десятки разів швидше. Тим більше, що збільшується швидкість роботи програм та ігор. Стає цікаво, за рахунок чого такі диски працюють швидше стандартних механічних дисків.

твердотільний накопичувач

Твердотільний накопичувач SSD

SSD — це пристрої, що запам’ятовують нового покоління. В наші дні хороша альтернатива HDD. Такі диски бувають різного призначення. Зустрічаються пристрої зі своїм вбудованим джерелом живлення. Усередині знаходяться мікросхеми пам’яті, а також контролер, який зберігає додаткову інформацію і допомагає вводити або відправляти пам’ять на пристрої комп’ютера. Архітектура SSD досить схожа зі звичайними флешками.

Сьогодні найшвидшими з SSD є формат M.2. Їх швидкість роботи досягає 3800 Мб за секунду. Що сильно перевищує продуктивність аналогових жорстких дисків. Тому встановлювати їх в якості системних звичайно ж варто. Користувачі відразу ж відчують різницю роботи між двома видами пристроїв. Диски SSD обмежені певним кількість перезапису. Тобто їх ресурс не умовно-нескінченний, як в HDD. Саме тому їх рекомендується встановлювати в якості системних, а не основних.

Це може бути корисним: Windows 10 Update Assistant — як видалити назавжди і відключити.

Що необхідно для транспортування ОС

Щоб у вас з’явилася можливість перенести операційну систему з одного диска на інший, необхідна програма. Що дозволяє це зробити. ПО цього типу, як і жорсткі диски, діляться на види — ті, що працюють тільки з SSD або з HDD. Зустрічаються також універсальні утиліти, які можуть перезаписувати дані з обох типів диска. Більш того, практично у кожного виробника твердотільних накопичувачів є власні програми для цієї процедури.

У цій інструкції ми з вами скористаємося безкоштовною і універсальної утилітою — AOMEI Partition Assistant Standard Edition. Завантажити її можна за посиланням.

Сторінка завантаження програми

Сторінка завантаження програми AOMEI

Утиліту необхідно завантажити та встановити на свій комп’ютер, з якого потрібно буде клонувати операційну систему. Коли програма буде готова до роботи, потрібно підключити обидва диска до комп’ютера, щоб вони визначалися системою.

Диски в провіднику

Диски в провіднику Windows

Перевірте, чи підключені всі диски до вашого комп’ютера. Це можна зробити через BIOS комп’ютера або ноутбука. Підключати диск коштує тільки при відключеному живленні комп’ютера.

Читайте також: Еквалайзер для Windows 10.

Як перемістити Віндовс 10 на інший диск

Отже, якщо у вас все готово, можна приступати до перенесення Windows на SSD або інший HDD.

Запуск програми

Запуск програми перенесення системи Windows 10

Запустіть щойно встановлену утиліту, щоб почати роботу:

 1. У головному вікні програми ви побачите підключення до комп’ютера накопичувачі, а також їх логічні розділи;

  головне вікно

  Головне вікно програми AOMEI

 2. У цьому вікні визначте свій диск з даними і операційною системою, і чистий диск SSD (або інший, куди потрібно перемістити систему). Чистий диск відповідно матиме сіру смугу. Що значить — на ньому немає даних. Диски з даними будуть відображатися з зеленими смугами;

  список дисків

  Список дисків, підключених до комп’ютера

 3. Зліва ви також повинні помітити два стовпці: «Майстер» і «Операції з диском». Для перенесення Windows 10 на інший диск SSD або HDD необхідно вибрати в першому блоці пункт «Перенесення ОС SSD або HDD»;

  Перенесення ОС SSD або HDD

  Виберіть «Перенесення ОС SSD або HDD»

 4. Цей пункт також можна вибрати у верхньому меню. Тут він також називається, як і у вікні «Майстер»;

  перенесення ОС

  Перенесення ОС в меню програми

 5. У наступному вікні, яке з’явиться у вас на екрані, потрібно натиснути на кнопку «Далі»;

  кнопка

  Натисніть кнопку «Далі»

 6. На наступному етапі необхідно вибрати незайняте простір. Вам потрібно буде вибрати диск під відповідною цифрою і натиснути кнопку «Далі»;

  Виберіть незайняте простір

  Виберіть незайняте простір і натисніть «Далі»

 7. Вам потрібно вказати розмір, який буде зайнятий системою на новому диску. Новий SSD повинен бути відповідного розміру, щоб вмістити весь системний диск зі старого HDD. Якщо розміру диска досить, залиште значення в цьому вікні за умовчанням і натисніть «Далі»;

  Вкажіть простір диска

  Вкажіть простір диска, яке займе системний логічний диск

 8. Натисніть ще раз кнопку внизу «Кінець». І в загальному вікні програми ви побачите, що на новому диску скопіювали системний розділ зі старого диска;

  натисніть

  Натисніть кнопку «Кінець»

 9. Для початку перенесення потрібно натиснути на кнопку вгорі — «Застосувати». І в наступному вікні ще раз натисніть кнопку «Перейти».

  Вікно з дисками перед запуском перенесення

  Вікно з дисками перед запуском перенесення системи

В останньому вікні ви можете бачити кількість часу копіювання файлів з одного диска на інший.

вікно підтвердження

Вікно підтвердження операції

Не варто переживати про букву системного диска. Коли їм стане новий призначений диск, буква буде такою, яка була на старому диску. Тобто C. Коли ви підтвердите операцію, комп’ютер почне перезавантаження.

Вікно роботи програми

Вікно роботи програми AOMEI

Коли утиліта почне свою роботу, ви побачите її дії на чорному екрані. Тут буде відображатися хід дій.

Це цікаво: що це Runtime Broker в Windows 10.

Налаштування системи після операції

Після завершення роботи утиліти AOMEI, необхідно перезавантажити комп’ютер і виконати наступні операції.

Повідомлення про завершення процесу переносу системи

Повідомлення про завершення процесу переносу системи Windows

Дія: Інструкція:
Увійдіть в BIOSВам знадобиться встановити новий диск з копіювати системними файлами в якості завантажувального. У підсистему свого комп’ютера можна потрапити, натиснувши на відповідну кнопку і утримуючи її до появи вікна BIOS. Щоб її дізнатися, необхідно звернути увагу на початковий екран завантаження. Система показує, як потрапити в налаштування і відображає клавішу. Найчастіше ними виступає — DEL або F2.
Знайдіть параметр Boot PriorityУ підсистемі BIOS вам потрібно знайти пункт, який відповідає за налаштування і вибір пристроїв для завантаження Windows. Цей параметр має назву зі словом Boot і Priority. В цій настройці необхідно виставити SSD або новий жорсткий диск в якості завантажувального. Його потрібно поставити першим у списку запам’ятовуючих пристроїв, підключених до даного ПК.

Новий пристрій з Windows

Новий пристрій з Windows на першій позиції для загрузкіКогда ця настройка буде виконана, натисніть клавішу F10 і підтвердіть збереження налаштувань.

Комп’ютер перезавантажиться і почне завантажувати систему вже з новими параметрами та новим системним диском.

Помилки або збої під час виконання перенесення Windows 10

Не виключено, що під час копіювання системи на новий диск у вашому комп’ютері будуть з’являтися помилки. Причин для цього достатньо багато. Але більшість з них можна вирішити, якщо виконати інструкцію по перенесенню з самого початку. Це означає, що вам потрібно повернутися і почати вибирати диск для перенесення. Зверніть увагу на дисковий простір, яким володіє новий диск. Можливо, його недостатньо. Спробуйте зробити логічний диск на новому жорсткому диску меншого розміру.

Також використовуйте для перенесення багато інших програм. Відкрийте офіційний сайт розробника SSD або HDD і пошукайте програму там. Фірмове ПО значно краще впорається з роботою, якщо воно передбачено розробником.

Ви можете завантажити одну з наступних програм:

 • Seagate DiscWizard;

  Seagate DiscWizard

  Сторінка завантаження утиліти Seagate DiscWizard

 • True Image WD Edition;
 • Samsung Data Migration;
 • Minitool Partition Wizard;
 • Macrium Reflect і інші.

  Сторінка завантаження Macrium Reflect

  Сторінка завантаження утиліти Macrium Reflect

Якщо в одній з цих програм також виникають помилки, спробуйте завантажити наступну утиліту. Кожна з них націлена на те, щоб допомогти вам перенести операційну систему Windows 10 на інший диск HDD або SDD.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector