Що робити, якщо планшет не бачить флешку

Як правило, всі планшетні комп’ютери і смартфониімеют внутрішні слоти для розширення пам’яті через використання мікроSD-карт. Більш того, роз’єм USB (microUSB) дозволяє підключити зовнішні накопичувачі, що вельми зручно. Але що робити, якщо виявилося, що ваш планшет не бачить флешку через USB або не реагує на нову карту пам’яті SD?

Помилка

Причини появи помилки з розпізнавання флешки планшетом різні.

Існує ряд причин, за якими флеш-накопичувач залишається невидимим для вашого гаджета. Ця стаття призначена для експрес-ознайомлення з найбільш часто зустрічаються проблемами.

 • Можливі причини, чому планшет не бачить USB-накопичувач;
 • Проблеми з microSD-накопичувачами;
 • Бліц-поради.

Можливі причини, чому планшет не бачить USB-накопичувач

Зручна і компактна USB-флешка давно стала найпопулярнішим мобільним вмістилищем інформації. Природно, ми маємо право вимагати від нашого планшета коректної роботи з зовнішніми флеш-накопичувачами.

Але якщо вас спіткала зла доля і ваш планшет відмовляється бачити флешку — зверніть увагу на ряд можливих причин:

 • Більшість планшетних комп’ютерів і смартфонів оснащені тільки мікроUSB-роз’ємом і не мають USB-роз’єму стандартних розмірів. У таких випадках стандартна USB-флешка підключається через додаткову фурнітуру. Це, в свою чергу, додає кількість місць, де контакт може бути ненадійним. Якщо пристрій раніше працювало нормально, то ймовірною причиною збою може стати відсутність контакту в місцях з’єднань.

Ретельний зовнішній огляд може, наприклад, виявити, що планшет не бачить флешку через OTG-кабель. Виробник заощадив на матеріалах — в результаті зовнішнє пошкодження «відрубало» вашу флешку. Поголовна більшість адаптерів, USB-шнурів і OTG-кабелів робляться нерозбірними, а значить — ремонту не підлягають. При виявленні несправностей в вищезазначених пристроях рекомендується їх замінити.

OTG-кабель

 • Для різних видів зовнішніх накопичувачів потрібно електричне живлення від 40 до 300 мА. Живиться флешка через USB-роз’єм (на сполучної планки два крайніх контакту). В силу конструктивних особливостей буває, що планшет не в змозі забезпечити необхідну силу струму для роботи накопичувача.

Вихід із ситуації один — це адаптер з окремим джерелом живлення. Зізнатися чесно, така штука річ вельми непрактична і має сенс тільки у виняткових випадках. Найбільш практичним буде підібрати флешку, яка буде відповідати параметрам вашого девайса.

Адаптер з додатковим зовнішнім живленням

 • Самою банальною причиною для занепокоєння може служити ситуація, коли накопичувач приєднаний, а на планшеті немає спливаючого вікна оповіщення. Природний висновок — планшет не бачить флешку.

Загляньте в Диспетчер пристроїв, якщо він відображає флеш-носій, значить, проблему відсутності спливаючого вікна треба шукати в налаштуваннях планшета.

Проблеми з microSD-накопичувачами

МікроSD-накопичувач влаштований таким чином, що з точки зору механіки, ламатися там, в принципі, нема чому. Якщо огляд не виявив на корпусі тріщин і слідів від ударів, то, скоріш за все, причина в іншому.

 • Можливо, планшет перестав бачити карту пам’яті через окислення або забруднення сполучних контактів. Ватяна паличка, змочена в етиловому спирті, допоможе очистити контакти.
 • Ще одна причина, по якій планшет не бачить флешку мікроSD — це застосування картридера. Щоб синхронізувати роботу планшета і картридера, який має власне ПО, можливо, необхідно встановити драйвер.
 • Останнім часом особливого поширення набули microSDHC і SDXC-карти. Ці флешки відрізняються величезним об’ємом пам’яті і великою швидкістю передачі даних. Тільки гаджети останніх поколінь адаптовані для коректної роботи з ними. Можливо, планшет не бачить карту пам’яті SD через несумісність.
 • У різних операційних системах застосовується індивідуальна розмітка файлової системи. Наприклад, якщо ваш планшетний комп’ютер на платформі Андроїд перестав бачити карту пам’яті, проблема може бути в несумісності форматування. Більшість пристроїв на ПО Андроїд НЕ розпізнає файли з системою розмітки NTFS, для них прийнятна розмітка файлової системи за стандартом FAT32.

Справитися з цією проблемою можна двома способами:

 1. Переформатувати флешку в необхідний стандарт.
 2. Якщо карту пам’яті не бачить планшет через невідповідність у форматуванні, то йому прозріти допоможе одна з безлічі програм, яка «навчить» ваш гаджет розпізнавати різні формати.

Форматування за стандартом FAT32

Бліц-поради

Усілякі неполадки з навколишнього нас електронікою трапляються постійно. Перше золоте правило при таких ситуаціях — не панікувати. Треба спокійно спробувати розібратися з усіма аспектами проблеми.

Якщо планшет не бачить карту пам’яті, що робити в першу чергу:

 • Почніть з перезавантаження пристрою (дія, яке виключить простий збій в системі).
 • Необхідно перевірити флешку на іншому пристрої (це підтвердить чи ні працездатність накопичувача).
 • Якщо є така можливість підключити до планшетному комп’ютеру інший USB-накопичувач (це дозволить визначити, чи здатний, взагалі, ваш девайс мати з’єднання через USB-порт).
 • Купуючи флеш-накопичувачі, стежити за сумісністю пристроїв. В ідеалі при покупці з собою мати планшет і перевірити, не відходячи від каси, так би мовити.
 • Чи не виключати пошкодження проводів і контактів. Інтенсивні навантаження на роз’єми — причина більшості несправностей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector