Як підключити телевізор до комп’ютера через HDMI

Кожен з нас хоч раз, але замислюється про те, щоб підключити телевізор до комп’ютера і вивести зображення на велику діагональ екрану. Робиться це досить просто, але є маса варіантів підключення, всі вони вимагають різних роз’ємів, кабелів та інших технічних деталей.

Підключення ноутбука до телевізора через HDMI має такі переваги:

  • Такий вид з’єднання передбачає цифрове, а не стандартне аналогове зображення (як при використанні VGA), і, відповідно, один пропонує кращі якості.
  • Друга перевага полягає в тому, що подібний спосіб виведення передає ще й звук крім зображення.

Додаткове обладнання

Іноді виникають труднощі з підключенням через роз’єм HDMI. Якщо телевізор розміщений таким чином, що до нього важко підвести кабель, наприклад, цьому заважає стіна, є спеціальні куточки. Вони зроблені так, що створюють вигин, завдяки якому набагато простіше під’єднати шнур, навіть якщо техніка щільно прилягає до стіни.

Спеціальні куточки для кабелю

Варто відзначити ще один аксесуар, який в нагоді для підключення через HDMI — світчер. Подібне пристосування використовується в телевізорах при нестачі роз’ємів. Воно займає тільки одне гніздо зазначеного формату, натомість надаючи 3-4 роз’єму в своєму корпусі.

Комплект HDMI-свитчера

підстроювання зображення

Коли ви здійснили підключення ноутбука до телевізора через HDMI, найчастіше потрібна налаштувати картинку, яка тепер розташовується на великому екрані. Робиться це через контекстне меню на комп’ютері в такий спосіб:

  • Клацніть правою клавішею мишки на вільному просторі робочого столу і виберіть меню «Дозвіл екрану»;
  • У вікні ви можете змінити дозвіл монітора ТВ — зазвичай чим більше показник, тим краще і чіткіше картинка;
  • В цьому ж меню в списку «Кілька екранів» можна відредагувати їх відображення — вони можуть працювати в режимі дублювання, в такому випадку на великому екрані відображається все, що відбувається на комп’ютері. Якщо вибрати варіант «Розширити», то телевізор стане продовженням дисплея ноутбука. Також можливий вибір відображення робочого столу тільки на одному з моніторів;
  • Тут ще передбачено рядок «Встановити як монітором», де можна точно вказати, який дисплей вважати головним.

Налаштування декількох екранів

Так відбувається настройка зображення, а ще можна редагувати звук таким чином:

  • У нижньому рядку ноутбука натисніть правою клавішею на іконку звуку і відкрийте меню Пристрої відтворення;
  • Перед вами з’явиться вікно, де відображається все обладнання, на яке виводиться звук. Тут можна відзначити телевізор рядком «Використовувати за замовчуванням». Тепер весь звук буде безпосередньо йти з його динаміків, ви зможете змінювати гучність пультом управління.

Вибір звукового обладнання

Інші способи підключення

Якщо потрібного роз’єму на одному з пристроїв немає, можна підключити ноутбук телевізору через VGA-HDMI. Гніздо VGA за замовчуванням присутній на всій техніці, але воно тепер використовується набагато рідше. Чому? Через те, що формат VGA дозволяє вивести тільки аналогове зображення, яке відрізняється гіршою якістю, ніж цифрове. До того ж при з’єднанні через VGA ви переводите на екран лише картинку, але не звук — про нього потрібно подбати окремо.

Різновиди кабелю VGA-HDMI

Як би там не було, якщо HDMI відсутній, потрібно користуватися тим, що є. Підключення ноутбука до телевізора в такому випадку робиться так:

  • Придбайте відповідний адаптер;
  • З’єднайте між собою роз’єми ноутбука і телевізора — їх можна залишити включеними.

В крайньому випадку завжди можна скористатися підключенням типу VGA-VGA, тільки доведеться додатково вивести звук на телевізор або відтворювати його через лептоп.

Стандартне підключення VGA-VGA

Підключення продукції Apple

З приєднанням продуктів цього бренду справа йде трохи інакше — в них передбачений роз’єм під назвою Mini DisplayPort. До нього ви можете придбати шнур, на одному кінці якого буде роз’єм для цього входу, другий же може мати формат як і HDMI, так і DVI або VGA.

Спеціальний перехідник для продукції Apple

З’єднання ж відбувається досить просто — ви встановлюєте кабель в підходящі гнізда і вибираєте на телевізорі джерело сигналу — більш нічого робити не потрібно.

бездротове підключення

Окремо хотілося б відзначити те, що в деяких нових ноутбуках передових марок передбачена можливість підключення до телевізора бездротовим способом. Для цього використовується функція Intel Wireless Display і драйвера, які присутні в обладнанні за замовчуванням, якщо ви не встановлювали систему.

Варто зазначити, що таким способом передається зображення разом з сигналом. Єдине але — на другому пристрої має бути присутня функція Smart TV або потрібно буде придбати спеціальну підставку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector