Як зробити лазер з дисковода комп’ютера

Вступ

У наш час CD і DVD-диски використовуються вже не так активно, як раніше. Поступово потреба в оптичних приводах відпадає. Чимала частина сучасних ноутбуків випускається взагалі без дисковода. Якщо у вас залишився дисковод від старого комп’ютера, необов’язково його викидати, адже з нього можна зробити щось цікаве. Наприклад, лазер. У цій статті докладно розглянемо, як зробити лазер з дисковода. Давайте розбиратися. Поїхали!

Девайс з дисковода

Саморобний девайс з пишучого приводу зробити можливо

Перше, що необхідно розуміти, — потужність лазера залежить від швидкості запису. Тому, якщо ви хочете, щоб лазер вийшов потужним, використовуйте високошвидкісний DVD-привід.

Етапи роботи

Почати потрібно, зрозуміло, з розбирання дисковода. Спершу потрібно відкрити лоток за допомогою прихованої аварійної кнопки, потім зняти з лотка передню панель, відігнувши спеціальні кріплення. Далі, зніміть лицьову панель дисковода і викрутити чотири гвинти по периметру, які тримають металевий корпус. Зніміть кришку.

Діоди рухомої частини

Усередині дисковода знаходимо діоди

На наступному етапі зверніть свою увагу на рухливий елемент з діодами. Цю частину треба витягти і знайти діоди на ній. Обережніше поводьтеся з кареткою, так як наявні в ній магніти і оптика можуть вам ще знадобитися.

Перш ніж діставати діоди з каретки, слід злити їх ніжки, оскільки діоди не люблять статичну електрику. Після цього переходите до харчування лазера. Саме від цього компонента буде залежати, як довго прослужить ваш пристрій. Харчування необхідно ретельно підбирати, не можна допускати перевищення допустимого струму через діод. В цьому випадку слід використовувати драйвер, який є, по суті, простим резистором. Схеми знайдіть в інтернеті.

Схема резистора струму

Не обмежуйте діод резистором

Після цього необхідно розібратися з оптикою. Потрібні лінзи можна взяти з каретки або купити звичайні коліматори китайського виробництва. Залишилося тільки розмістити всі елементи всередині корпусу. Для цього ви можете використовувати простий дешевий ліхтарик. Щоб було надійніше, припаяйте заглушку з контактами для акумулятора до корпусу. Не забудьте зробити перемикач. Лазер готовий.

підсумки

Майте на увазі, що лазер — це не іграшка. Ні в якому разі не направляйте його на людей або тварин, які не світите в очі, так як це може серйозно пошкодити зір.

Новий девайс готовий

Насолоджуйтесь готовим лазером, але не забувайте про безпеку

Тепер ви знаєте, як зробити власний лазер з DVD-приводу. Пишіть в коментарях, чи була корисною для вас ця стаття, діліться з іншими користувачами своїми порадами та досвідом по збірці лазера і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector