Що робити, якщо комп’ютер не бачить відеокарту

Відеокарта відповідає за виведення зображення на монітор, і без неї працювати на ПК, зрозуміло, неможливо. Часто буває так, що при заміні цієї важливої ​​складової щось йде неправильно і комп’ютер не бачить відеокарту.

Щоб уникнути проблем на цьому етапі, уважно прочитайте інструкцію до компоненту і розмістіть його в системний блок належним чином. Перевірте наявність драйверів (оновлених до останньої версії) і правильний порядок їх установки. Якщо ви завантажуєте з інтернету, уважно читайте назву моделі і код серії.

Дійте гранично акуратно, щоб нічого не пошкодити: якщо ви відчуваєте, що таке завдання вам не під силу, краще викликати майстра або більш компетентного знайомого.

Налаштування видимості карти

Якщо ви впевнені, що попередній крок виконаний успішно, інші деталі ПК справні, але не визначається відеокарта, можна спробувати наступне:

  1. Перезавантажте систему.
  2. Запустіть BIOS, натиснувши DEL або F
  3. Знайдіть пропозицію: «Press DEL to enter setup» і натисніть зазначену навпроти нього кнопку. запуск BIOS
  4. Тут ви потрапляєте в вікно настройки, яке також англізірованние. Якщо ви не знаєте мови, пошукайте заголовки зі словами video, VGA і впишіть в форму найменування каналу, що з’єднує пам’ять і графічний процесор відеоадаптера (буде вказано на упаковці, можна знайти і в інтернеті).
  5. Натисніть F10 і знову виконайте перезавантаження.
  6. Після цього в більшості випадків відеокарта визначається.

ПОРАДА. Справа в тому, що через BIOS — цю внутрішню систему управління — можна налаштувати видимість всіх компонентів ПК, але іноді за замовчуванням пристрою залишаються непоміченими і потрібне втручання користувача.

Якщо ніщо не допомогло

Якщо відеокарта не працює, незважаючи на всі маніпуляції, спробуйте вийняти її і поставити на інший комп’ютер. Цілком ймовірно, що вам могла попастися карта з заводським шлюбом. Якщо ж вона заробила, значить, швидше за все, на першому комп’ютері несправна материнська плата. Незайвою буде і перевірка системи на наявність шкідливих програм — вони також є частою причиною відсутності зображення на екрані.

Крім іншого, є спеціальний софт, діагностує стан графічного адаптера, але їм потрібно користуватися зі знанням справи, щоб не спалити справну карту. В ході таких перевірок можуть з’ясуватися причини неактивності відеоадаптера і його загальний потенціал.

Якщо зображення все-таки з’явилося, але періодично зникає, ще раз перевірте, оновлені драйвери до останньої версії: натисніть «Диспетчер пристроїв» — «Назва відеокарти» — «Оновити драйвер».

оновити драйвера

Не впадайте у відчай, якщо так і не вийшло усунути несправність: завжди можна звернутися до фахівця. Поділіться в коментарях, чи вдавалося вам впоратися з подібною проблемою самостійно і яким чином?

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector