Що буде, якщо натиснути F5 на 30 секунд

Людська свідомість тягне все приховане, езотеричне, непізнане. Це стосується практично всіх сторін людської життєдіяльності, включаючи і сферу IT. В останній існує безліч міфів. Починаючи від віри у всемогутність штучного інтелекту, і закінчуючи низкою міфів про ОС Віндовс, яка ледь не денно і нощно стежить за своїм користувачем (Що буде, якщо подзвонити на номер 666). У низку таких міфів прекрасно вкладається міф про натискання клавіші F5 протягом 30 секунд, що має привести до незворотних наслідків для вашої операційної системи. Звідки взявся цей міф, яка його основа, і що буде, якщо натиснути F5 на 30 секунд? Давайте розбиратися.

Тиснемо F5 на півхвилини - що буде

Суть міфу про натискання F5

В основі міфу про F5 лежить твердження, що якщо натиснути F5 і залишити її затиснутою на 30 секунд, то це призведе до повного видалення (знесення) операційної системи. Даний міф спирається на інформацію, згідно з якою мережа Інтернет від початку була задумана як військова мережу. Оскільки в такій мережі існує необхідність швидкого видалення всіх даних в разі надзвичайних ситуацій, то повинна існувати клавіша, яка викликає вказане видалення. Такий клавішею чутка вважає клавішу F5. Натискання на останню протягом 30 секунд повинно запустити функцію видалення ОС і даних на призначеному для користувача ПК.

Вихід ОС з ладу

На думку деяких тривале натискання на F5 викликає вихід ОС з ладу

Незважаючи на те, що концепція Інтернету прийшла до нас з-за кордону, міжнародний англомовний сегмент нічого не знає про «доленосною» функції клавіші F5. Подібний слух народився в російськомовному сегменті, був породжений одним з креативних жартівників, і завдяки вірі одних і почуттю гумору інших швидко поширився по всьому російськомовному Інтернету.

За що насправді відповідає клавіша F5

Користувачі зі стажем чудово обізнані з призначенням функції F5. Зокрема, з її допомогою виконується наступне:

 • Оновлення актуальною сторінки в браузері;
 • Копіювання файлів у файлових менеджерах (Тотал Командер, Фар і інших);
 • Виклик функції пошуку в редакторі МС Ворд;
 • Вставка дати та часу в підручному текстовому редакторі «Блокнот»;
 • Швидке збереження в ряді популярних ігор.

На ноутбуках, нетбуках і інших пристроях натискання клавіші F5 в поєднанні зі спеціальною функціональною клавішею (Fn) може викликати таке:

 • Зміна яскравості екрану;
 • Регулювання підсвічування клавіатури;
 • Зміна гучності динаміків;
 • Як переключитися з відображення (екран ПК або телевізор) і інше.

  Fn + F5 яскравість екрану

  Натискання на Fn + F5 може змінювати яскравість екрану

Як бачимо, нічого страшного чи незвичайного після натискання на F5 не відбувається.

Це буде цікаво: Що робити якщо нудно за компом

Що станеться, якщо натиснути F5 на 30 секунд і більше

Що ж буде, якщо в дійсно натиснути на клавішу F5 протягом 30 секунд? Це безпосередньо залежить від того, яка програма запущена в даний момент. Наприклад:

 • Затискання F5 на 30 секунд в браузері призведе до багаторазового перезавантаження інтернет-сторінки. В кінці-кінців браузер може зовсім зависнути, або видати повідомлення про помилку;
 • Файлові менеджери почнуть копіювати файл, на якому стоїть курсор (зазвичай один раз);
 • У ряді ігор це викличе багаторазового збереження досягнутого результату;
 • Ваш ноутбук може ідентифікувати натискання F5 на 30 секунд як залипання клавіші, і вивести повідомлення про це;
 • Натискання F5 на 30 секунд при вимкненому ПК не викликає зовсім нічого.

Нічого дивного або незвичайного, чи не так? Як бачимо, вигадки про фатальний натисканні клавіші F5 протягом півхвилини — це всього лише міф, який заслуговує лише нашої усмішки.

висновок

У нашому матеріалі ми розібрали наслідки натискання F5 на 30 секунд. Відповідь однозначна — нічого з описаних в міфах страшилок не буде. Ваша система нікуди не дінеться, і буде працювати в своєму традиційному ключі. Максимум, що може трапиться — будь-яка програма зависне від постійного натискання на F5. Але комп’ютер завжди можна перезавантажити, після чого функціонал системи відновиться за замовчуванням.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector