Розпізнавання тексту онлайн безкоштовно з картинки

При роботі з зображеннями та pdf-файлами може виникнути необхідність розпізнати наявну на них напис. В реалізації цього завдання ефективну допомогу нададуть спеціальні мережеві сервіси. В даному матеріалі я розберу, яким чином можна виконати розпізнавання тексту в режимі онлайн абсолютно безкоштовно з будь-якої картинки. А також які мережеві сервіси нам в цьому допоможуть.

Особливості роботи сервісів для розпізнавання тексту з картинки

У мережі є достатня кількість сервісів, що дозволяють прочитати напис із зображення online. Зазвичай в їх назві (або описі) згадується абревіатура «OCR» (Optical Recognition Technology — Технологія оптичного розпізнавання).

Здебільшого такі сервіси мають умовно-безкоштовний характер, за яким безкоштовне ідентифіковані тексту доступно об’ємом до 10 сторінок (зображень). Якщо ж користувач бажає розпізнати текст більшого обсягу, сервіс зажадає придбати платний функціонал.

Якість розпізнавання російськомовного тексту залежить від якості джерела, і варіюється від хорошого до середнього. Високим рівнем розпізнавання можуть похвалитися лише кілька джерел (наприклад, Гугл Диск), інші альтернативи розпізнають текст досить посередньо.

Принцип роботи з такими ресурсами досить простий:

 1. Ви виконуєте перехід на такий сайт, завантажуєте на нього картинку (або потрібний pdf-файл).
 2. Вибираєте мову обробки.
 3. Тиснете на кнопку активації розпізнавання.
 4. Через деякий час, залежне від обсягу файлу і швидкості роботи ресурсу, ви отримаєте можливість завантажити отриманий результат на ПК.

Отриманий текст рекомендується віднімати, щоб позбутися від допущених сервісами огріхів. Давайте розглянемо список інструментів, що дозволяють визначити зміст тексту з будь-якої картинки в режимі онлайн.

Читайте також: Голосовий введення тексту онлайн — ТОП-4 способи.

Drive.google.com — якісне читання тексту online

Функціонал популярного хмарного сховища «Гугл.Діск» дозволяє виконувати якісне розпізнавання як з картинок (JPEG, PNG, GIF), так і з pdf-файлів. Підтримуються файли до 2 мегабайт, є автораспознаваніе мови тексту в документі, при цьому добре розпізнається текст, висота букв якого становить не менше 10 пікселів.

Для виконання розпізнавання:

 1. Перейдіть на drive.google.com і натисніть на «Створити» — «Завантажити файли».
 2. Файл з’явиться в переліку завантажених файлів.
 3. Наведіть на нього курсор, клацніть правою кнопкою мишки, виберіть «Відкрити за допомогою», а потім «Google Документи».

  Гугл Документи

  Відкрийте ваш файл за допомогою Гугл Документи

 4. Файл буде розпізнано і відкриється. У відкритому документі зверху буде знаходитися саме зображення, а під ним буде розташовуватися розпізнаний текст.
 5. Для збереження результату натисніть на «Файл» — «Завантажити як» і виберіть потрібний вам формат.

  завантажити

  Скачайте отриманий результат

Newocr.com — потужний англомовний трансформатор написів з зображень

Сервіс newocr.com — один з найпопулярніших в англомовному сегменті інструментів для розпізнавання тексту. Він має повністю безкоштовний характер, підтримує необмежену кількість файлів для розпізнавання, не вимагає реєстрації, працює з 106 мовами. Розпізнаються формати JPEG, PNG, GIF, PDF, DjVu, ZIP-архіви та інші. Користувач може вибрати, яку частину зображення необхідно розпізнати.

Порядок дій:

 1. Запустіть newocr.com, натисніть на «Обзор» і завантажте ваш файл.
 2. В поле «Recognition language» додайте мови для розпізнавання (за замовчуванням це Russian і English).
 3. Натисніть на «Upload» і дочекайтеся закінчення процесу розпізнавання.
 4. Потім відкриється вікно з розпізнаним текстом, ви зможете як завантажити його в форматі «txt», так і скопіювати в Word через Ctrl + C і Ctrl + V.

  newocr.com

  Зовнішній вигляд сервісу newocr.com

Це може бути корисним: Перевірити коми в тексті онлайн.

Img2txt.com — безкоштовний інструмент для визначення тексту

Функціонал російськомовного сервісу img2txt.com призначений для швидкого розпізнавання тексту з різних зображень. Підтримуються безліч мов, графічно формати jpg, png, bmp (формат pdf не підтримується). Максимальний розмір зображення не повинен бути більше чотирьох мегабайт.

Робота з сервісом не відрізняється від інших аналогів:

 1. Ви виконуєте вхід на img2txt.com, натискаєте на «Обзор» — «Завантажити» для завантаження зображення.
 2. Потім вибираєте мову, на якому написаний розпізнається текст.
 3. Натискаєте на «Почати розпізнавання».
 4. Через кілька секунд отримуєте результат.

  img2txt.com

  Розпізнавання тексту на img2txt.com

Finereaderonline.com — професійне читання написів з картинок online

Сайт finereaderonline.com є продуктом російської компанії «ABBYY», відомої своїми програмними рішеннями в області OCR, лінгвістики та перекладу. Пропонований компанією онлайн інструментарій дозволяє виконувати безкоштовне розпізнавання зображень (в тому числі pdf) розміром до 10 сторінок на більш ніж 190 мовами.

Робота з ресурсом не відрізняється від аналогів:

 1. Переходьте на finereaderonline.com і тиснете на «Почати».
 2. Потім клікніть на «Завантажити файли», виберіть потрібну мову документа, і формат збереження кінцевого файлу.
 3. Потім тисніть на «Розпізнати».

Convertio.co — безкоштовна конвертація тексту

Даний сайт є досить універсальний конвертер, що вміє перетворювати файли з одного формату в інший. У його функціонал також включений інструментарій для безкоштовного розпізнавання тексту онлайн в редаговані формати Word, Excel і txt.

При цьому для розпізнавання більше десяти зображень буде необхідно пройти реєстрацію на ресурсі:

 1. Запустіть convertio.co, клікніть на «З комп’ютера» для завантаження файлу, або виберіть одне з хмарних сховищ для завантаження файлу з хмари.
 2. Виберіть мову розпізнавання, кінцевий формат документа (наприклад, docx).
 3. Введіть капчу, потім натисніть на «Перетворити».

convertio.co

Функціонал сервісу convertio.co

Onlineocr.net — швидке розпізнавання тексту з pdf онлайн

Англомовний сервіс onlineocr.net за своїм функціоналом не відрізняється від інших ресурсів даного типу. При цьому якість його розпізнавання знаходиться на досить середньому рівні, підтримується лише кілька кінцевих форматів, без реєстрації на ресурсі можливо розпізнавання п’ятнадцяти зображень на годину.

Робота з ресурсом шаблонна, і не відрізняється від інших сервісів даного плану.

onlineocr.net

конвертер onlineocr.net

Рекомендуємо до прочитання: Пошук пісні за словами з тексту.

висновок

Вище мною були перераховані ресурси, що дозволяють виконати розпізнавання тексту безкоштовно з будь-якої картинки в режимі онлайн. При роботі з ними ж рекомендується віднімати і відредагувати отриманий з їх допомогою текст, так як в деяких випадках якість розпізнавання може бажати кращого. Якщо отриманий результат вас категорично не влаштував, варто звернутися до функціоналу стаціонарних програм ( «ABBYY FineReader», «OCR CuneiForm», «SimpleOCR» та інших) для отримання задовольняє вас результату.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector