Програми для малювання анімації

Насолоджуючись якимось відомим мультиплікаційним фільмом ми можемо зловити себе на думці, що хотіли б спробувати свої сили в створенні анімації. Інструментом для малювання анімації стануть спеціальні програми для побудови анімованих зображень (відео), які можна знайти в мережі. Таких програм існує значна кількість, починаючи від складних професійних редакторів, і закінчуючи гранично спрощеними, орієнтованими на новачків, рішеннями. Який же софт вибрати? Даний матеріал покликаний відповісти на дане питання, в ньому я перерахую кращі програми для малювання анімації, з описом їхніх можливостей і функціонала.

Розбираємо програму для створення анімацій

Розбираємо програму для створення анімацій

Кращі програми для малювання анімації в 2D

Всі існуючі на ринку програмні пропозиції можна умовно поділити на програми для створення 2Д і 3Д-анімації. Давайте розглянемо кращий софт для створення двомірної анімації.

«Pencil» — зручна програма для монтажу мультиків 2Д

«Pencil» — це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, що дозволяє малювати 2Д-анімацію без особливих труднощів. Це найбільш різнобічна анімаційна програма в категорії 2Д, що пропонує користувачеві набір вражаючих можливостей абсолютно безкоштовно.

Незважаючи на те, що інтерфейс програми виглядає досить просто, в «Pencil» вбудовані всі необхідні інструменти, які використовуються в платних аналогах. Підтримується растровое і векторне зображення, представлений широкий набір інструментів для створення ілюстрацій.

У пропонований програмою функціонал також включена установка частоти кадрів, імпорт звуку і зображення, додавання кольору і інші корисні можливості. В якості додаткового бонусу програма дозволяє експортувати вашу графіку в форматі FLV, Flash Video (SWF), Movie і інших.

https://youtu.be/LHPapOX5fGY

Рекомендую: Програми для створення слайд-шоу з фотографій з музикою безкоштовно.

«Creatoon» — допоможе намалювати повнометражну картину

«Creatoon» — це досить дружня до користувача програма з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, що дозволяє створювати 2D-анімацію з безліччю різних ефектів. При першому знайомстві може здатися, що інтерфейс програми виглядає дещо застарілим, але це враження оманливе, так як даний софт здатний виконувати безліч комплексних завдань з малювання анімації, і давати гідний результат.

інтерфейс програми

Інтерфейс програми «Creatoon»

Програма відображає меню на кожній стороні робочого вікна, тим самим надаючи швидкий доступ до більшості необхідних користувачеві функцій. Інтерфейс програми не кастомізіруемий, але він створений таким чином, щоб користувач мав чітке уявлення про створюваний проект. Ви можете вибирати частоту кадрів в секунду, висоту і ширину вашого зображення, формат проектованого вами файлу і інші необхідні налаштування. Більш того, ви можете додавати спеціальні ефекти до анімації, а в кінці зберегти проект вручну, або вибрати автоматичне збереження через кожні 5 хвилин.

Читайте також: Зробити відео з фото з музикою онлайн безкоштовно.

«Plastic Animation Paper» — відмінна програма для аніматорів

«Plastic Animation Paper» — один з кращих 2Д анімаційних програм в своєму жанрі. Вона пропонує вам не складний і одночасно потужний інструментарій для конвертації ваших ідей в прекрасні мультфільми та анімацію в 2Д без будь-яких матеріальних витрат. Ця програма створена для тих аніматорів в малюванні анімації, кому потрібні швидкі і ефективні рішення, що поєднують інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс і легкість в роботі.

Програма надає вам підказки в реальному часі, що допомагають швидко проаналізувати концепцію рухів обраного об’єкта, що допоможе в малюванні якісної анімації.

Серед можливостей продукту також можна згадати ескізне простір, композітінг, додавання кольору до ескізу, установка швидкості кадру, збільшення і зменшення масштабу, додавання музики та інше. Після закінчення малювання ви можете зберегти результат в різних форматах, включаючи AVI, PNG, TGA, GIF і інших.

«Stykz» — багатоплатформовий проект для побудови 2Д-анімації

«Skytz» — повністю вільне програмне забезпечення для малюнків 2Д анімації. Воно працює на всіх популярних ОС, включаючи Мак, Лінукс і Віндовс. Повна версія продукту доступна безкоштовно, пропонуючи безліч зручних інструментів для створення відмінної анімації за допомогою дружнього інтерфейсу.

Stykz разюче схожий на аналогічний «Pivot StickFigure Animator», так як він копіює деякі з його функцій поряд з власними унікальними можливостями.

ТОП-3 програм для створення анімації 3Д

Також давайте розглянемо кращий софт для створення З-D анімації, доступний для скачування.

«Blender» — професійний софт для створення тривимірної комп’ютерної графіки

«Blender» — одна з найбільш популярних безкоштовних анімаційних програм із засобами моделювання, рендеринга, анімації, обробки відео зі звуком і т.д. Використовуваних безліччю професійних художників-аніматорів, фахівцями відео ігор, вченими, експертами VFX, а також безліччю любителів по всьому світу. Програма постійно розвивається, дозволяючи малювати на її основі яскраву 3Д анімацію абсолютно безкоштовно.

Незважаючи на те, що софт вимагає тривалого часу для вивчення, використання навіть 50% її можливостей здатне давати відмінний результат. Blender пропонує безліч інструментів для освітлення, моделювання, анімації, постобработку відео і багато іншого. Вона також забезпечує крос-платформену функціональність, працюючи з більшістю операційних систем, таких як Linux, Mac OS X і Windows.

Рекомендую до прочитання: Кращі відеоредактори для монтажу і обробки відео.

«Aurora 3D Animation Maker» — збереже анімацію в MPG, AVI, Flash (SWF), FLV або GIF

Одна з найбільш популярних в світі програм для 3Д-анімації «Aurora 3D Animation Maker» пропонує широкий набір можливостей для створення неперевершених анімованих ефектів в створеному вами фільмі. Можливості даної програми дозволяють додавати вражаючі ефекти до намальованих вами зображень і фільмів за допомогою дружнього програмного інтерфейсу. При бажанні можна додати водяний знак або лого зі спеціальними ефектами до вашого зображенню або відео.

Можливості програми також дозволяють конвертувати призначений для користувача текст в приємну 3Д-анімацію. Використовуючи «Aurora 3D», ви також використовувати деякі візуальні ефекти (феєрверк, снігопад, полум’я), спеціальні ефекти руху (Cubic, Quad, Linear) та інші візуальні можливості.

«DAZ Studio» — зручний інструмент для конструювання 3Д-анімації

Незалежно від того, чи є ви початківцям любителем або досвідченим професіоналом, малювати в «DAZ Studio» — це завжди гідний вибір. Движок програми досить спритний, підтримує величезну бібліотеку компонентів, що дозволяє створювати необхідну анімацію за короткий час.

Продукт підтримує безліч нових можливостей, що включають «NVIDIA Iray» — новий фотореалістичний інструмент рендеринга з аналогічними елементами. Також в комплект програми включені фільтри:

  • «Bloom», «NVIDIA Iray Drawstyle» (дозволяє переглядати фінішну анімацію всередині спеціального екрану);
  • «NVIDIA Iray Uber Shader» (інструмент затінення, що дозволяє змішувати три різних шейдера);
  • панель «Налаштування креслення»;
  • «Підтримка категорій освітлення», інші корисні функції.

В цілому, це відмінна 3Д-анімаційна програма, яка потребує тривалого вивчення, але виправдує себе в роботі з професійними проектами.

висновок

В даному матеріалі представлений ряд кращих програм для малювання анімації, як 2d так і 3d. Практично всі вони пройшли тривалий період обкатки, отримали позитивні відгуки, і рекомендовані безліччю користувачів. Залежно від специфіки вашої майбутньої анімації (2Д або 3Д) рекомендую вибрати програмний інструмент з перерахованих вище, і користуватися його можливостями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector