Як встановити і налаштувати супутникову антену Телекарта

Налаштування будь супутникової параболічної телевізійної антени самостійно досить клопітка справа. Воно вимагає, по-перше, пристойного досвіду, а по-друге, терпіння. Знань, звичайно, але це все справа наживна.

Як встановити і налаштувати супутникову антену ТелекартаТому відразу робимо висновок-попередження. Якщо у вас немає ні досвіду в подібній установці, ні часу, поспіх адже тут неприпустима, ні бажання відриватися від більш важливого, то краще доручіть всю роботу від початку до кінця більш досвідченого професіонала. І йому на установку знадобиться не менше години, а вже вам, ось так, з наскоку — не менш 2, і то, якщо все піде «за планом».

Врахуємо до того ж, що супутникова телеантена Телекарта має ще невелику в діаметрі тарілку, порівняно легку; були часи, коли з такою антеною впоратися і удвох було проблематично.

І все-таки якщо ви відчуваєте в собі впевненість взятися за установку і настройку Телекарт самостійно, то сміливо приступайте до роботи, розумно і не поспішаючи.

Теорія, без якої нікуди

Установка потребують цілої послідовності строго слідують один за одним дій, тому настійно радимо попередньо зібратися з думками і скласти план майбутньої роботи, причому дуже корисно буде кожному пункту плану приписати інструменти та приладдя, які в цей момент передбачається використовувати. Заздалегідь приготуйте все і розмістіть в зручному місці, щоб потім не довелося шукати нещасний дюбель де-небудь в підвалі, а він на даху.

Установка Телекарт зажадає від вас і деяких теоретичних знань.

По-перше, сигнал буде прийматися від геостационарного (нерухомо висить над землею) телевізійного супутника «Intelsat-15», «висить» строго над екватором над 85-м градусом східної довготи (нам потрібно знати точно — 85,15 ° с.д. ). Це Індійський океан, 700 кілометрів на південь до екватора від Шрі Ланки. Спутнік- американський, запущений в 2009 році російською ракетою з Байконура. Він спеціально призначений концерном Intelsat для мовлення на країни Азії та Росію. Спочатку передбачалося, що з 22 транспондерів Ku-діапазону 6 будуть віддані Росії, але поки на цю територію працюють тільки 4 з смугою в 36 МГц.

Оріон Експрес

Проект «Телекарта» належить вже російському оператору супутникового телебачення «Оріон Експрес», який вийшов через 10 років після заснування в 2005-му на провідні позиції в своїй галузі в Європі

По-друге. Для успіху всього починання необхідно перевірити — а чи входить ваше місце установки в зону покриття сигналу з супутника. Якщо не входить, то вважайте, що не пощастило і Ви все одно зможете мучитися з місцевим кабельним провайдером. Якщо входить, то залишається з’ясувати якою мірою, від цього буде залежати діаметр тарілки, який знадобиться для впевненого прийому сигналу.

Якщо ви не на краю зони, то цілком може підійти маленька тарілка діаметрів в 60 см. Якщо ж ближче до краю, то доведеться брати і 80, а то й усі 100 см. Але остаточно цю тонкість вже доведеться вирішувати при придбанні комплекту. Радимо не чекати біля моря погоди і заздалегідь прозондувати грунт — хто вже працює з «Телекарт», яка якість сигналу і якого діаметру антена обрана, чи не шкодує, що не радить чи антену побільше.

Від вибору розміру антени залежить не тільки якість сигналу, але і маса інших побічних «приємностей»:

 • наскільки зручно буде працювати з антеною-чим вона більша, тим важче;
 • наскільки впевнено вона протистоїть вітрового навантаження, але ж вітер — один з головних ваших «ворогів» в майбутньому, якщо до того ж і антену поставити без розуму.

Вибираємо місце для антени

Коли антена обрана, починаємо вибирати місце для її установки. При цьому керуємося наступними правилами:

 • Визначте загальний напрямок на південь, «в бік Шрі Ланки»; воно повинно бути відкрито, не заблоковано ні високими деревами, ні високими будинками. В ідеалі, сектор в 90 ° повинен бути у вашому розпорядженні чистий повністю (по 45 ° в обидві сторони від потрібного напрямку).
 • Місце має бути в той же час і добре закрите від вітрів. Ось в цьому, як поєднати ці дві, здавалося б, несумісні речі, відкритість і захист від вітру, і складається досвід і майстерність справжнього установщікаантенни.
 • Місце має бути рівним, щоб кронштейни антени встановлювалися по куту місця (вгору-вниз) і по азимуту (вліво-вправо) без перекосів.

Коли місце вибрано в принципі, починаємо уточнювати напрямок антени більш точно, що пов’язано з магнітними примхами Землі, її геомагнітних відміною. Іншими словами, якщо направити компас на 85,15 ° сх. д., то в цьому місці супутника якраз і не буде — Земля вносить свої корективи. Як дізнатися дійсний напрям на супутник в вашому місті або селищі — так просто запитати у тих, хто вже встановив антену. І це самий розумний шлях.

можливості інтернету

Якщо ж хочеться до всього дійти самому, то:

 1. Входимо на сайт Satellite Finder (до речі, що городити, він уже виставлений на продаж, але все-таки).
 2. Вводимо назву свого населеного пункту.
 3. На що з’явилася карті Google вишукуємо свою точку установки.
 4. Наостанок вибираємо спутнік- наш «Intelsat-15».

  Визначення місця установки антени

  Прямо на карті і отримуємо напрямок

Не забудемо при цьому помітити й інші важливі параметри на екрані — магнітний азимут для компаса і кут повороту конвертера.

Чим хороша робота з картою, так це тим, що ви зможете приблизно вибрати для себе орієнтири напрямку антени, які потім вже уточніть на місцевості.

кріплення антени

Коли вибрано місце і визначено точно напрямок, можна приступати до кріплення антени. Настійно рекомендуємо робити це гранично акуратно і надійно, будь-які похибки в установці вітер потім так розгойдає, що розвержене місце доведеться просто міняти. Надійність і грунтовність — ось що має стати законом для будь-якого «ресторатора супутникових антен».

Смоделируйте спочатку весь процес установки, приготуйте матеріали, кріплення і інструменти. Звичайно, кожен сам може вибирати способи кріплення, головне, знову ж таки, грунтовність і ідеальна рівність як по вертикалі, так і по горизонталі, але, швидше за все, вам буде не обійтися:

 • без універсальних дюбелів ZUM 12 × 71;
 • саморізів;
 • 5-6 великих болтів довжиною до 70 см;
 • рівня, в крайньому випадку схилу;
 • дрилі, викрутки.

Не забудьте, що при установці необхідно буде обробити антенний кабель і вмонтувати на його кінцях F-роз’єми.

далі:

 • закріплюємо кронштейн;
 • збираємо супутникову тарілку;
 • підключаємо кабель;
 • повертаємо конвертер, точно направляючи його на супутник (точно визначити положення конвертера потрібно саме в цей момент, далі, коли все буде змонтовано, до конвертера можна і не дотягнутися);

  установка антени

  Для завершення встановлюємо тарілку на кронштейн (фіксація проводиться гайками, але не варто їх відразу сильно затягувати, можливо, буде потрібно провести і невелику коригування)

Визначення положення тарілки

Настає час попереднього визначення положення тарілки. Відразу скажемо, тарілка Телекарта не є суворої параболічної тарілкою, адже конвертер знаходиться не в центрі, а з краю. Ось і геометрія тарілки злегка «стікає вниз». Звідси висновок — не прагнете при направленні тарілки орієнтуватися на її центр. Навпаки, вона буде «дивитися» злегка «нижче» щодо певного раніше точного напрямку на супутник. Це найефективніший напрям для збору сигналу і напрямки його на конвертер.

Підключення і перша робота з меню ресивера

Коли становище тарілки Телекарта знайдено, настає час підключення. Як завжди, це виконується при вимкненому обладнанні, не вистачало ще в такий відповідальний момент підхопити «коротун».

Приступаємо вже в комфортних домашніх умовах:

 1. Включаємо телеприймач.
 2. Включаємо ресівер (з термінологією ви вже, звичайно, на ти).
 3. Переводимо приймач на сигнал від зовнішнього джерела (AV).

  Немає сигналу

  Якщо на екрані повідомлення «НІ СИГНАЛА», значить, антена не на супутнику

 4. У цій ситуації професіонал б узявся за прилади, але можна звернутися і до можливостей телевізора.

  Меню - Налаштування антени

  На ПДУ натискаємо кнопку MENU і слідом — «Налаштування антени»

 5. Бачимо, що, дійсно, справа в антені — потужність сигналу не доходить і до 50%, а його якість — менше 10%. Мінімальна мета — зробити ці показники 90 і 70 відповідно.
 6. Тільки досвід в майбутньому вже буде підказувати, що часто досить і 50-60%, але якщо говорити про стійке сигналі, завжди потрібно прагнути до більшого.

Точне позиціонування антени

Більш точна настройка антени в якійсь мірі справа досвіду і майстерності, але загальноприйнято використовувати метод проходження досліджуваного сектора +/- 10 ° від основного напрямку змійкою зверху вниз і зліва направо (попереджаємо, вам, швидше за все, не вдасться виконати цю тонку операцію самостійно , адже один працює з антеною, а інший стежить за показаннями на екрані):

 • повільно і рівномірно повертаємо антену по горизонталі через 1-2 см;
 • в кожній точці призупиняє і чекаємо до 5 сек, поки сигнал не встоїть;
 • контролюємо на екрані свідчення потужності і якості сигналу;
 • якщо в даній горизонталі нічого задовільного знайти не вдалося, спускаємо тарілку на сантиметр вниз і продовжуємо рух по горизонталі, але вже в іншому напрямку.

Коли параметри сигналу, а головне, якість картинки вас влаштовує, вважайте, що Телекарта налаштована і можна все остаточно затягувати і фіксувати. Установка завершена.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector