Як визначити довготу і широту на мапі

У різних сферах діяльності людям доводиться працювати зі знімками нашої Землі. Перш за все потрібно знати, яким чином можна визначити довготу та широту на географічній карті. Це допоможе знаходити будь-який об’єкт на земній поверхні за допомогою координат. Ми навчимося читати їх, а також дізнаємося порядок і правила запису.

Що таке широта на географічній карті?

Наша планета має форму сфероїда. Це означає, що виглядає вона як трохи сплюснутий кулю. І так, як земна куля мало чим відрізняється від сфероида, його прийнято називати просто кулею. Земля не стоїть на місці, а обертається по уявної осі. Вона також умовно ділиться рівно навпіл лінією екватора. На картах вона зображена горизонтальної жирної смугою. Всі паралельні лінії по горизонталі земної кулі називаються широтами.

Земля ділиться лінією екватора на дві частини. Вище лінії екватора — північні широти, нижче — південні. На глобусах їх можна визначити паралелями — лініями, які розміщуються паралельно до екватора. Широти вимірюються в геометричних градусах і позначаються так — 35 °. Екватор — точка відліку і нульова широта. Північна і південна широта мають встановлені міжнародні позначення. «S» — південна широта, «N» — північна широта. Вони перекочували з англійської мови, де South — південь, North — північ. Записуються широти так — південна широта (пд.ш.).

широта

Широта на карті світу

Це цікаво: Карта опадів онлайн в реальному часі.

Що таке довгота в географії

Довгота на географічних картах зображена також паралельними лініями. Але на відміну від широти, паралелі проходять через земну кулю вертикально. Є серед них і головна лінія — Грінвіч, нульова довгота (меридіан). Ця лінія проходить через округ в Лондоні, який розташований на правому березі Темзи. Вертикальні паралелі ще називають меридіанами. Меридіан буває тільки західний чи східний. Довгота буває відповідно східна і західна. Записується довгота так — західна довгота (з.д.).

Максимальна довгота — 180 °. Це половина земної кулі, тому що повне коло, як ми знаємо, має 360 °. У міжнародній записи застосовуються англійські букви: E — східна довгота і W західна довгота. Чим далі знаходиться точка довготи від Грінвіча, тим більше її градус. Разом ці два поняття — широта і довгота складають сітку з паралельних ліній, за якими ми і визначаємо точку на карті. Їх перетин дає точні координати, наприклад, 23 ° ю. ш. і 35 ° з. д.

довгота

Довгота на карті світу

У географії рідше, але все ж використовуються хвилини і навіть секунди. Це частки градуса, які мають аналогію з годинною хвилиною, яка ділить 1 година на 60 хвилин. Вона використовується для більш детального вказівки точки на карті. Але через те, що необхідна при вузькому колі завдань, рідко коли буває необхідна. Зазвичай, достатньо лише градусів, щоб визначити населений пункт на карті або регіон.

Географічні хвилини записуються так: 34 ° (градуси) 35 ‘(хвилин) 23 »(секунди) північної широти. Градуси можуть записуватися як дробові частини, наприклад, 43,04 °. Це більш компактна запис щодо попередньої. Використання записів не регулюється якимись правилами. Більш того, їх взагалі не існує щодо записів координат. І це неприпустимо, тому що кожен може використовувати будь-який запис на свій розсуд. А це веде до плутанини і плутанини. Найчастіше все ж використовується запис з дробом, а також із зазначенням хвилин і секунд.

Читайте також: Карта гроз онлайн.

Яким чином можна знайти широту і довготу

За допомогою основних визначень, які описані в попередніх розділах, ви легко зможете знайти довготу і широту на паперовій карті або глобусі. Визначте, в якій частині земної кулі знаходиться точка, яку ви шукайте. Знайдіть спочатку широту, потім довготу. Саме такий порядок найчастіше використовується при написанні координат і їх пошуку. Практично всі географічні карти мають сітку координат з числовими значеннями градусів паралелей широт і довгот. Використовуйте їх, щоб визначити потрібне місце на карті.

При пошуку координат з поглибленим рельєфом і тривимірних координат іноді використовують висоту. Але вона не відноситься до географічних понять. І в запису координат не значиться. Тим більше, сьогодні у кожного є ноутбуки і мобільні пристрої, за допомогою яких можна легко знайти будь-яку точку на карті, маючи її координати і навіть без знань основних географічних понять.

Визначення координат на віртуальній карті Google

Одними з найпопулярніших онлайн-карт є Google Maps і Яндекс Карти. Ними користуються в більшості країнах світу. Щоб відкрити карти Гугл, перейдіть за адресою в мобільному або веб-браузері https://www.google.ru/maps. Якщо у вас є координати, їх можна ввести прямо в рядку пошуку. Система відмінно зрозуміє і визначить ведений вами дані. У цих картах потрібно спочатку писати широту, а після довготу.

Google Maps

Онлайн-сервіс Google Maps

Для широти коректні записи з позитивним і негативним градусом з максимальним значенням 90 °. Для довготи з негативним і позитивним значенням — 180 °. Дробовим роздільником в Google Maps повинна бути тільки точка, але не кома. Інакше система може видати помилку. Правильно так: 43.60 ° S. Пошукова рядок не розуміє російської мови. Якщо ви хочете знайти тут координати, вводите їх в такому форматі 00 ° 00′.0 »S (градуси, хвилини, секунди, південної широти), потім пробіл і запис довготи — 00 ° 00′.0»W (західної довготи ).

Пошук координат

Пошук координат в Google Maps

Google-карти мають опис кожної місцевості. За заданими координатами можна знайти населений пункт, його назва на різних мовах і додати інформацію від себе. В Google Maps є 2 режиму перегляду карти: звичайний і з супутника. Ви можете включити режим перегляду вулиць. І знайти назву вулиці в будь-якому місті, будь-якої країни. Якщо ви хочете визначити координати точки на карті, яких у вас немає, введіть в пошуковому рядку назву населеного пункту.

Зліва в блоці буде його координати і опис. Формат запису в цих картах нам вже відомий. Тому не важко переписати його в зручній для себе формі. За допомогою додаткових інструментів карту можна обертати, ставити мітки, вимірювати маршрути між містами і багато іншого.

Вам також може стати в нагоді: Карта вітрів онлайн в реальному часі.

Пошук широти і довготи на Яндекс Картах

Розглянемо, як знайти точку на карті за координатами і визначити їх на Яндекс Картах. Відкрийте посилання: https://yandex.ru/maps/?lang=ru/. Пошукова рядок веб-карти теж вміє визначати координати, але тут їх запис трохи відрізняється від Google Maps. Система розуміє такий вид: 55.555333,66.666444, де перше значення — широта, друге — довгота. А також більш зрозумілу: 45 ° с. ш. 24 ° сх. д. Як бачимо, по заданому координату у нас відобразився місто Вилча в Румунії.

Пошук за координатами

Пошук за координатами в Яндекс Картах

Щоб визначити довготу і широту точки на Yandex мапі, введіть назву населеного пункту в пошуковому рядку. Після того, як система визначить його на карті, ви зможете підглянути координати під назвою міста зліва в блоці. Ці координати можна додати в закладки, поділитися ними в інших веб-ресурсах або відправити на свій мобільний пристрій. Зручна Яндекс Карта зліва в інформаційному блоці пропонує знайти популярні заклади: кіно, кафе, готелі, аптеки та інше.

визначення координат

Визначення координат в Яндекс Картах

У верхньому меню знаходяться інші інструменти, за допомогою яких можна управляти картою або використовувати її функції. Можна подивитися поточну ситуацію на будь-якій дорозі світу. Для цього натисніть на кнопку у вигляді світлофора. За допомогою кнопки з круговою стрілкою можна відображати панорамування вулиць на карті. Виберіть лінійку, якщо необхідно виміряти відстань від одного об’єкта на карті до іншого. Кнопка з паперовим літаком дає можливість визначити ваше місце розташування, а також широту і довготу на супутниковій карті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector