Як відновити акумулятор телефону

Перед розглядом можливості або нереальності воскресіння телефонної АКБ потрібно спочатку знати про причини її «хвороби». Однак навіть господар пристрої рідко зі стовідсотковою твердістю може про це повідомити. Тому ми розглянемо, як відновити акумулятор телефону при всіх можливих симптомах.

Як реанімувати акумулятор смартфона

Непрацюючий акумулятор телефону можна відновити.

Як працює акумулятор

Li-Ion акумуляторна батарея складається з двох електродів — позитивного (анода) і негативного (катода) і є джерелом постійного струму. При зарядці батареї іони літію переміщаються до анода, вбудовуючись в кристали його решітки (інтеркаліруясь в нього). А при роботі з навантаженням — переходять назад на поверхню катода.

Принцип роботи акумулятора

Термін придатності та старіння

При постійній роботі відновні процеси не можуть стовідсотково повертати одне і те ж кількість напруги. Потужність акумулятора з часом погіршується. А в результаті старіння (зношування) прилад стає непридатним до експлуатації.

Терміном зберігання Li-ion акумуляторів є дворічний проміжок з дати виготовлення. За такий час відбувається втрата від двадцяти відсотків до однієї третини їх потужності. Природно, що «вік» такого роду товару при покупці потрібно уважно контролювати. А якщо АКБ постаріла, то відновлення її, звичайно, проблематично.

глибокий розряд

За напругою акумулятора телефону (як і за іншими його характеристиками) стежить контролер.

Коли батарея довго не функціонує, особливо будучи вміщеній в мобільник, — в ній може відбутися глибокий розряд. Напруга тоді опуститься до рівня менше допустимого і контролер наглухо «відключить» пристрій. Воно не зможе заряджатися.

При таких обставинах, перед тим як реанімувати акумулятор телефону, спочатку шляхом відпаювання відключається система захисту.

Відпаювання системи захисту

Потім, щоб оживити батарею, її живити, наприклад, до зарядно-розрядному приладу Turnigy Accucell 6. Такий прилад самостійно відслідковуватиме параметри процесу і відновлення акумулятора пройде під його контролем.

Turnigy Accucell 6

Вибір програми заряду робиться по кнопці «TYPE».

Короткими натисканнями клавіші «СТАРТ» обирається параметр заряду (для Li-ion — 3,6V, для Li-pol — 3,7V). Для струму заряду потрібно його установка в розмірі десяти відсотків від ємності АКБ (номінальної). Вибір значення для струму здійснюється кнопками «+» і «-». Коли величина заряду досягне 4.2V відбудеться зміна режиму в «стабілізація напруги». Після закінчення зарядки прозвучить аудіосигнал. На дисплеї же висвітиться повідомлення «FULL».

Ще один спосіб повернення ємності

Також відновлювати літій-іонну АКБ можна скориставшись двенадцатівольтових блоком живлення і опором приблизно близько 500 Ом і потужністю від 50 мВт. Батарею телефону для цього (мінус на мінус, плюс на плюс через резистор) замикають з блоком на дві-три хвилини.

Використання блоку живлення

Напруга контролюється тестером або вольтметром, полярність резистора — мультиметром, парамери ж струму повинні відповідати необхідним.

«Запускаємо ЛІА за допомогою вентилятора»:

Небезпечні способи пожвавлення АКБ

Перед тим як відновити акумулятор телефону в домашніх умовах, потрібно пам’ятати про те, що ніхто, крім вас самих, не несе відповідальності за вироблені дії. Не варто сліпо довіряти інструкціям, розміщеним на сайтах.

Позбавлення від газів при здутті

При порушенні внутрішньої конструкції літій-іонного акумулятора відбувається порушення в процесах переміщення іонів, що несе за собою саморазогреванія, підвищення тиску і виділення газів. Через це акумулятор здувається.

Але здуття — це всього лише початок незворотного процесу. Повернути протікання хімреакцій в правильне русло вам не вдасться. А продовженням цього є можливе самозаймання і нерідко вибух. Тому пожвавлення батареї скиданням газів просто виключено!

Екзотичні способи відновлення

На деяких сторінках зустрічаються досить оригінальні ідеї, які вражають своєю незворушністю …

  • Акумулятор, що пробув півгодини в холодильнику загорнутим в поліетилен, на одну хвилину підключають до зарядки. Потім він прогрівається до температури приміщення. Після цього — готовий до роботи.
  • Приведення «до тями» АКБ шляхом стовідсоткового заряду і повного розряду (кількість разів не вказано, способи стовідсоткового заряду і повного розряду також не вказуються!).
  • Після зняття захисного контролера пропонується замкнути металевим предметом клеми-струмознімач (!).

Наостанок відео про те, як не можна відновлювати АКБ.

Зауваження по техніці безпеки

Перед тим як відновити літій-іонний акумулятор, ви повинні згадати про нижченаведених правилах:

  • Не залишайте ніколи ремонтується ЛІА без нагляду. Спонтанне загоряння — це реальний факт.
  • Завжди контролюйте температуру акумулятора термопарою, електронним термометром. Якщо нічого такого в арсеналі немає — допустимо рукою. Негайно припиніть ремонт якщо поверхня здалася гарячої (НЕ теплою).
  • При зарядці не можна використовувати високі струми. Максимум — 50 мАг. Розрахунок цього параметра визначається діленням напруги живлення БП на значення ємності резистора. Скажімо, при 12 В і 500 Ом це буде 24 мАг.
  • Замість опору дозволяється використовувати стандартний комп’ютерний 80-мм вентилятор.

Тепер ви уявляєте, як оживити акумулятор телефону.

Також пам’ятайте, що вищевказані способи не забезпечують стовідсоткового успіху, а відповідальність завжди лежить на вас.

Не старайтеся в оцінці своїх знань. Зайвий раз задайте питання професіоналам в даній області.

А своїм досвідом діліться з друзями і пишіть в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector