Як вибрати автомобільну антену

Антени, як відомо, потрібні для прийому супутникових і радіосигналів, завдяки яким можна слухати радіо, дивитися ТБ, користуватися навігатором. До того як вибрати автомобільну антену, необхідно визначитися, які функції вона буде виконувати. Є кілька видів:

 • звичайноїконфігурації — для прийому радіостанцій;
 • супутникові — для перегляду ТБ;
 • комбіновані GPS, GSM-антени для всіх пристроїв.

Як вибирати антену

Вибір антени для автомобіля залежить від цілей її використання.

Крім того, антени класифікуються за розташуванням — зовнішні і внутрішні. І перші, в свою чергу, розрізняються за способом кріплення:

 • врізні;
 • на магніті;
 • з кріпленням механічного типу.

зовнішні антени

врізні

Як правило, їх прикріплюють на переднє крило машини. Подібні модифікації для автомагнітол мають суттєву перевагу — практично в будь-якій місцевості вони дозволяють слухати радіо і не втрачають сигнал. Але є і ряд недоліків:

 • потрібно стежити, щоб антена була розкрита не більше, ніж до рівня даху, в іншому випадку вона ламається;
 • при монтажі в корпусі авто свердлить невеликий отвір, але незабаром воно стає епіцентром появи іржі;
 • окремі сегменти потребують регулярного чищення графітом, оскільки вони схильні до корозії.

Врізне модель

Приймаюча частина антени в таких пристроях може висуватися на оптимальну довжину автоматично або натисканням кнопки. Якщо планується дивитися ТБ в салоні автомобіля, варто придбати підсилювач, інакше канали навряд чи будуть працювати.

магнітні

Так називаються антени для автомагнітоли, які кріпляться на корпус машини за допомогою магніту. Вони практичніше попередніх, тому що:

 • їх легко закріпити;
 • вони недорогі і надійні.

Однак вироби такого плану не дають потужного сигналу через невеликої довжини, їх не можна залишати зовні, якщо машина знаходиться без нагляду — адже їх легко зняти і вкрасти. Перед покупкою варто запитати продавця про очікувану потужності антени: чи зможе вона працювати з високотехнологічними пристроями типу навігатора і підтримувати прийом ТВ-каналів.

Варіант на магніті

Суцільнометалеві з механічним кріпленням

Найпотужніша зовнішня модель для автомагнітол. Найчастіше її закріплюють на задньому бампері, розміщуючи кабель в багажнику. Конструкція надійна і забезпечує якісний прийом хвиль, але в той же час вона громіздка і якщо допустити зіткнення стрижня з корпусом автомобіля, то в момент контакту якість зв’язку буде погіршуватися. Для прийому ТВ теж потрібен підсилювач.

Суцільнометалева з механічним кріпленням

внутрішні антени

Дорожче зовнішніх і значно краще за якістю. У комплектацію входить підсилювач для комфортного використання навігатора і прийому ТВ-сигналу. Конструкція прикріплюється всередині салону до лобового скла і не займає багато місця, проте споживає чимало електроенергії. Ці моделі здатні самостійно регулювати прийом сигналу в залежності від того, в якій місцевості знаходиться автомобіль. Якщо ви любите подорожувати, то подібна антена буде оптимальним варіантом: ви зможете дивитися ТБ і слухати радіо навіть далеко від населених пунктів.

Лінійні і друковані антени

Інноваційні антени з ниток срібла, вбудовані в скла автомобіля. Крім хорошої якості роботи, вони компактні, довговічні, не схильні до пошкоджень, не вимагають особливого догляду і не стануть здобиччю зловмисників. Однак ціна на них досить висока і в деяких випадках може знадобитися підсилювач.

Є варіації антен, налаштовані на виконання однієї функції, наприклад прийом радіосигналу, і декількох — підтримка ТВ, GPS-пристроїв і т. Д. Щоб запобігти погіршенню якості роботи через погодні умови, скла забезпечуються системами підігріву.

Антена для прийому радіо

Якщо вам доводилося вибирати автомобільну антену, поділіться в коментарях, який тип пристрою ви віддали перевагу і чому. Ваш досвід буде корисний тим, хто ще перебуває в стадії пошуку і сумнівів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector