Як працює модуль управління маршрутизатором через хмарну службу

Використання хмарної служби з метою віддаленого управління маршрутизаторами в даний час широко поширене в центрах обробки даних, великомасштабних і корпоративних мережах. Але також ця функція може застосовуватися і в вашому домі для управління домашніми маршрутизаторами. Досить встановити програмний модуль, який дозволяє виконувати всі необхідні маніпуляції через хмарний сервіс.

Як працює модуль управління маршрутизатором через хмарну службу

Більш того, ці дії виконуються в реальному часі, забезпечується настройка кожного конкретного пристрою і доступні такі додаткові функції, як батьківський контроль і завдання з установкою за часом. Завдяки тому, що управління перенесено в хмарну службу, нові функції можуть впроваджуватися моментально через простий і зрозумілий інтерфейс, в ньому зможуть легко розібратися навіть ті користувачі, які не знайомі з технічними деталями процесу.

Причини появи модуля управління маршрутизатором

Сучасні локальні мережі стають дуже складними багаторівневими системами, причому кожен користувач може мати цілий ряд підключених пристроїв. Найчастіше ця кількість може досягати 10-20 одиниць, серед них комп’ютери, планшети, смартфони, телевізори, веб-камери і безліч інших гаджетів. І всі ці пристосування використовують один і той же вихід в інтернет. Користувач має мало можливостей для контролю всіх підключених гаджетів, зокрема, складно встановити, яке з пристроїв використовує трафік в конкретний момент часу, який щомісячний витрата для кожного підключеного елемента і т.д. А також користувач не може контролювати сервіси, до яких звертається кожне з пристроїв, наприклад, з метою батьківського контролю.

Схема роботи маршрутизатора

Вищезазначені проблеми не вирішуються ні з допомогою маршрутизаторів, ні за допомогою провайдерів. Маршрутизатор зазвичай мають досить складний інтерфейс, причому кожен виробник надає власний набір налаштувань, а при зміні роутера конфігурація скидається і потрібно налаштування з нуля. Провайдери, взагалі, не пропонують такі можливості контролю. Тому модуль управління маршрутізатором- єдине рішення поставленого завдання. Він забезпечує можливість управління апаратним пристроєм через програмну оболонку зі стандартизованим інтерфейсом, яка постійно знаходиться в хмарі і доступна для використання в будь-який момент.

Робота модуля управління маршрутизатором

Модуль являє собою систему, яка виконує конфігурацію маршрутизатора відповідно до настройками користувача. Процес відбувається віддалено і постійно запущений в хмарі. Модуль контролює трафік, що проходить через роутер, і при необхідності вибірково блокує його, наприклад, для пристрою, який перевищує зазначений ліміт по трафіку, або з метою батьківського контролю. При цьому всі налаштування виконуються через веб-інтерфейс.

Батьківський контроль

Через інтерфейс користувач також може переглядати статистику, а саме: скільки трафіку кожен пристрій використовує в даний момент і щомісяця (відразу ж є можливість установки обмеження). Для кожного пристрою можуть бути вказані сайти, відвідування яких має бути обмежена часовими рамками або взагалі заборонено. За допомогою цих функцій можуть бути вирішені завдання, з якими більшість користувачів стикаються на постійній основі. Робота модуля може виконуватися на будь-якому, навіть самому звичайному домашньому маршрутизаторі, при цьому настройки зберігаються в самій програмі, а не на зовнішній апаратурі.

Впровадження модуля і оцінка його ефективності

Після установки модуля користувач отримує доступ до сторінки статистики, де перераховані всі підключені пристрої, вказані квоти трафіку і обмеження доступу для кожного з них. Всі дії, які вносяться в програму, включаючи зміну налаштувань і обмежень, передаються на маршрутизатор в реальному часі. Таким чином, батьки можуть контролювати поведінку дітей в інтернеті, перебуваючи на роботі або в іншому віддаленому від будинку місці.

Ефективність програми особливо яскраво проявляється при використанні в великих корпоративних мережах, де потрібен контроль над величезною кількістю вузлів і немає можливості окремо конфігурувати кожен роутер.

Таким чином, модуль може використовуватися як в домашніх, так і в офісних мережах, включаючи великомасштабні мережі. Виробник маршрутизатора, його внутрішній інтерфейс, а також можлива заміна пристрою не впливають на встановлену в хмарі конфігурацію. Особливо можна виділити легкість використання для звичайних користувачів і гнучкість настройки безлічі параметрів. При виході оновлень програми вона легко оновлюється до останньої версії, зберігаючи всі налаштування конфігурації.

висновок

Програма управління маршрутизатором через хмарну службу є найсучаснішим і зручним способом контролю над безліччю пристроїв, підключених до однієї локальної мережі. Це незамінний сервіс як для адміністраторів, так і для звичайних користувачів, включаючи відповідальних батьків, які хочуть бути в курсі, що переглядають в інтернеті їхні діти.

Легкість установки і можливість віддаленого доступу роблять управління програмою простим і ефективним для вирішення повсякденних завдань. Для перегляду статистики та виконання налаштувань не потрібно спеціально запускати програму: модуль завжди доступний у вашому хмарному сервісі. Конфігурація виконується «на льоту», без відключення мережі і фізичного доступу до аппаратуре.Еслі ви плануєте підключення модуля до власної локальної мережі, сподіваємося, що ваше подальше знайомство з цим корисним програмним продуктом виявиться успішним і плідним. Бажаємо успіхів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector