Як перевірити батарею ноутбука на працездатність

Чи не багато користувачів знають, що некоректне функціонування акумулятора може бути причиною чималої кількості проблем, що стосуються роботи самого комп’ютера. Тому дуже важливо стежити за станом АКБ. Якщо батарея вашого ПК Неможливо зарядити телефон, перш за все перевірте кабель живлення і драйвера, а вже потім переходите до акумулятора. У цій статті докладно розглянемо, як перевірити батарею ноутбука на працездатність. Давайте розбиратися. Поїхали!

батарея ноутбука

Які ж є основні причини проблем з батареєю ноутбука? Їх досить багато. Найбільш часта — банальний знос. Акумулятор не вічний і має термін служби (як правило, 2-3 роки) і після його закінчення працює вже не так добре. Так що не варто забувати про цю обставину. Адже якщо у вас старий ноутбук, напевно час заміни батареї прийшло вже давно. АКБ — це витратний матеріал, який без проблем можна замінити.

Існує кілька правил, які дозволять вам максимально продовжити термін служби батареї. Перше — виймайте акумулятор, коли ноутбук працює від мережі. Дуже часто люди використовують ноутбуки як стаціонарний пристрій, при цьому не виймають батарею, що скорочує термін її служби. Друге правило — рекомендується здійснювати повну розрядку / зарядку АКБ як мінімум раз в пару тижнів, а краще щотижня. В іншому випадку проблеми можуть початися набагато раніше зазначеного терміну.

Інші причини поганої працездатності батареї:

  • Вийшов з ладу будь-який компонент акумулятора;
  • Сталося коротке замикання;
  • Була порушена робота контролера харчування;
  • Виникли проблеми з контактами АКБ;
  • Було порушено живлення материнської плати;
  • Драйвера працюють некоректно;
  • Пошкодився кабель живлення.

Якщо ви з якоїсь причини не хочете звертатися до майстра або в сервісний центр, можна провести самостійну діагностику батареї ноутбука. Для цього вам знадобиться завантажити і встановити спеціальну утиліту BatteryCare. З її допомогою ви зможете подивитися всю основну інформацію по роботі і поточному стану акумулятора. Також BatteryCare пропонує користувачеві поради та рекомендації щодо поліпшення роботи АКБ і зменшення споживаного заряду. Загалом, програма дуже корисна, при цьому абсолютно безкоштовна. Так що обов’язково скачайте.

BatteryCare

BatteryCare

Ще одна відмінна утиліта, яка пропонує аналогічні можливості — Battery Optimizer. З переваг і особливостей можна виділити те, що Battery Optimizer дозволяє підвищити час автономної роботи ноутбука, шляхом внесення змін в роботу деяких служб. При цьому програма сама розповідає все це користувачеві. Крім цього, тут ви знайдете велику і детальну інформацію по роботі АКБ.

Battery Optimizer

Battery Optimizer

Також можна обійтися і без використання програм. Потрібен тільки мультиметр. Переведіть його в режим постійного струму і підключіть до акумулятора, попередньо розібравши його. Перед тим як розбирати АКБ, обов’язково повністю розрядите її. Щоб відкрити батарею, вставте ніж в поздовжній шов корпусу і розсуньте кришки. Після цього перевірте напругу в ланцюзі за допомогою мультиметра. На дисплеї повинно висвітитися значення, яка дорівнює кількості елементів живлення, помноженому на 3,7. Якщо напруга окремого осередку менше ніж 3,7, то це говорить про те, що її пора замінити.

Перевірка батареї мультиметром

Перевірка батареї мультиметром

Тепер ви знаєте, як перевірити батарею ноутбука на працездатність. Пишіть в коментарях була корисною для вас ця стаття, діліться власним досвідом з іншими користувачами, і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector