Як підібрати відеокарту до материнської плати

За десятиліття свого існування комп’ютери пройшли вражаючий шлях розвитку — об’єднуючи сьогодні компактні розміри і високу продуктивність. У прагненні насолоджуватися досягненнями науки ми продовжуємо модернізувати систему, оновлювати її для роботи з останніми, найсучаснішими іграми і медіа-продукт. Але перед апгрейдом матимуть змогу переконатися в сумісності всієї системи — в тому числі виникає питання, як підібрати відеокарту до материнської плати.

відеокарта

відеокарта

Питання вибору — а чи потрібні нам ці витрати?

Відразу обмовимося — для власників старих двух’ядернік з процесором Celeron або Penrium особливого сенсу в покупці високопродуктивних карт немає. Система їх не буде підтримувати — на практиці виявляються непотрібними переплатами.

Тому з упевненістю можна обмежитися відюшкамі в межах до 80 доларів, які повністю відповідають системі.

Але це лише ліричний відступ з нашого боку, перейдемо до основного питання — як визначити сумісність материнської плати і відеокарти.

Як підібрати відеокарту до материнської плати — основні критерії вибору

Відразу обмовимося — сьогодні вибір відюшкі для сумісності з материнською платою не представляє особливих проблем. Оскільки з середини 2000-х років для всіх відеокарт і материнських плат передбачений роз’єм PCI Express. Існують 3 різні версії цього роз’єму, проте між собою повністю сумісні.

пристрій відеокарти

пристрій відеокарти

Тому при виборі для оновлення не дуже старого комп’ютера, проблем з пошуком виникнути не повинно. Але при роботі, вибачте за слово, з уже «віковими» моделями — необхідно перевірити конкретний роз’єм материнки. Оскільки до 2005 року широко використовувався роз’єм AGP, а в перехідний період були поширені материнські плати з обома роз’ємами. Щоб визначити конкретний вид, рекомендуємо:

  • Переглянути фотографії роз’ємів в інтернеті і порівняти зі своєю материнки.
  • Почитати специфікацію і характеристики материнки на сайті виробника.

Якщо на материнській платі вдалося знайти PCI Express — можна встановлювати будь-які сучасні моделі. При комплектації материнки AGP належить серйозно попрацювати. Адже підійдуть лише відеокарти з таким роз’ємом, які за минулі роки стали справжньою рідкістю. В результаті має бути витрачено чимало часу на пошуки і засобів на покупку. Тому часто краще просто купити нову материнку — набагато простіше і дешевше.

Сумісність материнської плати і відеокарти по потужності

Варто розуміти, що PCI Express має кілька видів, сумісних між собою, але розрізняються по потужності.

Варто зайвий раз нагадати — перевірити сумісність материнської плати і відеокарти можна за допомогою програмних засобів. Наприклад, дізнатися про активних GPU можна завдяки утиліті TechPowerUp GPU-Z, доступної користувачеві повністю безкоштовно.

У своїй статті ми повністю розглянули, як підібрати відеокарту до материнке. Також нагадаємо про два інших важливих критеріях — про сумісність з процесором, відповідно завданням користувача. Ці питання теж заслуговують на особливу увагу, тому будуть розглянуті нами найближчим часом. Насолоджуйтесь улюбленими іграми і програмами — ми постараємося завжди готувати актуальну інформацію для комфортної та продуктивної роботи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector