Як посилити сигнал вашої телевізійної антени

Для перегляду телебачення на дачі або в невеликих населених пунктах зазвичай використовують телевізійну або супутникову антену. Супутникові дозволяють переглядати велику кількість каналів в цифровому і HD-якості, а звичайні телевізійні приймають ефірне цифрове ТБ. Як правило, це 20 цифрових каналів.

Поганий сигнал телевізора

Але іноді трапляється так, що сигнал переривається, зображення спотворюється і на екрані перешкоди. Це може бути викликано різними причинами:

 • проблеми самого мовлення;
 • неполадки з приймаючим обладнанням;
 • слабкий сигнал.

В останньому випадку можна спробувати посилити сигнал вашої телевізійної антени. При цьому пам’ятайте, що подібні дії також підсилюють шуми і перешкоди. Тому спочатку поліпшити сигнал можна спробувати методом зниження втрат.

різновиди

Супутникові антени, їх ще називають тарілки, розрізняються по діаметру. Чим він більший, тим краще якість прийому. На саму тарілку встановлюється конвертер, що передає сигнал на ресивер. А також існують і підсилювачі сигналу.

Різновиди супутникових антен:

 1. Офсетні і прямофокусниє. У офсетного фокус зміщений, а у прямофокусной розташовується по центру. Зазвичай використовуються офсетні, як найменш схильні до несприятливих погодних умов, наприклад, налипання снігу.
  Офсетні і прямофокусниє антени
 2. Перфоровані і цільні. Перфорація не впливає на якість прийому, такі антени використовують для зниження ваги і парусність в тих випадках, коли неможлива жорстка установка.
 3. Алюмінієві і сталеві. Алюміній перевершує сталь за багатьма показниками, більш довговічний, дає можливість використовувати менший діаметр при тій же якості сигналу, як у сталевої конструкції. Але алюмінієві тарілки набагато дорожче.

Телевізійні антени бувають:

 1. Кімнатні та зовнішні в залежності від місця установки. Кімнатні підходять тільки для зон впевненого прийому і при відсутності істотних перешкод на шляху сигналу.
 2. Активні і пасивні. У першому випадку використовується активний підсилювач сигналу, що підключається до електричної мережі.
 3. За діапазону хвиль, що приймаються розрізняють усехвильові, метрові (МВ) і дециметрові (ДМВ). Цифрове мовлення в Росії ведеться на дециметрових частотах, так що досить антени ДМВ.

На те, наскільки якісний сигнал біля телевізора, впливають такі чинники:

 • віддаленість від мовної вишки;
 • конструкція і матеріал;
 • активне або пасивне посилення;
 • втрати при з’єднаннях.

зменшення втрат

Щоб поліпшити сигнал від телевізійної або супутникової антени можна спробувати зменшити втрати в системі:

 1. Зменшіть довжину кабелю до телевізора. Ця відстань не має бути більше 10 метрів.
 2. Використовуйте більш якісний кабель, замініть його, якщо він використовується більше 10 років.
  Кабель для телевізійної антени
 3. Різного роду скручування та розгалужувачі теж погіршують сигнал телевізора. Перед перехідником необхідно встановити спеціальний підсилювач, але навіть так ви не досягнете дуже хорошої якості зображення.
 4. Приберіть з району розташування антени всі металеві предмети, які можуть проводити електрику.

посилення сигналу

Посилити сигнал телевізора можна наступним чином:

 1. У разі кімнатної, розташуйте її якомога ближче до вікна і бажано вище. Перевірте, чи не перешкод на шляху сигналу.
 2. Зовнішню антену підійміть на дах або вище на фасад, щоб прийом ні утруднений будівлями або рельєфом місцевості.
 3. Правильно направте зовнішню антену. Ця рекомендація актуальна і для супутникової тарілки. Часто проблеми з сигналом пов’язані просто з неправильним її розташуванням.
 4. Можна спробувати розширити антену шматком дроту.
 5. Створити конструкцію синфазной решітки з декількох однакових антен, розташувавши їх по горизонталі і вертикалі так, щоб фази сигналу в них були однаковими.
 6. Замінити антену на більш відповідну по конструкції і типу.
 7. Встановити підсилювач сигналу.

Підсилювач ТВ-антени

Підсилювач ТВ-антени

Щоб вирішити, як посилити сигнал, керуйтеся простим правилом: якщо до вишки менше 30 кілометрів, то підійде будь-яка зовнішня пасивна антена. Якщо сигнал при цьому поганий, то проблема всередині системи, в обладнанні, з’єднаннях або неправильному монтажі. Якщо до ретранслятора більше 30 км, то використовуйте активний підсилювач:

 • Чим далі відстань, тим більший коефіцієнт посилення вам потрібно.
 • Вибирайте з найменшим коефіцієнтом шуму, точніше, краще звертати увагу на співвідношення «посилення / шум».
 • Зверніть увагу на напруга приладу. Якщо його збільшити, то можна підвищити і посилення.

Таким же чином можна посилити сигнал і супутникової тарілки. Існують також комбіновані підсилювачі, що працюють і не телевізійну ефірну, і на супутникову антени. Якщо ви знайомі з теорією і практикою радіоелектроніки, то ви можете зібрати підсилювач для супутникового або телевізійної антени своїми руками, в інтернеті і спеціальних посібниках для цього є багато схем.

Встановлюйте підсилювач якомога ближче до антени. Але пам’ятайте, що якщо встановити його зовні приміщення, то прослужить він недовго, швидше за все, не більше року. Через несприятливі погодні умови він може окислюватися і перестати нормально функціонувати.

Якщо ваша супутникова тарілка раніше працювала нормально і раптом з’явилися перешкоди, то поліпшити сигнал своїми руками за допомогою таких дій:

 1. Перевірте справність всіх елементів системи, можливо, якесь обладнання або деталь має механічні пошкодження, забруднилася або заіржавіла.
 2. Можливо, збилося розташування й напрямок антени. У цьому випадку її треба перенаправити, як перебувала раніше.
 3. Перевірте, чи немає перешкод на шляху сигналу. Це може бути налиплий сніг, листя, гілки виріс дерева або нова висока споруда.

Якщо у вас спочатку проблеми з якістю зображення, замініть тарілку на ту, у якій більше діаметр. Запитайте у оператора ТБ з приводу сумісного обладнання та правильності монтажу.

Таким чином, більшість методів і рекомендацій є універсальними і дозволяють поліпшити сигнал як супутникової, так і телевізійної антени. У разі супутникового телебачення не використовується таке поняття, як відстань до джерела трансляції, а вирішальним є правильна спрямованість, діаметр і відсутність перешкод. Ви можете купити підсилювач або виготовити його своїми руками, але не забувайте, що він сам по собі є джерелом шуму і перешкод. І використання таких пристроїв бажано звести до мінімуму. Поділіться в коментарях своїм досвідом, якщо ви стикалися з проблемами прийому сигналу в заміській місцевості, яким чином і за допомогою яких засобів у вас вийшло поліпшити якість прийому телебачення.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector