Як зняти захист і відформатувати карту пам’яті SD

Карти пам’яті вже давно широко використовуються на самих різних пристроях, дозволяючи додатково отримати кілька необхідних гігабайт пам’яті. Однак, в процесі використання можна зіткнутися з такою неприємною проблемою, як захист від запису, яка заподіює користувачам чималі незручності. Що ж робити в такому випадку? На щастя, подібна проблема вирішується досить просто. Все, що потрібно — трохи терпіння і слідувати інструкціям. У цій статті докладно розглянемо, як зняти захист і відформатувати карту пам’яті. Давайте розбиратися. Поїхали!

Починаємо статтю про SD-картах

Користувачі задають питання про те, як прибрати захист карти пам’яті і відформатувати її в разі потреби

Почати варто з того, що деякі карти пам’яті мають спеціальний перемикач, за допомогою якого можна включити або відключити режим захисту від запису. Обов’язково звертайте увагу на цей момент.

У рішенні проблеми вам допоможе системна утиліта Diskpart. Запустіть з правами адміністратора командний рядок. Зробити це можна через меню «Пуск» або через вікно «Виконати» (за допомогою комбінації клавіш Win + R і введіть cmd).

Вибір цільового диска

Введення команд відбувається послідовно

Після того як перед вами з’явиться вікно командного рядка, пропишіть наступні команди, щоб відформатувати флешку мікро СД:

diskpart

list disk

select disk 0 (замість «0» вкажіть цифру, відповідну microSD-карті, необхідна інформація відобразиться після введення команди «list disk»)

attributes disk clear readonly

clean

create partition primary

format fs = ntfs (або вкажіть fat32 після знака «=», все залежить від того в якій файловій системі ви хочете відформатувати SD карту, деякі фотокамери можуть не підтримувати NTFS)

assign letter = X (X — буква, яка буде присвоєна флешці)

exit

Робота з утилітою Diskpart

Після того, як форматування завершено, можна привласнити диску букву

У тому випадку, якщо виконати форматування таким способом не вдалося, спробуйте інший варіант, а саме зробити це через редактор групової політики.

Щоб перейти до редактора групової політики, викличте вікно «Виконати», натиснувши комбінацію клавіш Win + R, а потім пропишіть в поле для введення (без лапок) «gpedit.msc». У вікні, перейдіть до розділу «Конфігурація комп’ютера», далі відкрийте папку «Адміністративні шаблони». У ній ви знайдете каталог «Система». Перейдіть до папки «Доступ до знімним запам’ятовуючим пристроям», яка знаходиться в цьому розділі.

Редактор групової політики

Знаходимо необхідний параметр політики

У списку праворуч знайдіть рядок «Знімні диски Заборонити запис». Двічі клацніть по ній лівою клавішею миші і виберіть режим «Відключено». Натисніть «ОК» для підтвердження внесених змін. Потім потрібно виконати аналогічні дії в розділі «Конфігурація користувача». Подальший шлях складається з папок з точно такими ж назвами. Добравшись до потрібного пункту, вимкніть його.

Відключення заборони запису

Порядок дій в інших розділах аналогічний

Виконавши всі вищеописані інструкції, ви без всяких проблем зможете відформатувати свою microSD-флешку. У тому випадку, якщо виконати операцію знову не вдасться, це може означати, що карта пам’яті несправна і варто задуматися про придбання нової.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector