Як почистити або полагодити блок живлення комп’ютера

Якщо ви користуєтеся комп’ютером досить давно, то напевно помічали, що він працює вже не так добре, як в перший день: більше шумить, довше вантажиться, сильніше гріється — все це говорить про те, що пора почистити системний блок і перевірити на працездатність деякі його елементи. Мало хто знає, що, крім інших компонентів ПК, в чищенні потребує ще й блок живлення. Не варто забувати про нього, так як БП є одним з найважливіших елементів комп’ютера. У цій статті докладно розглянемо, як почистити або полагодити блок живлення комп’ютера.

Відкрутивши гвинти, дістаньте плату і очистіть її від пилу. Також не варто забувати про вентиляторі. Для чищення можна використовувати м’яку пензлик, холодний фен або балончик зі стисненим повітрям. Варто відзначити, що всіх частин краще не торкатися пальцями, оскільки на засмальцьовані ділянки буде сильніше налипає пил. В цьому випадку краще скористатися рукавичками. Видаливши пил з плати та вентилятора, переходите до складання блоку живлення (повторіть всі вищеописані кроки строго в зворотному порядку).

Якщо БП вашого комп’ютера перестав працювати, ви можете полагодити його самостійно. Щоб виконати ремонт блоку живлення, потрібно знати терморегулятори його головного коннектора, яка виглядає наступним чином:

Терморегулятори головного коннектора БП

Запуск БП здійснюється шляхом з’єднання зеленого проводу PS_ON з будь-яким чорним нульовим проводом. Робиться це за допомогою звичайної перемички. Зверніть увагу, що у деяких китайських виробників маркування може відрізнятися.

Запуск імпульсних блоків живлення без навантаження негативно позначається на їх подальшій роботі. Щоб уникнути цього, зберіть простий блок навантажень за наведеною нижче схемою:

Збираємо простий блок навантажень

Не слід підключати як навантаження материнську плату, дисковий привід або жорсткий диск, так як несправний блок живлення може їх зіпсувати.

Знявши і розібравши БП, перевірте його на наявність пошкоджених елементів. Потрібно відзначити, що заміна пошкодженого елемента не вирішує проблему, оскільки потрібно ще перевірити обв’язку.

Також слід оглянути запобіжник. Причому огляду на око недостатньо, скористайтеся мультиметром. Далі необхідно перевірити дисковий термистор. Його опір не повинно бути більше 10 Ом. Не рекомендується замінювати його перемичкою, як роблять деякі, оскільки це може привести до пробою діодного моста.

Не забудьте протестувати діоди або міст на наявність обриву або короткого замикання. Якщо знайшлися якісь порушення, огляньте вхідні конденсатори і транзистори. Їх форма не повинна бути порушена. Перевіряючи ємність, зверніть увагу, що допустима розбіжність між конденсаторами становить не більше 5%.

Визначаємо пошкоджені елементи

Тим же способом, яким ви тестували діоди, перевірте силові транзистори. Проведіть огляд вихідних діодних зборок на можливість короткого замикання.

Варто відзначити, що найчастіше причиною порушення нормальної роботи БП стають вийшли з ладу конденсатори.

Щоб налагодити більш стабільну роботу блоку живлення, замініть випрямні діоди більш потужними, на 4-8 А. Також можна вчинити і з діодним складанням на каналах +5; +3,3 В. Але в цьому випадку їх допустима напруга має бути таким же або вище.

Всі наведені в статті поради повинні допомогти «привести до тями» ваш блок живлення. Якщо ж ви зовсім не розбираєтеся в деталях і складових комп’ютера, краще не робити цього самостійно і звернутися за допомогою до професіоналів, щоб не зробити гірше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector