Як підключити зовнішній тачпад з USB

Тачпад або сенсорна панель — пристрій, що дозволяє управляти комп’ютером за допомогою дотиків. Всі сучасні мобільні гаджети вже працюють за цим принципом, на зміну кнопок прийшли сенсорні екрани мультитач (технологія, що дозволяє панелі реагувати на кілька одночасних незалежних натискань). Всі ноутбуки також вже багато років оснащуються цим пристроєм. Тепер прийшов час і для комп’ютерів.

Як підключити зовнішній тачпад з USB

В інтернеті багато відео та інструкцій, як пристосувати сенсорну панель від ноутбука до звичайного комп’ютера шляхом перепаювання її до проводу від миші. Але з недавніх пір в продаж надійшли простіші готові рішення, що дозволяють підключити зовнішній тачпад по USB.

Різновиди зовнішніх тачпадів для комп’ютера

Винахід відносно нове, але вже активно витісняє стандартні миші і клавіатури. Однією з перших зовнішній тачпад представила компанія Apple, природно, розроблений спеціально для їхніх комп’ютерів. Активно просувається на ринок і відомий виробник комп’ютерної периферії Logitech, безліч пропозицій представлено в китайських інтернет-магазинах.

Як правило, панель є бездротової, підключається за допомогою спеціального приймача, що вставляється в порт USB. Є варіанти проводового USB-підключення, але в сучасних реаліях не відповідають запитам споживачів і не користуються великою популярністю.

Apple Magic Trackpad 2

Нова модель пристрою від Apple, мабуть, сама просунута на даний момент, і до того ж одна з найдорожчих на ринку. Але пропонує дійсно просунутий функціонал, продумана до дрібниць. Все зроблено для того, щоб клієнт відчув себе на вершині прогресу, якості та комфорту. Але є і мінуси. По-перше, Trackpad створений для комп’ютерів Mac і лише з ними має повну функціональність. По-друге, він повністю бездротової і працює через Bluetooth. Тому для підключення до звичайного комп’ютера, не оснащені Bluetooth, доведеться додатково придбати USB Bluetooth-модуль.

Apple Magic Trackpad 2

Основні характеристики тачпада:

 • Значний розмір: 16х11,49 см, що дозволяє руці рухатися без необхідності часто відриватися від поверхні через те, що досягнуто її край.
 • Гладка і рівна поверхня Trackpad, що робить можливим легке рух з високою точністю реагування.
 • Система Force Touch, що реагує на силу натискання.
 • Акумулятор, здатний порядку місяці працювати без підзарядки.

Кількість можливих жестів для користувачів Windows істотно скорочений, як і стабільність роботи не завжди на висоті. Apple неохоче випускає драйвери для сторонніх пристроїв, наполегливо просуваючи політику відміни до покупки своєї продукції. Але ринок диктує умови, тому підключити Magic Trackpadк комп’ютера через USB Bluetooth-модуль все ж можливо:

 1. Завантажте комплект драйверів Boot Camp з офіційного сайту Apple, вказавши розрядність вашої системи.
 2. Запустіть завантажений файл установки.
 3. Дотримуйтесь інструкцій на екрані.
 4. При необхідності, встановіть драйвери для Bluetooth модуля.

Після успішної установки драйверів виявлення і з’єднання відбудеться автоматично, і ви зможете використовувати такі функції тачпада в Windows:

 • натискання;
 • перетягування;
 • імітація клавіші Control;
 • фіксація при перетягуванні;
 • прокрутка двома пальцями;
 • імітація правої кнопки миші.

Управління за допомогою трьох і чотирьох пальців для користувачів Windows недоступно.

ВАЖЛИВО. Якщо ви раніше не підключали пристрої Apple через USB Bluetooth-модуль свого комп’ютера, переконайтеся, що вони сумісні. Не у всіх моделей виходить успішно провести сполучення, уважно читайте технічне керівництво.

Logitech

Компанія володіє цілою лінійкою продуктів на будь-який гаманець і потреби. Починаючи від бюджетного Wireless Touchpad, який можна придбати приблизно за 2-3 тисячі рублів, і до Wireless Rechargeable Trackpad, під’єднують по Bluetooth і відповідний також для пристроїв Mac, тільки стоїть в 2 рази дешевше оригінального продукту Apple.

Wireless Touchpad

Основні характеристики Wireless Touchpad:

 • підключення по USB-радіопередавача;
 • підтримка управління за допомогою чотирьох одночасних дотиків;
 • живлення від двох пальчикових батарейок;
 • панель квадратна, порядку 12х12 см;

Інструкція по підключенню:

 1. Підключіть приймач до USB-порту комп’ютера.
 2. Увімкніть кнопку живлення на тачпаде.
 3. Wireless Touchpad буде розпізнано автоматично і установки спеціальних драйверів не потрібно, можна відразу почати роботу.
 4. Проте, на сайті Logitech є утиліти по налаштуванню панелі: Scroll SW і SetPoint, що пропонують можливості по детальної установці параметрів кожного жесту.

Існує модифікація Wireless Rechargeable Touchpad, яка працює від заряджається від USB-акумулятора, якого вистачає приблизно на 2-3 тижні. Підтримує всі жести нових ОС Windows 8 і 10, але вимагає установки програмного забезпечення для повноцінної роботи всіх функцій.

Elecom

Ще один цікавий зовнішній тачпад, Elecom M-TP01DS. Продукт японської компанії, яка вирішила конкурувати, перш за все, з Logitech, представивши зовні дуже схожу сенсорну панель:

 • Розміри приблизно 13х13 см;
 • Підтримка до 18 різних жестів;
 • Діапазон роботи до 10 метрів;
 • Харчування від 2х пальчикових батарейок;
 • Можливість заховати USB-приймач в самому тачпаде.

Elecom M-TP01DS

Тачпад не вимагає спеціальної установки або драйверів, достатньо просто під’єднати приймач до записуючого пристрою USB-роз’єму комп’ютера і включити харчування.

Миші з сенсорною панеллю

Варто відзначити і лінійку продуктів, які не є в повному розумінні тачпадом, але поєднують в собі їх функції спільно з класичним використанням миші. Це комп’ютерні миші з сенсорною панеллю. Ними можна вільно маніпулювати на столі, як звичайної мишею, при цьому поєднуючи з дотиками пальців, а також можна спокійно розташувати на колінах, сидячи на дивані, і користуватися, як тачпадом.

Найбільш поширені такі моделі:

 • Microsoft Arc Touch Mouse — миша з оригінальним дизайном, сенсорної смужкою замість колеса прокрутки, що складається до плоского стану і підключається через USB-ресивер. Радіус дії до 5 метрів, компактний передавач можна розмістити на нижній панелі пристрою за допомогою вбудованого магніту.Microsoft Arc Touch Mouse
 • Apple Magic Mouse- бездротова Bluetooth миша з вбудованим акумулятором, можливістю підключення через USB-дріт і великою площею сенсорної поверхні.Apple Magic Mouse
 • Logitech Touch Mouse- миша з повністю сенсорною поверхнею без кнопок і коліщатка, підключається через USB-приймач, від однієї або двох пальчикових батарейок. За аналогією з тачпадом цієї ж фірми передбачена детальна настройка жестів за допомогою спеціального програмного забезпечення. Завантажити його можна безкоштовно з офіційного сайту.

Також існує багато інших пропозицій менш відомих брендів, а також зовсім невідомих китайських, які з’єднуються як по USB-дроту, так і різними бездротовими способами. Бувають гібриди тонких клавіатур з тачпадом для комп’ютерів. В цілому, зовнішній тачпад є зручним пристроєм для управління на відстані, при підключенні через USB-ресивер зазвичай не вимагає додаткових драйверів і дозволяє використовувати повноцінно всі функції нових операційних систем.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector