Як перевірити швидкість модему

Швидкість інтернету залежить від того, наскільки швидко комп’ютер приймає і відправляє дані, що впливає на те, як швидко у нас завантажуються сторінки або відправляється фото. Якщо до інтернету ми підключаємося за допомогою такого пристрою, як модем, то швидкодія буде залежати і від його роботи. Якщо у вас зависає браузер, пригальмовує завантаження картинок і відео, вам необхідно дізнатися, як перевірити швидкість модему.

Перевірка швидкості модему

Звичайно, є ймовірність, що це неполадки на лінії, завантажена мережу, може бути, система заражена вірусами. А можливо, пристрій зовсім ні при чому, а проблема з-за якоїсь програми на комп’ютері.

Як вимірюється швидкість модему

Як дізнатися, що у модему швидкість невисока, якщо ми не розбираємося, ніж взагалі вона вимірюється. Біти, мегабіта, кілобайти, мегабайти в секунду або хвилину, таке розмаїття відмінні одне від одного, що неважко заплутатися. Безліч сервісів перевірки, програмне забезпечення, інструкції до обладнання оперують різними одиницями виміру.

Інтернет зберігає інформацію в зашифрованому вигляді, а біт — це величина, одиниця інформації. Не будемо детально розглядати теорію математики, оскільки нам всього лише потрібно зрозуміти, як перевіряється і вимірюється швидкість такого пристрою передачі даних, як модем. Байт — це величина, що дорівнює 8 бітам. У кілобайті 1024 байт, в мегабайті 1024 кілобайт. Повільний інтернет або швидкий — визначається тим, наскільки великий обсяг даних передається за одиницю часу. Зазвичай це мегабіта або мегабайти за секунду (Мбіт / сек, МБ / сек), а також кілобітах або кілобайти за секунду (Кбіт / сек, КБ / сек). Отримуємо, що 1 МБ / сек дорівнює 1000 КБ / сек, а 1 Мбіт / сек дорівнює 1000 Кбіт / сек. Нескладно зрозуміти, що 1 МБ / сек дорівнює 8 Мбіт / сек.

ВАЖЛИВО. Користувачі часто плутають біти з байтами, починаючи радіти високим показникам в бітах. Наприклад, на вигляд непогана цифра 200 Кбіт / сек дорівнює всього лише 0,024 МБ / сек. А 100 Мбіт — це 12,5 МБ. Щоб уникнути непорозумінь, скористайтеся будь-яким онлайн-калькулятором величин інформації або подібним додатком на смартфоні.

Як перевірити швидкість модему

Перевірка швидкості модему може бути здійснена наступними способами:

  • використовувати спеціальне програмне забезпечення на комп’ютері;
  • скористатися онлайн-сервісами.Перевірка швидкості speedtest.net

Розглянемо перший спосіб. При з’єднанні з мережею в правому нижньому кутку екрану з’являється відповідний значок. Це або невеликий монітор, або антени, або емблема оператора зв’язку. Просто клацаємо по ньому, потім дивимося поточний стан з’єднання. У разі якщо використовується роутер або ADSL-модем, можна зайти в адмінпанель через рядок браузера і подивитися більш докладну інформацію вже через програмне забезпечення роутера.

Якщо ви підозрюєте, що дані невірні, а з’єднання нестабільно, можна скористатися сервісом перевірки швидкості. Сайт визначає ваше місто і вимірює швидкість передачі невеликого файлу, що дозволяє дізнатися реальні показники часу. А також на багатьох сайтах можна отримати додаткову інформацію про з’єднання: IP, версію браузера і операційної системи, швидкість вхідного і вихідного з’єднання. Іноді можна зареєструватися і відстежувати зміни в різний час доби в той чи інший день.

Чи потрібна вам перевірка швидкості модему, яким чином її провести, вирішувати вам. Головне, не заплутатися з одиницями вимірювання. Якщо реальні дані виявляться нижче заявлених провайдером, варто задуматися, за що ви платите гроші і, можливо, пред’явити претензію своєму постачальнику послуг. Або розібратися в настройках пристрою, можливо, причина повільної роботи саме в ньому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector