Як розібрати і почистити Sony PlayStation 3 Slim

Консоль Sony Playstation 3 Slim викликала справжній фурор у шанувальників відеоігор. Дійсно, розробники постаралися на славу: в порівнянні з попередньою версією помітно зменшилися габарити і вага, були перероблені системні процеси, зменшилася енергоспоживання, удосконалилася система охолодження. Потрібно сказати, що PS3 Slim має чи не найкращою системою охолодження для побутової техніки подібних розмірів.

Очищення консолі PS3

При необхідності можна самостійно розібрати і почистити PS3.

Проте при довгій експлуатації пристрою, що цілком природно, в ньому накопичується пил, яка може перешкоджати нормальному охолодженню і викликати перегрів консолі. В цьому випадку допоможе стандартна чистка. Чистку краще зробити в спеціалізованому сервісному центрі. Якщо у вас немає такої можливості, можна виконати чистку будинку. Ми пояснимо по пунктам: спочатку — як розібрати PS3, а потім — як почистити PS3.

Які інструменти нам знадобляться:

 • викрутка зі змінними насадками;
 • хрестоподібна насадка;
 • зіркоподібна насадка;
 • пінцет або інший інструмент, яким можна діставати болти з важкодоступних місць.
 • ємності для віддалених болтів або скотч, яким будемо кріпити їх до знімним деталям.

Розбирання PS3 Slim

Насамперед від’єднуємо мережевий кабель консолі, далі звільняємо все USB і інші виходи.

Відкрутити синій болт

Відклеюється гарантійну пломбу. Тепер ваша консоль не підлягає гарантійному обслуговуванню.

відклеїти пломбу

Під пломбою знаходиться антивандальний болт, який викручується спеціальною насадкою-зірочкою. Викручуємо болт і знімаємо панель консолі. Під панеллю знаходиться корпус, скріплений дев’ятьма болтами. Розкручуємо корпус.

Відкрутити спеціальні болти

ПОРАДА. Щоб не розгубити елементи кріплення і потім без проблем зібрати пристрій, наклеюйте їх скотчем до знятої деталі.

З тильного боку каркаса можна знайти засувки. Відкриваємо обидві засувки одночасно і обережно розкриваємо каркас. Дві частини каркаса з’єднані шлейфами — вони крихкі і можуть обірватися при необережному поводженні. Від’єднуємо шлейфи.

Далі, знаходимо пластмасові засувки, що фіксують кардрідер. Акуратно відкриваємо їх і дістаємо кардрідер. Він також приєднаний шлейфами до основного пристрою, тому відключаємо шлейфи.

Чорна або срібна коробочка біля дискового приводу — це блок живлення. Він закріплений п’ятьма болтами. Викручуємо болти і від’єднуємо дроти. Тепер блок живлення можна дістати.

Провід БП

Біля блоку живлення шукаємо мікросхему, що відповідає за бездротове з’єднання. Ця плата прикріплена до каркасу декількома болтами і з’єднана шлейфом. Від’єднуємо шлейф, викручуємо болти і витягаємо плату.

Гвинти системної плати

ПОРАДА. Найкраще працювати з електронним обладнанням на дерев’яній поверхні. Це вбереже вас від накопичується статичної електрики. А також намагайтеся не торкатися деталей одягом.

Тепер прийшла черга дискового приводу. Від’єднуємо всі дроти і витягаємо Blu-ray. Він встановлений просто на каркасі, без кріпильних елементів.

Привід для дисків

Спереду на каркасі знаходиться ще одна мікросхема. Вона відповідає за забезпечення енергопостачання. Від’єднуємо шлейф, відкручуємо чотири болта і відкриваємо засувку. Виймаємо плату.

Материнська плата

Внизу материнської плати розташований кулер. Відключаємо дроти, розкручуємо кілька болтів і дістаємо наш курний кулер.

Очищаємо консоль від пилу і збираємо

Розбирання закінчена, можна почати чистку пристрою. Видуваємо пил стисненим повітрям з усіх важкодоступних і просто запилених місць: обробляємо всі щілини, вентиляційні отвори, лопаті кулера і радіатори материнки. Прибрати пил можна за допомогою пилососа. Чистимо входи-виходи.

кулер

Якщо ваша консоль сильно перегрівається і ви турбуєтеся, що просто очищення від пилу не виправить ситуацію, то можна поліпшити систему охолодження, змінивши термопасту. Ми не рекомендуємо змінювати термопасту самостійно — це може спровокувати пошкодження пристрою.

розібраний кулер

Всі заходи по очищенню і поліпшенню працездатності консолі зроблені. У зворотному порядку встановлюємо всі деталі і з’єднуємо дроти. Можна перевірити правильність складання, включивши консоль, перед закріпленням корпусу болтами. Якщо все працює, збираємо корпус.

рекомендації

 • Будьте уважні, не від’єднувати і приєднувати шлейфи — вони дуже крихкі.
 • Вибирайте правильні насадки викрутки для болтів. Маленький розмір насадки або неправильне перетин може зірвати різьбу, і ви вже не зможете здійснити зворотний збірку пристрою якісно.
 • Всі деталі повинні вилучатись вільно, тому намагайтеся розбирати консоль акуратно, без застосування зусиль.
 • Обов’язково перевірте, відключена чи консоль від мережі електрики перед початком розбирання.
 • По можливості не торкайтеся до материнської плати.
 • Самостійне розбирання анулює гарантію, тому якщо ваш пристрій ще на гарантійному терміні обслуговування, доцільно віднести його в сервісний центр.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector