Як з завантажувальної флешки зробити звичайну

«Просто форматує, удаляй нутрощі, і все!» — стандартна відповідь диванних ченців на частий питання від недосвідченого користувача: «Як з завантажувальної флешки зробити звичайну?». Чи не все так просто, друзі, не кожен USB-флеш-накопичувач можна вважати завантажувальним і не кожен можна «повернути до життя» простим форматуванням. Давайте розбиратися!

Як відновити флешку з завантажувального

Методика відновлення флешки з завантажувального вимагає наявності Mac OS.

стандартна проблема

Зазвичай завантажувальна флешка визначається комп’ютером як накопичувач з не фактичним обсягом, а тим, який займає образ операційної системи. При виклику контекстного меню ми не побачимо пункту «форматувати», але навіть якщо він і з’явиться, форматувати ми будемо все ті ж якихось 190 Мб, замість реальних чотирьох або більше гігабайт. Тому цей спосіб нам не підходить. Ми ж розглянемо два основних способи пожвавлення нашого пристрою: через спеціальну програму і через вбудовані можливості Mac OS.

ВАЖЛИВО. Всі маніпуляції з запропонованої програмою працюватимуть і для інших. Для другого способу необов’язково мати встановлену Mac OS, можна скористатися віртуальною машиною.

Чиним за допомогою програми

Ми будемо використовувати додаток HP USB Disk Storage Format Tool, для цих же цілей підійдуть Partition Magic або Acronis Disk Direct. Принцип роботи той же самий, ми переформатуємо флешку в потрібний формат: FAT, FAT32 або NTFS, наприклад. Хитромудрого нічого немає, знаходимо і викачуємо програму, запускаємо її і перед нами з’являється ось таке віконце.

HP USB Disk Storage Format Tool

 • У першому полі «Device» вибираємо нашу флешку.
 • В поле «File system» вибираємо ту файлову систему, яка вам необхідна. Якщо ви не до кінця уявляєте, що вам потрібно, то вибирайте NTFS. Якщо ваш комп’ютер або ноутбук не дуже нові, то, можливо, вони не зможуть прочитати NTFS, пробуйте в такому випадку FAT або FAT
 • Volume label — зміна імені накопичувача.
 • Обов’язково ставимо галочку на швидкому форматуванні (Quick Format), інакше форматування затягнеться надовго. Залежно від потужності комп’ютера повне форматування може тривати півгодини, трохи більш-менш.
 • Тиснемо кнопку «Start», підтверджуємо початок обробки, чекаємо пару хвилин і задовольняємося результатом.

Використовуємо Mac OS

Для цього способу нам необхідна операційна система Mac OS, нам необов’язково встановлювати її на одне з наших пристроїв, вистачить і віртуальною машиною зі встановленою на ній системою. Не забуваємо підключити флешку до віртуальної машини.

Відкриваємо рядок пошуку і вводимо слово «disk», у випадаючому меню з результатами нас цікавить рядок «Дискова утиліта». Швидше за все, цей результат буде на першому місці з позначкою «Краще збіг».

«Дискова утиліта»

Відкривається нове вікно з дисковою утилітою, виконуємо наступні дії:

 • Зліва в колонці знаходимо наше пристрій, вибираємо його.
 • В області «Схема розділів» вибираємо «Розділ 1» в випадаючому меню.
 • Спускаємося трохи нижче на кнопку «Параметри» і у вікні ставимо радіопереключатель в стан «У MBR».
 • Встановлюємо формат «MS-DOS (FAT)».
 • Задаємо будь-яке ім’я.
 • Тиснемо кнопку «Застосувати».
 • У вікні натискаємо на кнопку «Розділ диска».
 • Після виконання операції вікно можна закривати і відключати накопичувач від віртуальної машини.
 • Відкриваємо провідник на нашій рідній Windows і радіємо ожилому пристрою.

завершення відновлення

висновок

Отже, ми розібралися, як з настановної флешки зробити звичайну, основний нюанс даної проблеми — її дуже рідко можна вирішити звичайним форматуванням в провіднику Windows, але в інших системах, таких як Mac OS, або спеціалізованих програмах, це цілком реально здійснити. Якщо запропоновані способи вам не підійшли з яких-небудь причин, то скористайтеся іншими програмами, які були запропоновані вище.

Не варто забувати, що не всі девайси можна вилікувати, може виявитися, що на пристрої пошкоджена мікросхема, і тоді ніякі маніпуляції не допоможуть вам повернути робочий стан вашого накопичувача.

Якщо у вас з’явилися питання або побажання — напишіть в коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector