Що робити, якщо завис планшет?

Планшет відноситься до розряду одних з улюблених і шанованих гаджетів, оскільки він характеризується кількома перевагами. Перш за все, він багатофункціональний і здатний реалізовувати навіть такі завдання, які не в силах виконати деякі ноутбуки. Планшет може успішно поєднувати в собі функції комп’ютера і одночасно мобільного телефону. А з огляду на його компактні розміри, стає очевидним, чому він знаходиться в пріоритеті, коли у користувача має бути поїздка або очікується захоплюючу подорож.

Однак і з планшетами можуть траплятися непередбачені обставини, які іноді вводять користувача в ступор. Не кожен знає, що робити, якщо пристрій зависло. Але, озброївшись певними знаннями, ситуація із завислим планшетом вже не буде провокувати паніку користувача.

Причини зависання планшетного ПК

У більшості випадків проблему з зависанням вирішує звичайна перезавантаження

діагностика проблеми

Найчастіше піддаються зависання планшети китайського виробництва, хоча не виключені такі неприємні ситуації і з гаджетами найвідоміших марок. Слід зазначити, що при зависанні комп’ютерної техніки користувачі не відчувають такої шок, оскільки володіють інформацією, як за допомогою певної комбінації кнопок вивести свою техніку з такого нещасливого стану. У планшета ніяких кнопок немає, тому скористатися аналогією немає ніякої можливості.

причини зависання

Якщо планшет завис і не вимикається, алгоритм необхідних дій можна зрозуміти, тільки виявивши причини, що призвели до такої ситуації. До того ж, слід знати, що призводять до збою в роботі девайса причини поділяють на дві категорії:

  • апаратні;
  • програмні.

Найбільш поширеними є програмні причини, коли користувач сам спровокував зависання гаджета, встановлюючи некоректне програмне забезпечення. Також програмний збій спостерігається і в тому випадку, якщо при установці будь-якої програми відбулося вірусне зараження. Безумовно, завантажений вірус буде провокувати порушення працездатності операційної системи і деяких додатків. Дуже часто при вірусному зараженні спостерігається збій налаштувань.

До апаратних причин відноситься механічне пошкодження планшета, що супроводжується виходом з ладу плати. Також спровокувати апаратне зависання планшета може сам користувач, підключаючи до нього несправні зовнішні пристрої. Наприклад, якщо зарядний пристрій виходить з ладу, нормально заряджати девайс також не вийде. Відповідно, апаратне зависання буде спостерігатися і в цьому випадку.

Зовнішні пошкодження девайса

Отже, визначившись з причиною зависання планшета, стає зрозуміло, що робити далі. Для цього достатньо згадати, яким діям піддавався останнім часом ваш апарат.

Якщо він піддавався падіння або ударів, доведеться звернутися в сервісний центр. Користувачеві навряд чи вдасться самостійно виявити апаратні поломки, оскільки для цього потрібний певний набір інструментів і, безумовно, деякі знання і навички.

Якщо ж причиною зависання стала встановлена ​​програма, користувач зможе вирішити таку проблему і без сторонньої участі.

Рішення проблеми, пов’язаної з зависанням

Користуючись планшетом, важливо визначити, на якому етапі виникає зависання. Це може бути пов’язано з запуском окремого додатка, також планшет може зависати і при увімкненні або вимкненні живлення.

Виявивши, що причиною зависання є окремо взята програма або додаток, від неї краще всього позбутися. Для цього цілком достатньо зайти в меню «Додатки», перейти в підміню «Працюючі», а вже там вибрати один з варіантів: «Зупинити» або «Видалити». Раціональніше вибрати «Видалити», щоб згодом не випробовувати подібних проблем. Скористатися варіантом «Зупинити» можна, тільки якщо зависання планшета раніше не було пов’язано з запуском цього додатка.

Видалення непотрібних додатків

Досить часто причиною зависання є не окремий додаток, а збій операційної системи. Якщо саме з такої причини планшет завис і не включається, досвідчені користувачі рекомендують просто перезавантажити пристрій. У цьому випадку перед повторним включенням рекомендується вийняти сім-карти і карту пам’яті. При коректної завантаженні і подальшої безперебійної роботи планшета сім-карта та карта пам’яті знову встановлюються.

На жаль, трапляється і так, що гаджет абсолютно не включається або не вимикається, тому скористатися вищезгаданими рекомендаціями неможливо. Однак вирішити таку проблему все-таки можна. На планшеті знаходиться втоплена кнопка «Reset», натиснути на яку можна, скориставшись довгим гострим предметом, в якості якого може виступати голка або зубочистка. Кнопка «Reset» призводить до примусової перезавантаження планшета і спрацьовує навіть тоді, коли він не включається і не вимикається.

Прихована кнопка для перезавантаження

Корисно знати, які дії необхідно зробити, якщо при зависанні планшета не спрацьовує жодна кнопка, включаючи «Reset». При таких важких проблемних випадках доводиться вдаватися до жорсткого скидання всіх налаштувань, скориставшись функцією «Hard reset». Безумовно, такі дії призведуть до втрати деякої інформації, але зможуть відновити працездатність гаджета.

Скидання налаштувань через меню Recovery

Запобігання зависання планшета

Будь-які профілактичні заходи супроводжуються меншими зусиллями і не призводять до психологічного дискомфорту, тому кожному користувачеві абсолютно не зайвим буде ознайомитися з порадами, що мінімізують ризик виникнення зависань, коли планшет включається або запускається додаток.

профілактика зависань

Існує не так багато рекомендацій, слідуючи яким, вдається уникнути виникнення програмного або апаратного збою, що приводить до зависання планшета або до його сильному гальмуванню.

Щоб при включенні планшета не доводилося очікувати тривалої завантаження всіх параметрів, рекомендується не перевантажувати пристрій численними додатками. Досить завантажити тільки ті, які знаходяться в активному користуванні, а від всіх інших краще позбутися.

Установка великої кількості додатків

Непотрібні програми також перевантажують оперативну і вбудовану пам’ять, що теж тягне за собою сильне гальмування. Також з цієї причини планшет не відразу вимикається, оскільки йому доводиться завершувати безліч непотрібних процесів.

Додатки, в яких користувач відчуває гостру необхідність, слід завантажувати тільки з перевірених сайтів, щоб додатково не придбати безкоштовний «подарунок» у вигляді вірусу. Допомогти захистити гаджет від вірусного зараження може хороший антивірус, який слід не тільки обов’язково встановити, але і не забувати його вчасно оновлювати.

Антивірусна система для планшета

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector