TP-LINK TL-WR741ND: характеристики, настройка і прошивка

За допомогою маршрутизатора TL-WR741ND можна організувати високоякісне з’єднання, яке дозволить всім приладам, підключеним до нього, користуватися швидкісним кабельним і DSL-інтернетом. Розробка компанії TP-LINK користується величезним попитом на ринку. Роутер включає в себе NAT-маршрутизатор, комутатор і Wi-Fi-точку.

Огляд роутера TP-LINK TL-WR741ND

Мало хто з користувачів використовував всі можливості маршрутизатора

Параметри цього приладу дозволяють обмінюватися будь-якими файлами через Мережу, переглядати HD відео, використовувати сховища даних і принтери, а також грати в ігри. Як налаштувати роутер TP-LINK TL-WR741ND правильно? Розберемося детальніше!

Характеристики:

 • підтримка L2TP, PPPoE, PPTP;
 • чотири порти LAN;
 • одна антена 5 дБ;
 • можливість створення VPN-тунелю;
 • підтримка IPTV;
 • захист по WPA / WPA2, WEP. WPA-PSK;
 • 2,4 ГГц;
 • 150 Мбіт / с.

Відзначимо, що TP-LINK TL-WR741ND має знімну антену, що дозволяє встановлювати її в різному становищі, посилюючи сигнал.

Зовнішній вигляд

Роутер випускається в корпусі білого кольору, при цьому індикаторна панель пофарбована в чорний. Виходячи з налаштувань, на пристрої можуть загорятися п’ять різних лампочок:

 • SYS — індикатор системних налаштувань. При нормальній роботі приладу ця лампочка блимає. Відразу ж після включення, SYS певний час горить, в цей період застосовується конфігурація роутера. При системну помилку лампа не горить.
 • PWR — харчування. Відповідає за з’єднання вироби з електромережею. Щоб загорівся цей індикатор, важливо не тільки включити блок живлення, але і натиснути клавішу на задній стороні роутера.
 • WLAN — при мерехтінні повідомляє користувача про правильну роботу Wi-Fi. Якщо така опція на TP-LINK TL-WR741ND вимкнена, то індикатор буде блимати або горіти. Якщо горить, то, очевидно, прилад слід перезавантажити (таке трапляється при системну помилку).
 • WAN, LAN — лампочки загоряються, якщо в порт входить провід від ПК або кабель провайдера. Якщо провід фірми приєднаний, але лампочка не горить, це може говорити про проблеми з боку компанії. Також індикатор гасне при пошкодженому проводі.

Індикаторна панель маршрутизатора

підключення

Роутер потрібно спершу з’єднати з ПК, для цього задіюється поставляється в комплекті патч-корд. Далі провід провайдера засовують в роз’єм WAN. Проробивши ці два простих кроки, вставте БП в розетку.

На задній стороні знаходиться клавіша включення, її необхідно натиснути, щоб приступити до налаштування. Також з цієї частини виробу ви знайдете кнопку reset.

Порти для підключення до мережі

Налаштування

Будь-які інструкції для TP-LINK TL-WR741ND виконуються через інтерфейс. Проводити будь-які зміни в параметрах цього маршрутизатора потрібно тільки при кабельному з’єднанні. Чи не рекомендуємо змінювати щось після підключення до Wi-Fi.

Відзначимо, що прилад після першого включення повинен під’єднатися до ПК в auto режимі. Якщо такого не сталося, то переконаєтеся в правильності встановлених конфігурацій для мережевої карти (вони повинні видаватися автоматично).

Тепер введіть 192.168.0.1 в браузері, а у вікні авторизації впишіть стандартні параметри для цих пристроїв (нові роутери використовують дані admin / admin). Щоб зайти в налаштування приладу з іншими параметрами авторизації, затисніть клавішу reset на пару секунд. Це дасть можливість скинути будь-які зміни конфігурації вироби і повернутися до первинних параметрах.

Доступ до веб-інтерфейсу налаштувань

Налаштування інтернету

Мережа встановлюється в пункті WAN розділу «Мережа». TP-LINK TL-WR741ND здатний працювати з будь-яким провайдером, головне, його правильно налаштувати.

Налаштування РРРоЕ

Цей тип вважається найбільш популярним. Його використовують такі відомі провайдери, як Ростелеком, ID-Net, Dom.ru і Мегалайн. Отже, введіть наступні параметри в WAN:

 • тип підключення — РРРоЕ;
 • login / pass — введіть дані, видані фірмою-провайдером;
 • WAN connection mode — підключати автоматично;
 • відключіть secondary connection.

Протокол РРРоЕ для підключення до інтернету

Інші поля змінювати не потрібно. Якщо інформація введена правильно, то Інтернет з’явиться майже відразу.

Налаштування РРТР

Фірми Уфанет і Лелека Тольятті користуються саме таким типом підключення. Головна відмінність від інших варіантів з’єднання — використання сервера VPN. Щоб налаштувати ПК для роботи з цими провайдерами, введіть такі дані:

 • тип підключення — РРТР;
 • адреса і ім’я сервера — впишіть інформацію, видану в договорі;
 • IP — виставте прапор навпроти типу адреси (dynamic або статичний, вказується провайдером);
 • заповніть поля login / pass так, як написано в договорі.
 • розмір MTU — 1420.

Тут все відбувається за аналогічною з РРТР інструкцією, єдина відмінність — тип підключення (радимо вказати на L2TP).

На TP-LINK TL-WR741ND можна швидко налаштувати Wi-Fi. Для цього треба зайти в перший пункт розділу Wireless і впишіть назву мережі (SSID). Ще тут є такі поля:

 • канал — Авто;
 • ширина каналу — Авто;
 • тип — 11bgn mixed;
 • регіон — Росія.

Не забудьте виставити прапорці навпроти пунктів «Включити SSSID Broadcast» і «Включити Router Radio».

Створення нової точки доступу

Потім перейдіть в «Wireless Security» і використовуйте таку інструкцію:

 1. Тип — WPA2-PSK.
 2. Encryption — Auto.
 3. PSK Password — придумайте ключове слово для мережі.
 4. Update Period — 0.
 5. Збережіть зміни.

Параметри безпеки Wi-Fi мережі

прошивка

Багато користувачів не знають, для чого виконується прошивка. Оновлення прошивки корисно тим, що виробники роутерів регулярно знаходять і виправляють дрібні (а часом і дуже серйозні) недоліки в роботі системи. Це дозволяє поліпшити продуктивність, ефективність і надійність обладнання. Крім того, необхідність у виконанні прошивки виникає при неправильній роботі вироби: мережа є, а Інтернету немає, раптово розривається з’єднання, повільно передається інформація і т. П.

Тому оновлення ПЗ для TP-LINK TL-WR741ND вважається важливою і обов’язковим завданням. Щоб виконати таку процедуру, важливо спершу завантажити якісну прошивку. Знайдете ви її на сайті розробника. Фахівці не рекомендують використовувати сторонні файли, це зашкодить пристрій.

Також важливо знати точну версію обладнання (ця інформація знаходиться на наклейці, розташованій в задній частині приладу).

Наклейка з технічними даними

Розібравшись з точним найменуванням моделі, перейдіть на сайт TP-LINK і впишіть в рядку пошуку дані про роутере. Після цього вирушайте в «дорослих», де зберігаються всі файли для цього пристрою. Зазвичай у верхній частині списку знаходяться найновіші файли прошивки. Кожен блок з прошивкою містить інформацію про мову програми, підтримуваної ОС, дату виходу і інші корисні параметри.

Завантаження файлу з оновленнями

Скачайте файл на свій ПК, розархівуйте його в зручне місце. Далі порядок дій виглядає так:

 • авторизуйтесь в інтерфейсі;
 • виберіть пункт «Оновлення вбудованого ПЗ»;
 • пропишіть шлях до файлу з розширенням * .bin, викачаного раніше;
 • клікніть на клавішу «Оновити».

Оновлення прошивки на роутері

Процедура займає кілька хвилин, після чого роутер виконає автоматичну перезавантаження. Не можна відключати ПК або маршрутизатор під час оновлення, такі випадки часто призводять до поломки обладнання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector