Як підключити монітор до ноутбука

Багатьох власників портативних комп’ютерів цікавить питання, як підключити монітор до ноутбука. Погодьтеся, набагато зручніше вирішувати різні завдання і грати в ігри на широкому моніторі, а не вдивлятися в зображення на мініатюрному екрані. Розширити можливості за допомогою звичайного монітора зовсім не важко, адже розробники ноутбуків подбали про те, щоб ми могли підключати сторонні пристрої. Давайте розберемося докладніше, як зробити це правильно.

Підключення монітора до ноутбука

Безліч завдань вимагають використання великого екрану

способи підключення

Є ряд методів, які дозволяють під’єднати другий монітор до ноутбука. Виходити рекомендується з наявності інтерфейсів на обох приладах. Для підключення обладнання необхідно розібратися з тим, які стандарти присутні на панелі ноутбука. Найпоширенішими вважаються наступні способи:

 • VGA — вважається трохи застарілим, проте його продовжують широко використовувати в деяких моделях ноутбуків. Стандарт є аналоговим. Найчастіше пластик, з якого виготовляється роз’єм, маркується синім кольором. Задіють його при відсутності DVI роз’єму на ПК.
 • HDMI — його особливістю є можливість перенесення медіа за допомогою одного кабелю, відрізняється високою швидкістю передачі. Використовують його зазвичай для з’єднання всіх типів мультимедійних пристроїв. Аудіосигнал через HDMI передається тільки в тому випадку, якщо таку опцію підтримує відеокарта ноутбука.

Порівняння інтерфейсів підключення

 • DVI — за своєю конструкцією може трохи відрізнятися, все залежить від конкретної моделі. Стандарт є цифровим, маркується білим кольором етикеток і пластика. У порівнянні з VGA, цей роз’єм забезпечує кращу якість. Експерти радять використовувати цей стандарт при наявності відповідних інтерфейсів.
 • DisplayPort — нагадує HDMI за своїми параметрами, досить часто застосовується в нових моделях. Цей стандарт цифрового, він надає масштабований інтерфейс, за допомогою якого можна захищати HDCP від ​​копіювання та передавати аудіосигнали. Такий тип роз’єму має схожість з USB роз’ємами, але по одній його стороні обладнані виступи. Інтерфейс найновіший, розробники позиціонують його як найбільш якісний і безпечний.

Етапи підключення для VGA

Якщо говорити про VGA, то для нього порядок підключення виглядає наступним чином:

 • вимкніть монітор і ноутбук від електромережі;
 • підключіть до монітора свій ноутбук, скориставшись необхідним кабелем;
 • включити в мережу обидва пристрої;
 • натисніть клавішу Power на моніторі, після чого запустіть систему на переносному ПК.

Вибір режиму роботи пристроїв

При використанні першого варіанту «картинка» буде виводитися на обидва екрани, розширюючись. Іншими словами, по праву сторону ви побачите продовження робочого столу. Це дуже зручно, адже на один монітор можна перетягнути вкладку з відеоплеєром, а на іншому в цей же час займатися якоюсь рутинною роботою (шукати щось в інтернеті, набирати текст або програмувати). При виборі дубляжу зображення буде повторюватися на дисплеях обох пристроїв. Решта два типу мають на увазі перегляд на одному приладі (або монітор, або ноутбук).

Якщо нічого не змінилося, спробуйте налаштувати режим передачі вручну. Щоб виконати це, виберіть на клавіатурі одну з клавіш F * (F1-F12), на яку нанесена піктограма монітора. Натиснувши її, ви зможете без праці в різних режимах.

Функціональна кнопка для включення екрану

Етапи підключення для DisplayPort, HDMI, DVI

Підключення монітора для цих типів інтерфейсів нічим не відрізняється від VGA. Досить з’єднати на ноутбуці і моніторі два однакових порту, скориставшись відповідним до них кабелем. Пристрій після цього визначає додатковий дисплей і відтворює «картинку». Якщо змін не відбулося, рекомендується виконати перезавантаження пристрою.

Буває так, що на моніторі і комп’ютері немає однакових портів, — наприклад, HDMI порт відсутній на моніторі, а панель ноутбука побудована саме з ним. Не варто впадати у відчай, адже можна знайти перехідник. Навіть в рядовому комп’ютерному магазині продаються перехідники на будь-який інтерфейс: HDMI — VGA, DisplayPort — DVI, DVI — VGA тощо.

Універсальний перехідник для підключення монітора

режими

Як було описано вище, існує три режими приєднання зовнішнього екрана до портативного комп’ютера. Мова йде про наступне:

 • «Картинка» виводиться тільки на монітор;
 • висновок одночасно на обидва прилади;
 • інформацію можна переглядати тільки на ноутбуці.

ОС Windows в більшості випадків автоматично підтягує дозвіл на обох дисплеях. Зробіть це вручну, якщо система з якоїсь причини втратила цей момент. Налаштування екрану вибрати не важко:

 1. Клацніть по робочому столу правою кнопкою.
 2. Виберіть «Дозвіл екрану».
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector