Як оцифрувати аудіокасету в домашніх умовах

Сучасний інтернет переповнений музикою на різний смак і побажання. Пісні та музичні твори відомих виконавців і не дуже популярних груп можна знайти в інтернеті. Завантажити поширену музику у відмінній якості має можливість кожна людина, однак, не всі є прихильниками естрадних творів, деякі любителі воліють слухати специфічні композиції, які дуже важко або навіть неможливо знайти у всесвітніх мережах.

Як оцифрувати аудіокасету

Детально вивчіть, як оцифрувати аудіокасету в домашніх умовах правильно і без особливих зусиль

Мало хто згадає, але буквально десять років тому технології дозволяли слухати музику тільки за допомогою магнітофонів і магнітних носіїв, званих аудіодисками. Практично у кожної людини є досі тайник, в якому заховані касети з улюбленими піснями та музичними творами, що викликають ностальгію, однак, прослухати їх за допомогою сучасних програвачів немає можливості. У цій статті розглянемо, як оцифрувати аудіокасету в домашніх умовах, для того щоб слухати саме ту музику, яка подобається в сучасному цифровому форматі.

Що знадобитися для оцифровки аудіокасет

Знайти специфічну музику в інтернеті практично неможливо, що змушує любителів звертатися в спеціальні фірми, які пропоную послуги з оцифрування касет і заробляють на цьому величезні гроші.

Найчастіше питання про те, як з аудіокасети переписати на комп’ютер вміст, виникає у людей середнього і старшого покоління, які десятиліттями колекціонували касети з улюбленими композиціями, а тепер не мають можливості їх прослухати.

Насправді оцифровка аудіокасет не вимагає серйозного устаткування або величезних навичок. Оцифрувати аудіокасету в домашніх умовах має можливість практично кожна людина, що вміє користуватися сучасною технікою і розбирається хоч трохи в програмах.

Для оцифровки касети знадобляться:

 1. Касетний магнітофон;
 2. Ноутбук або аудіомагнітофон;
 3. Кабель для підключення комп’ютера до магнітофона;
 4. Програма для оцифровки аудіокасет.

Магнітофон або касетний плеєр може бути будь-якого року виробництва, важливо, щоб він працював і повноцінно виконував свої прямі експлуатаційні функції. Якщо в наявності є всі необхідні матеріали, можна приступати до роботи і оцифровувати улюблені треки. Для початку варто знайти в інтернеті, завантажити і встановити програми на комп’ютер або ноутбук, які дозволять перенести музичні твори з аудіо в цифровий формат.

Програми для оцифровки касет

Оцифровка аудіокасет в домашніх умовах проводиться за допомогою спеціальних програм. В інтернеті можна знайти як платні, так і безкоштовні програми, які дозволяють оцифрувати магнітні носії музики. Використовувати платні сервіси не є доцільним, досить завантажити і встановити безкоштовну програму на свій комп’ютер.

Найпопулярніші і доступні програми для оцифровки аудіокасет в домашніх умовах:

 1. Безкоштовна програма Audacity дозволяє перенести музику з аудіо в цифровий формат, проста в експлуатації, дає можливість редагувати запис. Чудово підходить для Windows і Linux. Пише звук в форматі wave. Щоб в результаті отримати музику в стандартному форматі mp.3 потрібно додатково завантажити бібліотеку Lame MP3 Encoder.

  Меню програми Audacity

  Це вільний багатоплатформений аудіоредактор звукових файлів, орієнтований на роботу з декількома доріжками

 2. Audiograbber — програма для оцифровки аудіокасет, яка має дуже зручний інтерфейс. З її допомогою можна редагувати отриману цифрову звукозапис і зберегти цифрові файли в необхідному користувачеві форматі.

  Меню додатка Audiograbber

  Це утиліта програма, призначена для копіювання аудіотреків в цифровий формат

Після установки на комп’ютері необхідної програми, можна приступати до підключення комп’ютера або ноутбука до магнітофона, після чого займатися безпосередньою оцифруванням касет.

Підключення магнітофона до комп’ютера або ноутбука

Приступаємо до технічної сторони питання, а саме до підключення техніки. Якщо для здійснення оцифровки використовується комп’ютер, тоді необхідно на тильній панелі системного блоку, де знаходяться роз’єми, знайти синій лінійний вхід.

Синій Лінійний вхід

Приклад синього лінійного входу

На аудиомагнитофонами треба відшукати роз’єм для підключення навушників, найчастіше він також синього кольору, або, якщо використовується професійний магнітофон, вихід на колонки. З’єднати одиниці техніки треба за допомогою використання спеціального шнура з відповідними штекерами на обох кінцях, які підійдуть до комп’ютера і аудиомагнитофонами відповідно. Купити їх можна в будь-якому магазині, де продається електротехніка.

Сама оцифровка аудіокасет в домашніх умовах не супроводжується труднощами, якщо все попередні кроки були здійснені правильно. Розглянемо більш докладно, як з аудіокасети переписати на комп’ютер або ноутбук улюблені раритетні музичні твори.

Для цього треба тільки включити аудіокасету для програвання на магнітофоні і запустити встановлену програму на комп’ютері або ноутбуці.

У завантаженої вами програмі треба активувати кнопку «запис» і дочекатися, коли весь вміст аудіокасети перезапише на жорсткий диск персонального комп’ютера. Отриману запис можна редагувати, використовуючи ту ж програму, виставивши відповідні установки твори звуку і експортувати в будь-який зручний для користувача формат.

Варто відзначити, що запис спочатку буде збережена єдиним файлом. Для того щоб розділити музичний запис на пісні, треба відкрити файл і за допомогою опцій розбити музичну доріжку на окремі треки, які потім вже зберігаються в зручному для користувача форматі. Зробити це нескладно, так як при відкритті цільного файлу в програмі буде візуально видно характерні розриви на музичний запис, які і є кінцем пісень або музичних композицій.

Підведемо підсумки

Як бачимо, слухати музику в відмінному цифровій якості можна не тільки ту, яка є популярною і є у вільному доступі, але і більш раритетні музичні композиції, що знаходяться на аудіокасетах і порошаться на полицях.

Для цього немає необхідності звертатися в спеціалізовані компанії, які займаються оцифруванням старих носіїв музичних творів. Досить слідувати вищевикладеним інструкцій, в яких розписано, як оцифрувати аудіокасету і самому в домашніх умовах реалізувати поставлені завдання. В результаті ви отримуєте улюблену музику в відмінному цифровій якості.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector