Як налаштувати живі плитки в Windows 10

Сучасний користувальницький інтерфейс — нова мова дизайну, створений і популяризований Microsoft з випуском Windows 8, вперше використаний на портативних пристроях з Windows 7. Частково цей стиль інтерфейсу зустрічався в MSN 2.0 або Encarta 95, але він не такий, як сьогодні. Він більшою мірою фокусується на ефективної типографике, розміщуючи корисне вміст в центрі. Microsoft вдало використовували знаменитий міжнародний швейцарський стиль. Він був розроблений більше 60 років тому і підкреслює читаність, об’єктивність і ергономічність. Легко помітити, що суть полягає у використанні сітки і шрифтів без гострих кутів.

Як налаштувати живі плитки в Windows 10

Інструкція по налаштуванню живих плиток в Windows 10.

Metro — новий стиль оформлення

Microsoft вперше представили новий дизайн в Windows Media Center 2003, щоб Windows XP Media Center Edition. Як форма навігації тут основна увага приділялася контенту і використовуваному тексту. У 2006 році Zune оновив інтерфейс, використовуючи дещо інші принципи, наприклад, більше зосередився на контенті, красивою друкарні і менше — на UI-дизайні. Звідти він перейшов на смартфони під Windows 7, а потім на нову операційну систему Windows 8, випущену відразу після закінчення періоду бета-тестування. Інші продукти, такі як Windows Live Messenger, Live Mesh і Outlook, також містять сучасні тенденції в дизайні для користувача інтерфейсу.

Дизайн викликає довіру і акцентує увагу на деталях. Він створює відчуття надійності і безпеки. Цей новий мінімалістичний підхід може бути справжнім майбутнім інтернету. Портативні пристрої, такі як планшети і сенсорні смартфони — це майбутнє технологій, а сучасний користувальницький інтерфейс створений спеціально під такі девайси. Так, Windows 8 для комп’ютерів і телефонів має один і той же інтерфейс, але, хто знає, як довго ми ще будемо використовувати мишу і клавіатуру.

Новий дизайн

Налаштування плиткового інтерфейсу в «Пуск»

Майкрософт любить плитки і хоче, щоб ви теж їх полюбили. Вони з’явилися в Windows 8, а потім і в Windows 10, навіть з поверненням меню «Пуск». Любіть ви плитки, чи ні, ви можете налаштувати їх так, щоб вам було легше отримувати доступ до ваших улюблених програм. Як їх налаштувати? Ви можете змінити їх розмір, вивести їх в меню «Пуск», включити і вимкнути живі фрагменти і впорядкувати їх в певних групах. Розглянемо налаштування інтерфейсу більш детально.

Додавання і видалення нових плиток

Розглянемо, як додати плитки. Щоб створити додатковий простір для більшої кількості плиток, натисніть кнопку «Пуск» — «Налаштування» — «Персоналізація» — «Пуск». Справа знайдіть і активуйте функцію «Показувати більше плиток в меню Пуск». Тепер натисніть «Пуск», і ви побачите, що площа меню стала більше, створюючи додаткове місце для нових плиток. Далі правою клавішею потрібно вибрати будь-який додаток і натиснути «Закріпити на початковому екрані».

Додавання і видалення нових плиток

Налаштування розміру

Як і в Windows 8 і 8.1, в Windows 10 також можна змінити розмір закріплених плиток, зробивши їх більше або менше. Для цього клацніть правою кнопкою миші на плитці, а потім у спливаючому меню наведіть курсор миші на параметр «Змінити розмір» і виберіть новий з 4-х доступних розмірів.

угруповання

Ви можете розмістити плитки в різні групи, щоб вони були краще організовані і їх легше було знайти. Наприклад, одну групу ви можете створити для своїх основних додатків, іншу групу — для додатків, пов’язаних з Інтернетом, і третю — для ігор. Спочатку виберіть плитку, яку ви хочете використовувати, щоб створити нову групу і перемістити її в порожню область в меню «Пуск». Потім перемістіть в цю групу всі інші ярлики додатків. Продовжуйте до тих пір, поки не внесете всі додатки. Тепер нам потрібно дати групі ім’я. Наведіть мишу трохи вище першої в групі плитки, поки не з’явиться напис «Назвати групу». Клацніть на ній мишкою, введіть назву нової групи і натисніть Enter.

угруповання плиток

З випуском Windows 10 Creators Update ви можете використовувати нову функцію, яка дозволяє розміщувати ярлики в папках. Цей процес допоможе краще організувати ваші плитки, щоб вони займали менше місця на екрані. Припустимо, ви хочете помістити всі програми, пов’язані з розвагами, в одну папку. Наприклад, Xbox, Groove Music, Movies TV і Netflix. Почніть з перетягування однієї плитки поверх іншої, наприклад, помістіть плиту Groove Music поверх плитки Xbox.

Тепер ваші ярлики Xbox і Groove Music знаходяться в одній папці. Щоб отримати доступ до одного з додатків, просто натисніть на папку, щоб відкрити і відобразити її ярлики. Потім виберіть програму, яку ви хочете запустити. Якщо потрібно додати ще одну плитку в папку, просто перетягніть її. Продовжуйте цей процес до тих пір, поки не перетягніть все пов’язані додатки. Потім папку можна перейменувати.

Заборона поновлення плиток

Живі плитки можуть бути дуже зручними, оскільки показують останні новини та іншу оновлювану інформацію. Щоб відключити їх анімацію, клацніть правою кнопкою миші живу плитку, наприклад, «Новини», «Погода» або «Календар». У спливаючому меню наведіть курсор миші на параметр «Додатково» і натисніть «Відключити живі плитки». Анімація буде відключена.

Відключити живі плитки

Налаштування забарвлення меню «Пуск»

Для настройки колірної схеми натисніть «Пуск» і виберіть «Налаштування». У розділі «Персоналізація» зліва пункт «Кольори». Відкриється меню з вибором кольору фону для плиток. Функція «Автоматичний вибір головного кольору фону» сама підбере відповідний під колірну схему шпалер відтінок.

Автоматичний вибір головного кольору фону

Тут також доступні і додаткові налаштування оформлення. Перемикач ефектів прозорості робить панель задач і фон меню «Пуск» трохи прозорими. Обраний колір також можна автоматично дублювати в інші елементи інтерфейсу — на панель задач, в центр повідомлень і в заголовках вікон. Якщо відключити цю функцію, фон меню «Пуск», панель завдань і заголовки активних вікон стануть темно-сірими.

Повернення до меню Metro

Власники гаджетів і ПК під управлінням Windows 8 вже звикли до повноекранного оформлення в стилі Metro. Пуск в Windows 10 поєднує в собі старі і нові елементи дизайну. Як відключити плитки в Windows 10? Щоб перейти до звичного повноформатний відображенню, натисніть «Пуск» і виберіть «Налаштування». У розділі «Персоналізація» перейдіть в розділ «Пуск», знайдіть тут опцію «Відкривати меню Пуск в повноекранному режимі» і включіть її. Після цього при відкритті меню «Пуск» ви побачите стандартний дизайн Metro, який займає весь екран робочого столу.

Відкривати меню Пуск в повноекранному режимі

Як прибрати плитки з меню «Пуск» в Windows 10

Видалення плиток може зайняти деякий час, оскільки робити це доведеться для кожного ярлика окремо. Виберіть будь-яку плитку правою кнопкою миші і натисніть «Відмінити закріплення від початкового екрана». Після цього плитка зникне, але програма в списку «Пуск» все одно залишиться. Як прибрати живі плитки? Щоб «Пуск» став максимально схожим на дизайн Windows 7, потрібно видалити всі плитки і вручну змінити розмір панелі. Після видалення ярликів «захопіть» мишкою праву частину меню «Пуск» і перетягніть його максимально вліво.

Повернення класичного інтерфейсу

Описаний вище метод не поверне повноцінне меню з сімки, а тільки зробить його трохи схожим. Щоб отримати повноцінний звичний список програм без захаращення робочого столу, доведеться використовувати стороннє ПО. Classic Shell — ідеальне рішення для людей, які стурбовані новими функціями Windows 8, 8.1 і 10. Програма представляє собою потужний інструмент, що містить безліч варіантів для повернення до старих, хорошим рішенням, відомим з більш ранніх версій системи Microsoft. Програма дозволяє відновити:

  • класичне меню «Пуск»;
  • класичний вид Internet Explorer 9;
  • класичний вид Windows Explorer.

За допомогою широких налаштувань можна вибрати вид меню «Пуск» (Windows Classic, Windows XP, Windows 7), змінювати налаштування, загальна поведінка, зовнішній вигляд меню або дії при пошуку. Крім того, можна редагувати звуки, контекстні меню, зовнішній вигляд кнопки «Пуск» і т. Д. Classic Shell також дозволяє створювати резервні копії збережених налаштувань.

Classic Shell

Аналогічним чином можна змінити налаштування зовнішнього вигляду Internet Explorer або Windows Explorer. Навіть можна додати класичну панель інструментів в «Провіднику» Windows. Крім того, доступні скіни, створені іншими користувачами, і навіть редактор власних. Кількість варіантів, які пропонує Classic Shell, постійно збільшується, і, найголовніше, програма доступна абсолютно безкоштовно. Софт має величезну кількість додаткових опцій, завдяки яким настроюється зовнішній вигляд окремих елементів в Windows 8 і 10. Додаток більше не оновлюється. Виробник запустив новий проект — Classic Start.

Classic Start — нова утиліта, що дозволяє повернути «Пуску» його колишній вигляд. Софт заснований на популярному додатку Classic Shell. Таким чином, розробник продовжує свій старий проект, пропонуючи нові можливості і додаткову функціональність.

Classic Start

StartIsBack ++ — це невелике розширення, яке відновлює меню «Пуск» в Windows 10. Додаток відновлює меню «Пуск» разом з усіма функціями і інструментами, зберігаючи той же вид, що і в попередніх системах Windows 7/8. StartIsBack покращує функціональність робочого столу і використання найбільш важливих інструментів. Додаток запускається автоматично з операційною системою. Він відновлює початкове меню «Пуск» з усіма найважливішими функціями — пошук, прив’язка найбільш часто використовуваних додатків до лівого вікна, а також параметри, за допомогою яких ми можемо відключити, перезавантажити або перевести комп’ютер в режим очікування.

StartIsBack ++

StartIsBack відновлює список недавно відкритих документів, каталог ігор, музики і зображень, а також функціональну панель управління. Також варто згадати про меню з встановленим принтером та іншими підключеними зовнішніми пристроями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector