Як і чим відкрити файл cfg

У цьому сімействі форматів файлів, які ми звикли позначати трьома буквами після точки в імені файлу, є дуже дивні, які, власне, ніякої формат і не уявляють.

Як і чим відкрити файл cfg

Чому нас «вчить» розширення файлів — за кожним з них ховається певна внутрішня побайтное структура файлу, а відкрити файл можна тільки за допомогою спеціальної програми, яка цю структуру знає.

Ось розширення-формат jpg — все ясно, це стислий уявлення растрового зображення.

Ось psd — це теж растровое, але вже може зберігати в собі інформацію про шари. Щоб відкрити такий формат, вже потрібен його рідний Photoshop.

Exe — це всім відомий виконуваний файл, простіше кажучи — програма. Тут обов’язково перші два байта — коди двох англійських букв MZ. А ось відкрити такий файл, за великим рахунком, і нічим. Це шіснадцяткові коди команд мікропроцесора комп’ютера. Ні, такі шістнадцятиричні редактори є, але вони тільки для «професіоналів», як кажуть, але дивитися exe-файл навіть ця «когорта недоторканних» боїться як чорт ладану.

А ось ще ціла група розширень — pas, cpp, c, htm, css, js. У тому числі і наш — cfg!

Це дивне сімейство розширень — «все в одному»

Так, це дуже дивні розширення форматів, які не існують! Так, справді, формату pas або формату css або, ближче, cfg — просто не існує. Кожне розширення приховує найпростіший текстовий файл в кодуванні ASCII — для Блокнота.

Справа в тому, що будь-яка програма — це маса допоміжних файлів, це, врешті-решт, вихідні коди, з яких вже і виходять виконувані exe. Всі наведені розширення і приховують ці самі настройки і вихідні текстові коди. Формат ASCII — проста кодування символів на клавіатурі і на екрані, кодування споконвіку відома всім, що приймається за замовчуванням на всіх платформах. Чи не потрібна ніяка спеціальна програма, щоб відкрити такі файли, ці програми за замовчуванням включаються в будь-яку систему. Більш того, все більш досконалі текстові редактори, і Word, і WordPerfect, знають цей формат, так що файли pas, css, js, cfg ви можете прочитати в будь-якій програмі.

А далі все вже на рівні «джентльменських» угод. Ось прийнято, що pas — видалити оригінальне модуля на мові програмування Паскаль, cpp — такий же текст, але вже на C ++, css — файл-таблиця стилів web-сторінки, а cfg — конфігураційний файл системи-програми.

Файл конфігурації CFG

Приклади файлів cfg — для наочності

Порядок роботи з такими файлами cfg, з точки зору розробника програмної системи, досить зрозумілий і простий, можна сказати, віддає життям.

  1. Система досить велика і немає необхідності, а часто це і неможливо або недалекоглядно, всі налаштування заганяти в exe-файл, робити налаштування, коли програма вже запущена, а деякі дії повинні бути доступні ще до запуску програми.
  2. Розробник створює зовнішній файл cfg простим Блокнотом.
  3. Після запуску програма спочатку зчитує цей файл конфігурації і тільки потім приймає рішення про подальшу роботу.
  4. Коли розробнику потрібно швидко поміняти режим роботи, він відкриває файл cfg і за кілька хвилин кардинально змінює роботу всієї програми.

Або ось інша ситуація. Коли програма розробляється, для неї створюється на локальному комп’ютері ціла середовище розробки, яка включає в себе, в тому числі, і не один файл cfg.

Файли CFG гри

Але приходить час пред’являти роботу замовнику — програма пред’являється, але щось пішло не так і потрібно терміново поміняти конфігурацію. А звичного середовища щось розробки у замовника немає. Ось на допомогу і приходить Блокнот і файл cfg, в його текстовому форматі «від Блокнота» й річ. Розробник швидко запускає Блокнот на комп’ютері замовника, а без нього нікуди, робить виправлення і замовлення успішно здається.

Наводимо деякі приклади конфігураційних файлів CFG:

  • Ось acad2002.cfg — це внутрішній системи AutoCAD (що для чого служить, вже «знає» сам autocad.exe, але прочитати, а можливо, здогадатися може кожен):

; Configuration for AutoCAD 2002 () Microsoft Windows

; C: \ Program Files \ AutoCAD 2002 \ acad2002.cfg created on 11/07/2015 at 0:19:51

[AppData]

[Version]

Platform = Microsoft Windows

FileVersion = 8

ExecutableDateTime = junkjunkjunkjunk

[AutoCAD]

CfgStamp = ^ EQL!, GA

AuthorizationCode = »,]»

[Digitizer / Driver]

MenuName = Current System Pointing Device

PathName = internal

Configured = 1

[Editor]

Link = 0

[Menu]

T_Menu = 0

  • Ось системний файл Windows — cfgimp32.cfg (ймовірно, конфігурація шрифтів; увагу! Файл трохи скорочений). Як бачите, файл cfg — це ще й якась структура зі своїми коментарями і позначеннями:

# CGMfontconfigurationfile.

# Modifiedbyepasperjxh 4/14/94

# Commandsyntax:

# Commandarguments «font_name_string»

# Commands are:

# Index n «font_name_string»

# Match «string» «font_name_string»

# Keyword word [, word, …] «font_name_string»

# The font name string provieds an index into an internal table

# 1 — Courier New », FW_NORMAL

# 2 Courier New », FW_BOLD

# 3 Courier New », FW_NORMAL, italic

# Negative values ​​are for Hershey font mapping.

default «9»

#keyword HERSHEY, SYMBOL, SET1 «-13»

#keyword HERSHEY, SYMBOL, SET2 «-13»

keyword HERSHEY, SYMBOL, SET1 «13» 1.0 1.0

keyword HERSHEY, SYMBOL, SET2 «13» 1.0 1.0

# Handle a few generic keywords

keyword Sans, Serif, Bold, Italic «8»

keyword Sans, Serif, Oblique «7»

# Use Times for fonts

# With no recognized type family name

keyword Bold, Italic «12»

keyword Bold, Oblique «12»

keyword Bold «10»

index 1 «5»

index 2 «7»

index 3 «6»

  • Тут вже конфігурація системи програмування Borland Delphi5 (і це тільки один з безлічі файлів системи — який движок бази даних використовується і де знаходиться бібліотека):

-aWinTypes = Windows; WinProcs = Windows; DbiProcs = BDE; DbiTypes = BDE; DbiErrs = BDE

-u »C: \ Program Files \ Borland \ Delphi5 \ Lib»

Що з ними робити

На пряме запитання — який порядок редагування cfg-файлів, потрібно і пряму відповідь — жодної, і крапка! Строго кажучи, не варто ці файли взагалі чіпати, вони носять чисто службовий характер, спотворення інформації в них (а це зробити дуже легко — Блокнот-то, ось він!) Може привести до поломки не тільки однієї якоїсь прикладної програми, але і системи в цілому. Для виправлення часто потрібно перестановка системи (або програми) цілком. З іншого боку, якщо ви впевнені в своїх діях, то сміливіше, таке втручання допомагає іноді заощадити масу часу (і грошей, до речі!)

Між іншим, далеко не секрет, що таких простих редакторів «на заміну Блокнота» — дуже багато. Тому відкривати cfg-файли можна будь-який, яка подобається.

Відкриття файлу CFG в Блокноті

Відкриття файлу CFG в Блокноті

Маленький нюанс — перший

Ось ця ідея — зберігати в cfg-файлах конфігурацію — дуже широко прижилася. Але ж розробники часто і не хочуть, щоб вони ж стали жертвою такої доступності. Тому іноді, особливо підозрілими головами, cfg-файли шифруються і тоді вже, природно, не підходять ні для якого Блокнота. Для роботи з такими файлами потрібна вже спеціальна програма від самого розробника — тут вже точно можна сказати — не потрібно чіпати такі файли, вони вам нічого не дадуть і не покажуть.

Маленький нюанс — вже другий, і останній

А ось ще, все з тієї ж опери. Компанія iWinInc. — відомий розробник відеоігор, під її «початком» серія JewelQuest, CoconutQueen — теж прийняла цю ідею зовнішніх конфігураційних файлів. Всю інформацію про поточний хід гри, рахунку, гравцях вона зберігає в файлах cfge — так, додала до відомим трьом буквах ще й четверту e (ймовірно, extension — розширений). Що поробиш, виявляється, творчість можна проявляти і на «сірникових головках». Так, цим формат cfg і живе!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector