Хто створив Ватсап, коли з’явився Whatsapp в Росії: історія створення

Дізнайтеся історію створення популярного месенджера. Хто створив Whatsapp, чому він став таким популярним — ми підготували відповіді на ці питання. Зі статті ви дізнаєтесь про розробників програми. Також ви дізнаєтеся як можна завдяки наполегливості та праці досягти великих висот і заробітку.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

Хто створив Ватсап

Ще недавно додаток мало приголомшливу популярність і успіх, але через безліч аналогів воно втратило першість популярності. Але і зараз Ватсап для спілкування використовують сотні тисячі людей. Придумав цю програму і втілив в життя свою ідею простий український підприємець, і це принесло йому доходи в мільярди доларів і популярність в світі програмування.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

Ян Кум: біографія

Ян Кум — відомий американський програміст, народився на території колишнього Радянського Союзу в м.Фастів, розташованого поруч з Києвом. Його сім’я має єврейське коріння. Жили вони дуже бідно, в сім’ї працював тільки один батько, і грошей постійно не вистачало. Після розпаду СРСР сім’я емігрувала в США і стала жити в містечку Маунтін-В’ю. Після переїзду Ян продовжив навчання в старшій школі і паралельно влаштувався працювати прибиральником в магазин, щоб заробляти для сім’ї гроші.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

Мати Яна не працювала після еміграції, так як серйозно захворіла. Через хворобу їй стали виплачувати державну допомогу і дали маленьку квартиру. У США сім’я також жила бідно і Яну не вистачало не тільки грошей, а й нормального людського спілкування з людьми, так як американці виявилися не такі добрі в спілкуванні, як українці. Ніхто й подумати не міг, що в майбутньому простий єврейський хлопчик стане мільярдером.

Секрет успіху WhatsApp

Додаток стало популярним завдяки тому, що воно безкоштовне для використання і з його допомогою можна не витрачати гроші на спілкування з друзями. Також сервіс дозволяє здійснювати безкоштовні дзвінки абонентам і обмінюватися різними файлами, розмірами не більше 16 Мб. Саме тому багато користувачів завантажують Ватсап і використовують для спілкування.

Розробка програми зайняла пару років. Спочатку вона не знайшла велику популярність і не набрала багато користувачів. Це було пов’язано з тим, що софт не володів великим набором функцій, в ньому можна було тільки поміняти статус і переслати смс. Популярність утиліта придбала після того, як в мобільній ОС Apple з’явилася функція спливаючих повідомлень. Відразу після цього популярність Ватсап зросла і його стали інстралліровать багато користувачів, кількість який досягло 250 тис. А з появою функцій передачі файлів (відео та фото) кількість користувачів зросла до 1,3 млрд.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

Простота використання, наявність тільки потрібних функцій — це також вплинуло на популярність програми. Нічого зайвого — це девіз творця софта і саме він приніс йому приголомшливий успіх. У додатку немає ігр та зайвих функцій. Це дозволяє одного програміста обслуговувати чотирнадцять мільйонів абонентів. Завдяки цьому кількість працівників компанії становить близько 300 осіб, що дозволить економити гроші для компанії.

Заборона реклами — це ще одне кредо творця софта. У ньому відсутня реклама, немає непотрібних спливаючих вікон, і це подобається користувачам, так як ніщо не відволікає їх від спілкування з друзями. На розкрутку і просування Ватсапа не було витрачено жодної гривні. Спочатку Ектон, напарник Куна, хотів додати рекламу в месенджер, але Кун не дозволив цього зробити, хоча на початку вони майже нічого не заробляли на ньому. У 2014 році Ватсап хотів викупити Гугл за 1 млрд. Доларів, але Фейсбук перевищив цю суму в дев’ятнадцять разів, і запропонував суму в 19 млрд.доларів. Таким чином творці месенджера заробили дуже багато грошей.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

створення месенджера

Існує кілька версій з приводу створення софта:

 • За твердженнями Дж.Герца з Sequoia Capital, саме скрутне фінансове становище наштовхнуло Кума на створення нового сервісу. Він хотів зв’язатися зі своїми родичами в Україні і хотів знайти для цього менш витратний спосіб.
 • За словами деяких журналістів на створення месенджера Кума наштовхнув заборона на мобільні телефони в спортивному залі. Він відвідував зал і через те, що під час тренувань телефон був відключений, пропускав багато важливих дзвінків. Через такого незручності Ян задумався над тим, як би зробити так, щоб статус абонента автоматично відображався програмою і пояснював, чому він не може взяти трубку.

Як би там не було, але почавши з маленької команди в 10 осіб, Кум зміг вибудувати величезну компанію і перетворити свій стартап в популярне у всьому світі додаток.

Історія розвитку

Ватсап пройшов тривалий шлях розвитку, щоб досягти великої популярності. З кожним роком в ньому з’являлися нові функції, які тільки покращували його функціональні можливості.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

Дата народження WhatsApp

Програма офіційно була зареєстрована 24 лютого 2009 року. Дата її виходу серйозно вдарила по прибутку телефонних компаній.

сенс назви

Софт отримав свою назву зовсім випадково. У перекладі з англійської «What’s up» це означає «У чому справа?» Або «Як справи?», Приставка «App» від скороченого слова application, що означає «додаток». Поєднавши разом ці два терміни отримали назву WhatsApp.

переваги WhatsApp

Найголовнішими перевагами програми виступають такі:

 • Крім функціонування на платформах iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry, Nokia Symbian і Nokia S40, у Ватсап існує комп’ютерна та веб версія софта — це дозволить здійснювати спілкування через звичайний браузер. Щоб це зробити необхідно запустити будь-який зручний браузер і перейти за адресою web.whatsapp.com.
 • Додаток вже набрало більшу популярність, особливо серед молоді. Якщо хтось із ваших друзів користується даними месенджером вам буде надіслано інформаційне повідомлення про те, що ви також можете приєднатися до числа абонентів даної соціальної мережі.
 • Софт відмінно синхронізує список існуючих контактів з телефонної книги персонального пристрою так як процес реєстрації здійснюється за номером телефону.

Ілюстрація на тему Історія створення месенджера WhatsApp: хто його створив, секрет успіху

 • У програмі є можливість створення групових чатів для спілкування за інтересами. В одному чаті можуть взяти участь 256 чоловік — це величезна кількість. Під час налаштування групи можна вказати її назву, налаштувати повідомлення на цю тему.
 • Через месенджер можна здійснювати безкоштовні аудіо та відео дзвінки. Для цього тільки потрібно підключитися до мережі інтернет. Плата за дзвінки зніматися не буде, користувачеві необхідно лише оплачувати інтернет послуги за тарифами свого провайдера.
 • Через Ватсап реально не тільки пересилати фотознімки, а й відео, документи формату PDF, слайд-шоу і багато іншого, головне, щоб розмір файлу не перевищував 100 Мб.
 • Все що прикріплюються файли для передачі обробляються на спеціальному HTTP-сервері, і тільки після цього доставляються адресату. Завдяки такій функції економиться інтернет-трафік.
 • Під час написання смс можна редагувати текст використовуючи різну розмітку, виділяючи його * жирним *, ~ перекресленим, ~ і _курсівом_. Щоб це зробити, варто просто помістити потрібні фрагмент тексту в спеціальні символи.
 • З 2016 софт абсолютно безкоштовний для всіх користувачів.
 • У програмі відсутні вбудовані покупки.

Встановіть Ватсап на своє персональне пристрій, і приєднаєтеся до великої сім’ї користувачів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector