Epuls і Onet що це за організації

В один прекрасний день користувач може виявити в будь-якому зі своїх месенджерів повідомлення з проханням про допомогу вмираючому дитині. У тексті повідомлення йдеться про вмираючого від пухлини малюка, нестачі грошей на операцію у батьків, і організаціях «Epuls» і «Onet», готових оплатити лікування. Далі в статті я розповім, що це за організації Epuls і Onet. Єдине, що вимагають дані організації — це достатня кількість перепис даного повідомлення в соціальних мережах (за кожні три перепис на рахунок батьків будуть надходити 30-70 рублів). В даному матеріалі я поясню, що стоїть за даним повідомленням, і що необхідно зробити при його отриманні.

Типовий шаблон згаданого повідомлення

Типовий шаблон згаданого повідомлення

Історія «Epuls і Onet»

Вперше повідомлення про вмираючого малюка та благодійні організації «Epuls і Onet» було зафіксовано в Польщі ще в 2008 році. З тих пір текст даного повідомлення зазнав мінімальних змін, дитина «вмирає» вже 9 рік, мессадж був переведений на інші мови, а користувачі все також продовжують отримувати дане повідомлення як через месенджери, так і в соціальних мережах (ОК, VK, Фейсбук і ін .).

При цьому в повідомленні може змінюватися наведений телефон батьків, додаватися посилання на якийсь інтернет-ресурс, основне ж ядро ​​про донора і готових допомогти «Epuls» і «Onet» залишається незмінним.

Що це таке «Epuls» і «Onet», і як вони рятують дітей від смерті

Оскільки повідомлення вперше з’явилося в Польщі, то логічно припустити, що «Onet» і «Epuls» — це організації, які мають до Польщі безпосереднє відношення. І ви не помилитеся, так як «Epuls.pl» — польська соціальна мережа (нині припинила своє існування); «Onet.pl» — такий же польський веб-портал.

«Onet» — польський інтернет-портал

Так яке відношення ці організації мають до вмираючого дитині? Рівне ніякого, як не існує і самої дитини. В даному випадку ми маємо справу з класичною формою спам-розсилки. Коли жалісливий користувач не знаючи що це за організації Onet і Epuls, бажаючи допомогти вмираючому десь малюкові, робить стандартний перепост спам-повідомлення, і воно йде далі до все нових, і новим людям (схожа технологія практикувалася з відомими раніше «листами щастя» ).

Який же сенс у ініціюванні подібної розсилки? Зазвичай їх два:

  1. Платний номер телефону в повідомленні, зателефонувавши на який можна позбутися значної суми грошей;
  2. Посилання в повідомленні, перейшовши по якій можна занести на свій ПК (гаджет) будь-яке шкідливе ПЗ.

З огляду на жалісливість багатьох користувачів, і мінімум зусиль для подібної допомоги (все, що потрібно — це зробити перепост). Даний вид спам-розсилки цілком успішно живе вже 9 рік, і має непогані шанси прожити ще стільки ж.

Не ставайте ще одним транзитною ланкою на шляху спаму

Не ставайте ще одним транзитною ланкою на шляху спаму

Що робити, якщо ви отримали таке повідомлення від Epuls і Onet

При отриманні подібного повідомлення від організацій Epuls і Onet варто запитати його відправника, чи знайомий він або вона з батьками дитини, і дійсно все написане в повідомленні є правдою. Більшість користувачів робить перепост таких спам-мессадж бездумно, бажаючи допомогти хворій дитині, тим більше все, що для цього потрібно — це натиснути на кнопку репоста під повідомленням. Цим і користуються різні шахраї, які за допомогою цієї та інших подібних технологій набивають свої кишені.

Оскільки відіслати вам лист зазвичай і гадки не має, що це за батьки і де вони знаходяться, то варто просто видалити дане повідомлення, порекомендувавши зробити те ж саме відправнику.

Ну і, зрозуміло, зайве писати, що не варто видзвонювати за наведеними в спам-розсилці номерами (в кращому випадку ви просто потрапите на «мертвий номер»), а також не переходити за наявними там посиланнях (якщо не хочете, щоб паролі вашого пристрою потрапили в руки зловмисників).

висновок

Що це за повідомлення від Epuls і Onet? Повідомлення зі згадуванням «Epuls і Onet» — це класична форма спам-розсилки, яка народилася в Польщі і розповсюдилася по ближньому зарубіжжю (включаючи Росію і Україну). При отриманні даного повідомлення варто його негайного видалити, а також порекомендувати виконати дану операцію відправнику даного спаму, щоб убезпечити його і себе від грошових втрат і різних вірусних зловредів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector