Юзабіліті сайту. Чим відрізняється в різних тематиках?

юзабіліті
Звичайно, унікальний і захоплюючий увагу, контент дуже важливий для будь-якого ресурсу. Але головну роль відіграє зручність навігації і то, наскільки легко знайти необхідну інформацію на вашій сторінці. Від цього безпосередньо залежить відвідуваність, а значить, і конкурентоспроможність і прибутковість вашого ресурсу.

Для опису зручності навігації по ресурсу існує такий термін як юзабіліті.

Значить, для того що б ваш сайт оцінювали позитивно, ви повинні, в першу чергу, піклується про комфорт для ваших відвідувачів. Але відвідувачі в залежності від тематики мають різний рівень знання, і фахівець IT області знайде необхідну для нього інформацію і зможе здійснити замовлення або задати питання, навіть якщо Ви не поставите на своєму сайті кнопку замовити або купити. Якщо ж відвідувачі Вашого ресурсу не володіють знаннями технічними знаннями, то і юзабіліті Вашого сайту має бути абсолютно іншим. Тому перш ніж створювати ресурс Вам необхідно продумати всю концепцію сайту і зрозуміти, як ви будете взаємодіяти з Вашими відвідувачами. Внаслідок цього створення сайтів ціна на такі послуги, а також вартість на різні впровадження будуть відчутно різні в залежності від тематики, аудиторії і, звичайно ж, послуг які Ви надалі будете надавати на Вашому інтернет ресурсі.

Основні моменти, які необхідно реалізувати на своєму сайті

В першу чергу, визначитеся з правильною структурою сайту. Повинна бути чітко структурована ієрархія інформації. Правильно розподіліть розділи і категорії, що б кожна частина інформації була на своєму місці. Така система допоможе і вам швидко наповнювати сайт новою інформацією. Також не відступайте від обраної тематики, це заплутає і відлякає від вас більшість відвідувачів.

Панель навігації повинна правильно відображати структуру сайту, а також бути зрозумілою будь-якому користувачеві. Розташовуйте панель на видному місці, адже це перше з чого відвідувач починає знайомство з сайтом. Якщо панель навігації буде заплутаною і складною для інтуїтивного розуміння, то відвідувач просто покине ресурс.

Основний елемент в панелі навігації це, звичайно ж, меню. Кожен пункт меню має правильно відображати розділ інформації, до якої він відсилає користувача. Адже нелогічно, якщо користувач шукає анекдоти, а потрапляє на статтю дощових черв’яків.

На будь-якій сторінці сайту повинна бути посилання на головну сторінку, а також, елемент, що відображає весь шлях користувача від головної сторінки до поточної. Зазвичай, це смуга у верхній частині сайту, яка відображає один по одному всі категорії і розділи від головної сторінки до поточного розділу. У свою чергу, кожен елемент цієї панелі повинен бути внутрішній гіперпосиланням, для зручності звернення до попередньої інформації. Для простоти переміщення по ресурсу на всіх сторінках сайту повинна бути однакова система навігації, це значно скорочує час, витрачений на пошук потрібної інформації.

Для прискорення завантаження воно не наповнюється сайт графічними елементами. Чи не захаращувати сторінки анімацією і спливаючими вікнами. Також всі елементи сайту повинні бути витримані в одному стилі.

Розбавляйте тексти статей графіками і діаграмами і постарайтеся, щоб текст контрастував з оформленням сайту, це значно полегшить сприйняття інформації.

Для кращого розуміння, що потрібно змінити, зайдіть на свій ресурс і озирніться з боку відвідувача. Зовнішнє оформлення не повинно дратувати, навігація повинна бути зручною і зрозумілою, а інформація максимально цікавою і корисною. І тоді відвідуваність вашого сайту значно зросте, а це, в свою чергу, потягне за собою і інші приємні бонуси для вас.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector