WhatsApp в Китаї: чому не працює і чи можна обійти блокування

Можна сміливо сказати, що Китай — це країна з жорсткою інтернет-цензурою. Обумовлено це прагненням китайської влади захистити своїх співгромадян від будь-якого роду інформації, яка становить загрозу національній безпеці. Так, в Китаї заборонені Інстаграм, Ютуб, Твіттер і ще кілька популярних у всьому світі соціальних мереж, а з недавнього часу їх ряди поповнив і Вотсап. Чим він так неугодний і як користуватися програмою незважаючи на заборону?Ілюстрація на тему WhatsApp в Китаї: чому не працює і чи можна обійти блокування

Як працює Whatsapp в Китаї?

WhatsApp — це продукт від забороненої в Китаї соціальної мережі Фейсбук. З 24 вересня у додатки почалися збої в роботі, а з жовтня 2017 року месенджер і зовсім став заборонений в країні, незважаючи на величезну кількість користувачів. Чому?

Справа в тому, що Whatsapp — це сучасний месенджер, а значить в ньому використовуються особливі протоколи, які шифрують повідомлення. Наскільки це складний процес? Навіть розробники не можуть читати листування або переглядати пересилаються файли. Більш того, ніякі одержувані додатком дані не зберігаються на серверах WhatsApp — тільки на смартфонах користувачів. Такий підхід називається end-to-end і він сильно ускладнює роботу спецслужбам — немає можливості вчасно дізнаватися про погрози суспільної безпеки.

Дехто каже, що це не єдина причина, по якій Whatsapp став недоступний в Китаї.Ілюстрація на тему WhatsApp в Китаї: чому не працює і чи можна обійти блокування

усунення конкурентів

Як тільки у месенджера почалися проблеми, найбільше обурювалися підприємці. Через збої в роботі Whatsapp деякі з них втратили значні суми грошей. Сталося це через те, що саме через Ватсап велися ділові листування та інші справи, пов’язані з бізнесом.

Прихильники політичних змов сходяться на думці, що крім зазначеної вище причини, саме нав’язування іншого, вигідного державі додатки, послужило підставою для блокування Whatsapp. Якщо бути точніше, існує думка, що вся справа в просуванні продукту від компанії Tencent Holdings під назвою WeChat з більш простим типом шифрування.

Основним аргументом на користь таких тверджень слугує думки, що після заборони Ватсап WeChat залишається єдиним дозволеним в країні месенджером. Однак шифрування end-to-end відсутня, наприклад, у не менш популярного зарубіжного сервісу Скайп, який як і раніше працює на всій території Китаю.

Який би насправді не була причина заборони програми, як бути фанатам Whatsapp, які хочуть продовжувати користуватися цим месенджером? Нижче ви можете дізнатися кілька аспектів, завдяки чому це стане можливо.Ілюстрація на тему WhatsApp в Китаї: чому не працює і чи можна обійти блокування

Як обійти блокування додатка WhatsApp в Китаї

Перш за все варто поговорити про сервіси VPN. Що це? Virtual Private Network — це технологія, яка за своєю структурою нагадує віртуальну мережу, здатну до шифрування даних поверх інтернету. Щоб зрозуміти, про що йде мова, варто розглянути як працює VPN.

Вся дія цієї технології можна звести до трьох пунктів:

  1. Підміна вашого IP-адреси. Входячи в інтернет зі свого будинку в Китаї, ви розпізнати як житель іншої країни, наприклад, Нідерландів.
  2. Шифрування з’єднання. Ніхто і ні за яких обставин не зможе відстежити історію відвідин сайтів, а також паролі та інші особисті дані.
  3. Створення повної анонімності.

Таким чином, користуючись VPN-сервісом ви зможете з легкістю спілкуватися з користувачами Whatsapp, незважаючи на заборону. На даний момент не так багато таких сервісів продовжують працювати в Піднебесній. Ось кілька додатків, які заслуговують на вашу увагу, які можна скачати на просторах Мережі.

Express VPN

Працює програма практично без збоїв. Але якщо вони і виникають, розробники легким рухом руки їх усувають, використовуючи так звані «дзеркала».

Програма доступна на всіх платформах і славиться тим, що практично не зрізає швидкість інтернету і не створює буферизації. І хоча Express VPN не є безкоштовною програмою, одну ліцензію можна використовувати на трьох пристроях одночасно.Ілюстрація на тему WhatsApp в Китаї: чому не працює і чи можна обійти блокування

NordVPN для WhatsApp

Ця програма відрізняється від попередньої тим, що її ліцензія поширюється на шість пристроїв одночасно. Більш того, її інтерфейс русифікований.

Багато хто називає NordVPN програмою для туристів, адже вона використовує одні з найпотужніших алгоритмів шифрування, не завдаючи ніякої шкоди швидкості роботи WhatsApp і інших заборонених мереж в Китаї.Ілюстрація на тему WhatsApp в Китаї: чому не працює і чи можна обійти блокування

Безкоштовні програми

Будь-які додатки без ліцензії відрізняються не тільки великою кількістю реклами, а й відсутністю стабільності. За мірками Китаю 10-15 доларів — це порівняно невелика сума за комфортне використання WhatsApp.

Однак, якщо таких грошей у вас немає, то заздалегідь скачайте щонайменше 5 додатків ВПН, так як «Золотий щит» блокують подібні сервіси. Пам’ятайте, що в самому Китаї доступу до завантаження інших програм у вас не буде.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector