Внутрішня помилка сервера 500 в держпослуги — як виправити

Помилка 500 (Internal Server Error) є досить поширеним явищем на просторах інтернету і є, в більшості своїй, внутрішньої. Нерідко така проблема користувачам лише докучають, які намагаються зайти на сайт Gosuslugi.ru. Особливо, це відбувається за часів масового напливу користувачів, які намагаються скористатися порталом держпослуги, з абсолютно різними побутовими питаннями (запис дитини в школу / поліклініку, сплатити штрафи ГИБДД, оформити закордонний паспорт, сплатити податки і т.д.).

Помилка-Internal-Server-Error-500-у-держпослуг
Помилка Internal Server Error в держпослуг

Причини виникнення помилки 500

Щоб виправити цю внутрішню помилку сервера 500, для початку необхідно її відшукати, а потім вже готуватися до виправлення проблеми. Сама помилка 500 говорить про те, що була проведена неправильна обробка запитів. При цьому, внутрішні неполадки не дають запитам правильно читатися і оброблятися, але програмне забезпечення повністю функціонує і працює правильно.

Важливо пам’ятати, що помилка 500 є внутрішньою, і якщо вона виникає на певному сайті, а не поширюється на всі портали, будьте впевнені — Ви не маєте права нічого змінити власноруч. Єдине правильне рішення — почекати, поки адміністратор виправить всі неполадки.

Бувають і такі причини виникнення даної проблеми:

 • Неправильно написані скрипти cgi;
 • Використання DNS, VPN, проксі-сервера;
 • Використання плагінів і розширень;
 • Тривала робота скрипта;
 • Відкриті або невірні права доступу;
 • Проблеми з htaccess;
 • Недостатньо пам’яті для роботи коду;
 • Неполадки з WordPress;
 • Неполадки з Joomla і іншими CMS.

Помилка-прі-реєстрації-на-порталі-держпослуг
Помилка при реєстрації на порталі держпослуг

Виправляємо помилку 500, якщо ви звичайний користувач

Якщо Ви зайшли на сайт держпослуги і бачите перед собою помилку 500, не турбуйтеся. Швидше за все, це внутрішній тимчасовий збій сервера і зовсім скоро адміністратор усуне труднощі. Але, іноді проблема може перебувати і в Вашому комп’ютері (браузері, інтернет-з’єднанні або програмному забезпеченні). Для усунення неполадок спробуйте наступне:

 1. Оновити сторінку (CTRL + F5);
 2. Відключити або перевстановити плагіни і встановлені розширення в браузері.
 3. Відключити тему оформлення веб-браузера, або повна перевстановлення браузера (з видаленням кешу, кукис і тд). Допоможе програма CCleaner.
 4. Змінити країну в настройках браузера.
 5. Використовувати проксі-сервер або VPN.
 6. Перевірити настройки DNS, встановлені Вашим інтернет-провайдером, або, якщо використовуєте онлайн-DNS, перевірити їх на віруси.
 7. Дочекатися виконання технічних робіт на сайті держпослуги. Даний сайт є державним, тому можна зателефонувати в технічну підтримку.
 8. Спробуйте увійти на портал через мобільний додаток держпослуги, доступне як для Андроїд, так і для Apple.

Варто відзначити, що видавати Internal Server Error 500 можуть окремі розділи порталу, або при реєстрації / записи. В такому випадку обов’язково пишіть в чат, розташований в правому нижньому кутку.

Онлайн-підтримка-чат
Онлайн підтримка — чат

Що робити адміністраторам сайту

Звичайно, подальші поради щодо виправлення не знадобляться адміністраторам держпослуг, але ось простим власникам веб-ресурсів допоможуть. Просунутим користувачам (адміністраторів):

 1. Необхідно знайти в кореневій папці системи файл «error log» і перевірити його на предмет працездатності. Також, можна спробувати поставити права доступу на коди cgi — 0755.
 2. Існують обмеження за часом відповіді від сервера, за яке скрипт повинен встигнути виконати певну роботу і завершити її. Радимо виставити більший інтервал для сервера. Скористайтеся необхідними програмами, які мають властивість знаходити уповільнені ділянки коду в скрипті.
 3. Якщо вони визначені неправильно значення для скриптів і їх прав доступу — сервер буде їх блокувати. Скористайтеся софтом, який дозволяє змінити права на певні папки. Для скриптів найбільш оптимальним значенням є — 600. Всі інші файли повинні мати права доступу 644, а каталоги — 755.
 4. Файл «.htaccess», в разі порушення структури, має властивість видавати неправильні (помилкові) директиви.

Для виправлення цієї проблеми необхідно відшукати «.htaccess» в системі. Після виявлення файлу, його потрібно перемістити (бажано, на інший диск), або ж скористатися резервним копіюванням і видалити файл.

Рішення-помилок-для-адміністраторів-сайтів
Рішення помилок для адміністраторів сайтів

 • Під час масових напливів користувачів на сайт держпослуг, хостингом було помічено, що деякі скрипти хотіли використовувати занадто багато пам’яті. Тому, для таких акаунтів доступ блокувався і видавав помилку 500. Виправити це можна одним способом — перевірити на предмет працездатності код, за рахунок чого скрипт і споживає величезну кількість пам’яті.
 • Найпростіша і крайній захід — відключити WordPress. Але, дана міра, все ж, є тимчасовою, так як при відключенні WordPress можуть «загубитися» деякі плагіни.
 • Дана проблема поширена у адміністраторів, які намагаються зайти в свій профіль на панелі адміністрування Joomla. Радимо зайти в журнал неполадок ( «logs») і відшукати «error.php». Необхідно перевірити даний файл на працездатність. Також, рекомендуємо виставити права доступу — 777. Якщо нічого не допомогло, рекомендується по черзі відключати всі існуючі плагіни.
 • Замовте у майстрів вірусну перевірку своїх файлів на хостингу. Таке буває дуже часто — віруси просто «з’їдають» деякі файли.

Якщо не вдається вирішити дану проблему самостійно, радимо звернутися в службу підтримки.

висновок

Зазвичай, помилка 500 є внутрішньою, і зробити що-небудь звичайному інтернет-користувачеві не можна. Залишається тільки чекати, коли усунуть неполадки. Такі технічні труднощі на сайті держпослуг, найчастіше, усувають досить швидко (в межах одного дня).

Великі труднощі виникають у людей, які створили свій власний сайт, при цьому заощадивши, вибравши дешевого хостинг-провайдера. Перед початком своєї діяльності, радимо промоніторити ситуацію в інтернеті, почитати відгуки про роботу хостинг-провайдера і вибрати якісного, нехай він буде трохи дорожче. Важливо розуміти, що неможливість зайти на сайт, це втрата Вашого прибутку, тому намагайтеся робити все якісно і правильно, щоб такі ситуації не повторювалися.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector