Відновлення акумулятора ноутбука

Сучасні ноутбуки можуть працювати протягом декількох годин без підзарядки, все залежить від виробника і конкретної моделі. Згодом даний показник знижується, і багато користувачів подумують про повну заміну батареї. Чи реально відновити акумулятор ноутбука своїми силами, і як це відбувається? Розберемося докладніше!

Відновлення акумулятора ноутбука

Найбільш дешевим варіантом є заміна окремих компонентів

будова батареї

Всі акумулятори виготовляються з декількох спаяних між собою елементів, посаджених в корпус. Причиною зниження якості батареї може стати поломка одного з цих компонентів, тому не можна відразу бігти в магазин і викидати гроші на нову АКБ. Досвідчені фахівці стверджують, що зносився акумулятор можна повернути до життя.

Компонентів в корпусі батареї може бути максимум 8, всі вони нагадують звичні для нас батарейки (ті, які використовуються в пульті від телевізора, наприклад). Роботу всіх цих частин контролює спеціальний мікроконтролер. Схема розроблена для того, щоб користувач міг переглянути на екрані пристрою інформацію про температуру батареї і рівень заряду. Обійтися без перепрограмування зазначеної мікросхеми в процесі ремонту акумулятора неможливо. Така умова є обов’язковою, процедура вимагає наявності певних знань, тому виконати її своїми руками зможе далеко не кожен.

калібрування

Ремонт батареї ноутбука можна виконати шляхом калібрування. Завдання зводиться до повернення початкової ємності вироби, мова йде про підгонці роботи компонентів харчування, мікросхеми і блоку управління. Бувають випадки, що акумулятор втрачає свою ємність дуже швидко, миттєво опускаючи позначку з 100 до 30 відсотків. Причиною такої поведінки називають неузгодженість внутрішніх компонентів.

Калібрування найзручніше виконувати за допомогою спеціальних програм. Однією з таких є утиліта BatteryCare. Серед основних переваг цього кошти виділяють наступні:

  • простий інтерфейс;
  • Автоматичне оновлення;
  • перемикання налаштувань в автоматичному порядку;
  • наявність корисних підказок;
  • не впливає на швидкодію системи;
  • зручний моніторинг стану акумулятора.

Налаштування утиліти BatteryCare

BatteryCare має ряд функціональних можливостей. Наприклад, можна дізнатися, наскільки знизилася ємність пристрою в порівнянні з інформацією, заявленої виробником. Програма для відновлення акумулятора ноутбука відображає кількість циклів заряду, вольтаж, дату калібрування, температуру і багато іншого. Вона сама підкаже про необхідність виконання калібрування і дасть корисні рекомендації по виконанню даної процедури. Розрахунок залишився життєвого циклу розраховується на основі статистичних даних.

Використання програми BatteryCare

Скориставшись утилітою відновлення акумулятора, ви також зможете провести моніторинг поточної температури вінчестера і процесора.

Сам процес калібрування складається з трьох етапів. Спочатку потрібно зарядити батарею до 100%, потім розрядити її до нуля і заново зарядити до повного обсягу. В ході таких маніпуляцій рівень заряду батареї на мікросхемі вирівняється, контролер тепер знову буде показувати реальне значення.

Процес калібрування батареї

заміна елементів

Другий спосіб — замінити вийшли з ладу компоненти. Ті, що прийшли в непридатність батарейки виймають з акумулятора, на їх місце встановлюють нові, після чого вся конструкція спаивается. Після заміни необхідно виконати калібрування і перепрограмування чіпа. Вирішити задачу своїми руками досить важко, найкраще скористатися послугами фахівця.

Заміна компонентів дозволяє заощадити гроші, адже обійдеться вона значно дешевше, ніж повна заміна АКБ. Процедуру можна повторювати кілька разів, а це дуже вигідно. Відновлена ​​батарея показує ще кращі характеристики, ніж нова.

Заміна окремих елементів

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector