TP-Link TL-MR3020: огляд, настройка і прошивка

вступ

Розвиток стандартів мобільного зв’язку дозволяє практично стерти межу між провідним і стільниковим Інтернетом. Все більша кількість людей воліють останній для повсякденного домашнього використання, роботи і розваг. Але оскільки вартість смартфонів і планшетів з підтримкою 4G не знижується, то все більшої популярності набувають мобільні бездротові маршрутизатори. Один з таких — TP-Link TL-MR3020. Розглянемо його особливості, а також дізнаємося, як виконується його налаштування і прошивка.

Портативний TP-Link TL-MR3020

Мобільний роутер можна використовувати в будь-якому місці

огляд пристрою

TP-Link позиціонує його як портативний маршрутизатор стандарту 3G / 4G, що працює в стандарті Wi-Fi 802.11n. Пристрій виглядає дуже стильно, має вельми портативні розміри. На верхній панелі красується напис TP-Link, а також розміщені світлові індикатори, що оповіщають про стан з’єднання. На одному з торців розташовується USB-порт для підключення 3G / 4G модем, на іншому — роз’єм для проводового підключення, гніздо для зарядки і підключення до ноутбука, а також перемикач режимів роботи. На нижній панелі — наклейка з серійним номером.

Габарити пристрою 74 × 67 мм при товщині 22 мм. Фізичний перемикач дозволяє використовувати роутер як маршрутизатор 3G, портативну точку доступу і клієнт-маршрутизатор WISP. Харчування походить від мережевого адаптера або від ноутбука, до якого прилад під’єднується через microUSB-порт. Портативність зробила його ідеальним варіантом для подорожей. Можна користуватися мобільним Інтернетом в будь-якому місці в зоні покриття. Крім того, можна підключити модем через кабель в готельному номері або будинку і роздати мережу на всі портативні електронні пристрої. Обмін даними до 150 мегабіт в секунду дозволить вам виконати будь-яке завдання.

Які ще особливості TP-Link TL-MR3020?

  • підтримка більш ніж 120 моделей USB-модемів;
  • високий рівень безпеки завдяки підтримці WPA / WPA2;
  • швидке налаштування за технологією WPS;
  • процесор 300 мегагерц і 32 мегабайта ОЗУ.

Налаштування з’єднання

У комплекті поставляється гарантійний талон, кабель, блок живлення, диск з програмним забезпеченням і інструкція по налаштуванню. Установка не вимагає великих знань і традиційно для пристроїв TP-Link з нею можна впоратися за пару хвилин.

Підключіть маршрутизатор до електричної мережі або ноутбука. Не забудьте підключити 3G модем або інтернет-кабель.

Запустіть будь-який браузер, введіть IP адресу пристрою 192.168.0.254 (дещо несподівано, так як така комбінація практично ніде не зустрічається), а також логін і пароль admin.

Зовнішній вигляд меню не відрізняється від інших пристроїв компанії і має зелені відтінки. Всі пункти меню, з якими нам потрібно буде працювати, розташовані в лівій колонці. Зверху можна побачити номер моделі, яка у вас прошивка і апаратна версія.

Після включення спробуйте запустити утиліту «Швидке налаштування». Насамперед визначте режим роботи мережі. Налаштування дозволяє як використання тільки проводового або мобільного підключення, так і їх спільну роботу. Це дуже зручно, якщо з’єднання у вас не дуже стабільний. Коли основне підключення пропаде, роутер швиденько переключиться на запасний варіант.

Вибір режиму роботи пристрою

Потім — настройка регіону. Виберіть «Росія» і постачальника послуг з списку. Представлені основні стільникові оператори і найбільші провідні. Якщо в списку вашої компанії немає, то введіть всі дані вручну, уточнивши заздалегідь параметри зв’язку в техпідтримку.

При використанні мобільного Інтернету уточніть тип підключення і додайте його конфігурацію. У деяких випадках може знадобитися введення логіна пароля. Всі ці дані мають бути вказані в договорі на надання послуг або в техпідтримку.

Налаштування мобільного інтернету

Наступний крок — настройка захисту бездротової мережі. Для цього перейдіть в розділ «Бездротовий режим», введіть нове ім’я мережі і пароль, визначте стандарт безпеки і протокол шифрування. Рекомендуємо вибрати комбінації WPA / WPA2-Personal + AES.

Параметри безпеки мережі

заміна прошивки

Для поліпшення роботи і виправлення помилок час від часу публікується нова прошивка. Її можна завантажити з сайту виробника і самостійно встановити. Глибоких знань не потрібно. Якщо ви вмієте викачувати файли і вивантажувати їх на сайти, то ви легко впораєтеся з поставленим завданням.

  1. Перейдіть за цим посиланням, виберіть апаратну версію, перейдіть у вкладку «Вбудоване ПЗ», в ній розміщена остання прошивка.
  2. Розпакуйте архів, файл з розширенням .bin скопіюйте в зручну для вас папку.
  3. У вікні браузера відкрийте Системні інструменти — Оновлення вбудованого ПЗ, виберіть файл з прошивкою і натисніть «Оновити». Через пару хвилин все буде готово, про стан сповістить статусна смужка з відсотками. Після закінчення потрібно перезавантажити роутер.

Завантаження нових версій програм

Рекомендуємо почати роботу з пристроєм з цієї процедури, так як прошивка скидає все установки до заводських, і буде потрібно настройка з самого початку.

висновок

Якщо ви шукаєте бездротової портативний роутер, який можна було б брати з собою в поїздку, то рекомендуємо TP-Link TL-MR3020. Він дуже надійний, компактний, легкий в роботі, його настройка дуже проста, а можливості дозволяють застосовувати його з будь-яким видом інтернет-підключення. Сподіваємося, що наша інструкція переконала вас у цьому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector