TP-LINK TD-W8151N: огляд, настройка і прошивка

TP-LINK TD-W8151N — однопортовий роутер з Wi-Fi-точкою доступу і вбудованим ADSL-модемом. Така конфігурація забезпечує створення високошвидкісної домашньої мережі з різними завданнями: крім звичайного користування інтернетом, це може бути і IP-телефонія, і онлайн-ігри, і потокове відео.

Маршрутизатор TP-LINK TD-W8151N

Роутер призначений для роботи за технологією DSL

Ось основні характеристики і можливості пристрою:

  • високошвидкісний модем DSL — для підключення до обладнання провайдера, який надає послуги за цією технологією;
  • LAN-порт, в який можна включити стаціонарне пристрій, що не оснащене модулем Wi-Fi; через цей же порт виконується настройка роутера;
  • бездротова точка доступу стандарту IEEE11n, що означає широкий радіус дії мережі і пропускну здатність до 150 Мбіт / с;
  • пріоритет трафіку — функція, що дозволяє забезпечити безперебійну роботу найбільш важливим для вас процесам, які використовують доступ до мережі — будь то IP-телефонія або перегляд відео в хорошій якості;
  • міжмережеві екрани NAT і SPI, що захищають вашу мережу від зовнішніх атак шляхом перевірки вхідних пакетів.

Як налаштувати маршрутизатор

Для настройки TP-LINK TD-W8151N, як зазвичай, потрібно приєднати його до комп’ютера за допомогою LAN-кабелю, присутнього в комплекті поставки, або ж підключитися до його мережі по Вай-Фаю. Також в комплекті є компакт-диск, на якому є інструкція для користувача і конфігурація швидкого налаштування. Досить вставити його в CD-привід комп’ютера, і програмна оболонка запуститься. Вам залишиться вибрати модель свого пристрою, переглянути флеш-ролик по правильному приєднанню пристроїв до роутера і відповісти на подальші питання майстра настройки.

Розділ для швидкого налаштування

Існує також можливість ручного налаштування роутера TP-LINK TD-W8151N. В цьому випадку почати потрібно буде з розділу «Interface Setup», вкладка «Internet»: тут потрібно ввести параметри підключення, видані вам провайдером при укладенні договору. Залежно від типу підключення вам потрібно буде ввести ім’я та пароль або вибрати спосіб привласнення IP-адреси. Після введення всіх необхідних даних натиснути «Save».

Налаштування Wi-Fi мережі

прошивка роутера

Прошивка — це оновлення прошивки маршрутизатора. Виробники мережного обладнання постійно вдосконалюють програмне забезпечення своїх пристроїв з урахуванням виявлених проблем або помилок, тому корисно іноді заглядати на офіційний сайт виробника і перевіряти наявність нової версії ПЗ. Тим більше, варто це зробити, якщо ви помічаєте незрозумілі збої в роботі роутера.

Знайшовши потрібну версію прошивки (не забудьте перевірити відповідність з апаратної версією роутера), скачайте її на жорсткий диск комп’ютера. Після цього зайдіть на веб-інтерфейс роутера, відкрийте розділ «Maintenance», вкладку «Firmware». Тут ви побачите два поля для введення шляху до файлів і кнопку збереження поточної конфігурації.

Вибір файлу для оновлення прошивки

Натисніть кнопку «Огляд» і виберіть шлях до збереженому файлу (це повинен бути файл з розширенням * .bin). Після натискання кнопки «Upgrade» почнеться процес оновлення програмного забезпечення, після завершення якого роутер перезавантажиться.

Увага! На відміну від настройки, прошивка виконується тільки по LAN! Бездротове підключення може виявитися недостатньо стабільним для завантаження нового ПО — найменший збій зв’язку може пошкодити програму.

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector