Тест продуктивності комп’ютера онлайн

Для багатьох з нас ПК — сенс життя. Ми холім і плекаємо наш комп’ютер, намагаємося купувати до нього найкраще «залізо», регулярно чистимо його від пилу, міняємо термопасту на процесорі і графічної карти. Все це присвячено одній меті — отримання максимального віддачі від нашого гаджета. Бажаючи оцінити міць нашої системи, ми вдаємося до різних тестів, доступним як в формі мережевих сервісів, так і у вигляді стаціонарних програм. Нижче ми розберемо, яким чином виконати тест продуктивності персонального комп’ютера в режимі онлайн. А також наведемо ряд стаціонарних програм, які доповнять перелік інструментів.

Особливості роботи тестів продуктивності ПК

Тест продуктивності ПК (або бенчмарк) — це комплекс завдань, що дозволяють перевірити швидкість і стабільність роботи апаратних і програмних компонентів вашого комп’ютера. Він включає тести центрального процесора, графічної карти, пам’яті, монітора, швидкості Інтернету (online), звукової карти та інші варіанти тестів.

Завдання такого тесту зводяться до наступного:

 • Підрахунок одиниць продуктивності ПК. Отриманий результат дозволяє порівняти різні процесори один з одним за рівнем їх продуктивності. Тест наочно демонструє, де наша система відстає від аналогів, і де необхідна заміна застарілих компонентів;
 • Стрес-тест компонентів ПК. Такий тест дозволяє максимально навантажити комп’ютер або окремі його компоненти для перевірки стабільності їх роботи під максимальним навантаженням.

Більшість доступних нам бенчмарков реалізовано у вигляді стаціонарних програм. Мережеві ж тести, що дозволяють виконати онлайн-тестування на продуктивність ПК, мають ряд незручностей. Зокрема, такі перевірки виконуються через браузер, який не завжди працює стабільно при максимальному навантаженні системи, і іноді просто «вилітає».

Тому більшість розробників подібних інструментів створюють тести у вигляді встановлюваних в систему програм. Запуск такого софта з правами адміністратора дає можливості для великої перевірки системи, і отримання докладних кінцевих результатів.

Проте, існує кілька онлайн-інструментів для перевірки продуктивності комп’ютера. Давайте розглянемо їх по порядку.

Це цікаво: Як виконати тест відеокарти онлайн.

WEB 3.0 BASEMARK — софт для перевірки PC онлайн

Тестінговие продукти фінської компанії «BASEMARK» відомі користувачам по всьому світу. Крім відомих стаціонарних рішень, компанія пропонує своїм користувачам тести продуктивності. Останній носить назву «WEB 3.0 BASEMARK» і користується великою популярністю в мережі. При цьому компанія відзначає, що тест носить неофіційний характер, тому особливо сподіватися на його результати не варто.

Виконайте наступне:

 1. Перейдіть на basemark.com;
 2. Закрийте в браузері всі інші вкладки, залишивши тільки поточну;
 3. Натисніть на круглу кнопку «Start» в центрі для запуску тестування;
 4. Дочекайтеся закінчення тесту (знадобиться близько 10 хвилин);
 5. Перегляньте отримані результати.

  WEB 3.0 BASEMARK

  Онлайн тест WEB 3.0 BASEMARK

Speed-battle.com — тестування швидкості роботи комп’ютера online

Ресурс speed-battle.com пропонує своїм користувачам швидкий тест системи в режимі онлайн. Для роботи з ним досить перейти за наведеною вище посиланням, і комп’ютер буквально через кілька секунд оцінить швидкість роботи вашого ПК.

Отримані результати можна порівняти з показниками внизу «Average» (середні), «Best» (кращі), «Poorest» (найбільш низькі).

speed-battle

Оцінки тесту на speed-battle

Scratch.mit.edu — онлайн-тест продуктивності ЦП комп’ютера

Ресурс scratch.mit.edu — це проект групи «Lifelong Kindergarten» в «MIT Media Lab» — лабораторії Массачусетського технологічного університету США.

Серед різноманітних можливостей ресурсу є і тест швидкості ЦП онлайн, яким ми і скористаємося:

 1. Перейдіть на scratch.mit.edu;
 2. З переліку двох доступних тестів ( «Online flash» або «Online Java») виберіть сподобався;
 3. Перегляньте результати, які будуть показані за допомогою стрілки на циферблаті.

  scratch.mit.edu

  Тест ЦП на scratch.mit.edu

Яким чином визначити швидкість Інтернету

Перелік мережевих ресурсів для тестування комп’ютера був би не повний без різноманітних сервісів для перевірки швидкості Інтернету.

У числі їх рекомендуємо наступні альтернативи:

 • Speedtest.net — популярний у всьому світі тест швидкості Інтернету;
 • Fast.com — ще один зручний сервіс;
 • Yandex.ru/internet — вимірювач від Яндекса;
 • Testskorosti.ru — вітчизняний тест швидкості онлайн.

Програми для тестування потужності комп’ютера

Проте базисом для розрахунку продуктивності ПК служать різноманітні стаціонарні програми, визнані в усьому світі. Вони часто мають платний характер, створені професіоналами і дозволяють перевірити показники вашого ПК при стресових навантаженнях.

Серед таких інструментів ми б відзначили наступні:

 • «Prime95» — безкоштовна програма для стрес-тесту ЦП і популярний інструмент бенчмарка серед оверклокерів. Це досить старе додаток, добре працює на всіх сучасних версіях Віндовс. Скачайте і запустіть програму, перейдіть на вкладку «Options», і виберіть «Benchmark»;

  Prime95

  Запуск тесту на «Prime95»

 • «Novabench» — програма для перевірки комп’ютера, що включає тест процесора, графічної карти, пам’яті і загального швидкодії системи. Софт має безкоштовний характер, працює з Віндовс 7 і 10. Після запуску програми натисніть на кнопку «Start Benchmark Tests» для запуску тесту вашого ПК. Даний тест працює швидше додатків-аналогів і не вимагає онлайн-підключення;

  NovaBench

  Тест продуктивності на «NovaBench»

 • «3DMark» — популярна програма для 3Д-тесту продуктивності ПК. Має платну і безкоштовну версії, при цьому навіть безкоштовна версія має обсяг понад 4 гігабайт. Після запуску програми натисніть на «Run» для запуску процесу тесту. Отриманий результат можна порівняти за допомогою кнопки «Compare results online»;

  3Д Марк

  Запуск тесту на 3Д Марк

 • «PCMark» також розроблений «Futuremark», виробником вищезгаданої «3DMark». «PCMark» фокусується на загальній роботі ПК, а не на 3Д рендеринге як «3DMark». Невелика безкоштовна версія програми має невеликий набір тестів, але вони також можуть бути корисні. Врахуйте, що Віндовс 10 необхідний PCMark 10, для Віндовс 8 — PCMark 8 і так далі.

  PC Mark

  Активація на PC Mark

Перевірка продуктивності системи для Mac

Крім добірки програм для ОС Віндовс, рекомендуємо також кілька програм для тесту вашого Mac:

 • «Geekbench 4» — найбільш популярний інструмент для перевірки Mac. Безкоштовна версія завантажує отримані вами результати в свою онлайн-базу, де ви можете порівняти її з результатами інших користувачів. Має окремі тести CPU і GPU;

  Geekbench 4

  Результати тесту на «Geekbench 4»

 • «Blender Benchmark» — додаток для тесту графічного рендеринга і анімації. Має два варіанти — «Quick Benchmark» і «Complete Benchmark»;
 • «Intel Power Gadget» — утиліта від Intel, призначена для перевірки продуктивності процесора;
 • «Cinabench R15» — ще одна утиліта для рендеринга 3Д-графіки для Мак.

  Cinabench

  Програма «Cinabench» для Мак

Читайте також: Як виконати тест процесора на PC.

висновок

У нашому матеріалі ми розібрали перелік інструментів, що дозволяють виконати тест потужності і продуктивності персонального комп’ютера в режимі онлайн. Також ми перерахували ряд стаціонарних програм для ОС Windows і Mac OS, популярних у користувачів по всьому світу. При проведенні стрес-тестів врахуйте, що надмірне навантаження на застарілі ПК може призвести до виходу їх з ладу. Тому необхідно усвідомлювати потенційні ризики і застосовувати подібні сервіси обережно, усвідомлюючи наслідки своїх кроків.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector