Погано чути співрозмовника по телефону — що робити?

Стільниковий зв’язок сьогодні — головний засіб спілкування. Телефони є безумовним благом в тому випадку, якщо пристрій справно, а ми проживаємо в регіоні з хорошим сигналом. Але що робити, якщо співрозмовника погано чути в трубці — про це ми поговоримо в даній статті. Розглянемо всі популярні випадки і знайдемо способи вирішення цих проблем.

Чому погано чутно голос в телефоні

Якщо практично не чути голосу вашого знайомого з динаміків мобільного, винуватцем може виступати один з трьох сторін: ваш телефон, телефон співрозмовника і оператор стільникового зв’язку. Причини також можуть критися як в елементарних налаштуваннях мобільного телефону, так і бути більш серйозними: поломка динаміка. З часів появи стільникового зв’язку процес «лову» сигналу не втратив свою актуальність і сьогодні. У багатьох селах і на віддалених від стільникових веж територіях абонентам як і раніше доводиться займатися пошуком кращих умов для дзвінка.

Основною проблемою є несправні або недоглянуті динаміки мобільних пристроїв. Практично будь-які моделі телефонів захищають свої звук відтворюються пристрої спеціальною сіткою. А вона часто забивається пилом, сміттям з наших кишень та іншими нечистотами. Їх очищення допоможе посилити голос співрозмовника, якщо приглушення незначні. Якщо звук з динаміків зовсім не виходить, значить пора віднести стільниковий в найближчий сервіс для ремонту. Але поки не поспішайте віддавати пристрій в ремонт. Наші рекомендації повинні допомогти навіть в складних ситуаціях.

Читайте також: ANT — що це таке в телефоні.

Визначення причин тихого звуку

Щоб почати діяти і усунути поломку, необхідно спочатку встановити джерело проблеми.

ПроблемаДействіе
Якщо ви погано чуєте голос з певним абонентомСпробуйте зателефонувати іншому. Можливо він єдиний, чию мова ви ледь розбираєте. І в даному випадку вам і нічого усувати. Проблеми або в його телефоні, або в операторі мобільного зв’язку, послугами якого він користується. Зв’яжіться з ним іншим способом і повідомите свого знайомого про те, що неполадки на його стороні.
Якщо ви погано розбираєте мова всіх абонентів, кому намагаєтеся додзвонитисяНеобхідно для початку перезавантажити свій мобільний пристрій. Для цього на корпусі зверху або збоку є спеціальна кнопка. Її необхідно натиснути і утримувати до тих пір, поки не з’явиться вікно з підтвердженням виключення.

кнопка живлення

Кнопка живлення на корпусі мобільного

Заставка при виключенні

Заставка при включенні смартфона

Спробуйте регулювати звук не тільки кнопками на корпусі телефону, але і опціонально.

Налаштування звуку

Налаштування звуку опціонально

Для цього перейдіть в налаштування і виберіть пункт «Звук» або «Звукові профілі».

Це цікаво: як дізнатися на кого оформлений номер телефону.

Як почистити динаміки смартфона

На мобільних пристроях різних виробників часто є кілька динаміків. Одні для відтворення звуку при гучного зв’язку і музики. Інші — для виведення звуку при розмові в звичайному режимі. Останні знаходиться вгорі на лицьовій стороні корпусу мобільного пристрою.

Динамік для виведення голосу співрозмовника

Динамік для виведення голосу співрозмовника в смартфоні

Якраз в тому місці, яке ми за звичкою прикладаємо до вуха. Сіточку цього динаміка і потрібно прочистити, якщо ви погано чуєте свого співрозмовника в вашому телефоні.

Перед цим слід вимкнути смартфон. Для чищення вам знадобиться звичайна зубна щітка, яка є в кожному будинку.

Чистка динаміка смартфона

Чистка динаміка смартфона за допомогою зубної щітки

Тільки після її використання потрібно буде купити нову. Або скористайтеся старої, яка вже відпрацювала своє. Необхідно звернути увагу на принцип перетину прутів сіточки, щоб ефективніше видаляти все сміття. Смартфон також краще перевернути лицьовою стороною вниз, і підняти над головою, щоб було видно, де прикладати головку щітки.

Чистка сіточки динаміка

Чистка сіточки динаміка на смартфоні

Якщо ви будете слідувати цій раді, сміття і бруд не будуть потрапляти всередину телефону. Де вони можуть принести ще більше шкоди. Всі непотрібні елементи, відриваючись від сіточки, будуть падати вниз на підлогу. Завершити сеанс очищення можна ватною паличкою, просоченою спиртом. Чистити паличкою слід також: повернувши телефон лицьовою стороною вниз і піднявши над головою.

Для цих цілей часто використовують нестандартні, але не менш ефективні засоби. Наприклад, крему для усунення чорних крапок на обличчі. Принцип їх роботи краще відомий жінкам. Необхідно намазати ділянку з сітки не товстим шаром і почекати, поки крем застигне. Після цього відірвати еластичну маску. А разом з нею ви видалите практично весь бруд з сіточки динаміка.

Збільшення гучності в інженерному меню Android

Цей спосіб підійде для більшості мобільних телефонів з ОС Андроїд. Далеко не всі користувачі знають, що в цій операційній системі є інженерне меню, яке дає можливість змінювати недоступні налаштування. Потрапити в нього виявляється не так вже й важко. Необхідно розблокувати екран і ввести такі цифри, нікуди не входячи: * # * # 3646633 # * # *.

Інженерне меню Андроїда

Комбінація для потрапляння в інженерне меню Android

Вводити комбінацію необхідно без пробілів.

Після введення останнього символу смартфон відкриє для вас раніше небачене меню:

 1. Залежно від моделі та виробника інженерне меню може виглядати по-різному. Вам потрібно знайти пункт «Audio»;
 2. Потім виберіть «LoudSpeaker Mode»;

  LoudSpeaker Mode

  Пункт інженерного меню «LoudSpeaker Mode»

 3. У цьому меню опустіть при необхідності екран вниз, щоб знайти пункт «Max. Vol. »З числовим значенням. Тут може бути встановлено 140, 148 або інше;

  Введення значення гучності динаміка

  Пункт, значення якого потрібно змінити

 4. Вам потрібно вручну вказати 160. Це максимальне значення слухового динаміка смартфона. На завершення натисніть поруч з числом кнопку «Set».

Тепер вийдіть з цього меню, перезавантажте пристрій і спробуйте подзвонити близьким. Або абоненту, з яким при розмові звук з динаміка смартфона був тихим. Якщо наданий код не підходить для входу в меню, спробуйте визначити його для своєї моделі, створивши запит в пошукових системах Google або Яндекс. Є також спеціальні утиліти, які допомагають відкрити незвичайне меню. Але більшість з них вимагають root-прав. Володіючи якими можна і без утиліт збільшити гучність динаміків.

Щоб отримати рут-права, вам необхідно ознайомитися з інструкціями. Які також потрібно відшукати через пошук. Кілька років тому така процедура лякала багатьох власників смартфонів Android. Сьогодні злом телефону є більш простим. І вам буде потрібно мінімум зусиль і знань, щоб стати суперкористувачем Android.

Що робити, якщо погано чутно співрозмовника по смартфону на iOS

У мобільних пристроях з iOS є також маловідома функція, яка дозволяє чути співрозмовника краще.

Щоб її знайти, виконайте наступне:

 1. Відкрийте налаштування пристрою;

  налаштування

  налаштування iPhone

 2. Виберіть пункт «Основні»;

  Основні

  Пункт налаштувань iOS «Основні»

 3. Потім натисніть «Універсальний доступ»;

  універсальний доступ

  Пункт налаштувань «Універсальний доступ»

 4. Знайдіть тут пункт «AssistiveTouch» і виберіть його;

  AssistiveTouch

  Пункт налаштувань «AssistiveTouch»

 5. На наступному екрані активуйте цей пункт спеціальним повзунком;

  Повзунок для активації

  Повзунок для активації функції «AssistiveTouch»

 6. На екрані з’явиться сірий квадрат з прозорою круглою кнопкою всередині. Вам необхідно набрати номер будь-якого абонента і натиснути її, так як потрібні нам функції з’являються тільки при активному дзвінку;

  кнопка AssistiveTouch

  Кнопка активна послуга

 7. Висвітиться меню, де потрібно вибрати «Апарат»;

  апарат

  Виберіть «Апарат»

 8. Керуючи регулятором на наступному екрані вам потрібно максимально збільшити гучність.

  Збільшення гучності динаміка

  Збільшення гучності динаміка на iOS

Рекомендуємо до прочитання: МГТС телефон для зв’язку з оператором в Москві.

додаткові поради

Якщо раніше проблем зі звуком не виникало, а зараз динамік став працювати тихіше на вашому телефоні, спробуйте скинути настройки до заводських. Це зробити можна з будь-якої мобільною операційною системою.

Наприклад, на Android процес виглядає так:

 1. Відкрийте настройки;
 2. Виберіть пункт «Відновлення та скидання»;

  Відновлення та скидання

  Пункт меню Android «Відновлення та скидання»

 3. Натисніть на пункт «Скидання»;
 4. Підтвердіть налаштування і дочекайтеся завершення процесу.

  Підтвердіть скидання налаштувань

  Підтвердіть скидання налаштувань до заводських

Після перезавантаження і очищення динаміка ви не повинні погано чути співрозмовника по мобільному телефону. Якщо проблема не зникла, і ви не знаєте що робити — зверніться до найближчого сервісного центру.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector