Як скинути пароль на Біос

У кожному комп’ютері є можливість поставити пароль на BIOS. Такий захід безпеки дозволить завантажувати систему лише власнику. Але, на жаль, не всі користувачі записують його в свій блокнот, щоб не забути. Це призводить до того, що в якийсь момент цей шифр забувається. І як тепер скинути заданий раніше пароль на Біос — не зрозуміло.

Такий засіб захисту є досить надійним. Якщо поставити код при вході в систему, існує кілька досить простих шляхів його обходу. Наприклад, завантажитися з live-CD або іншого дистрибутива і увійти в систему. А пароль на підсистемі не дозволить цього зробити. У будь-якому випадку комусь потрібно буде знати шифр, інакше не вийти завантажитися ні з приводу, ні з флешки. Але навіть такий захист комп’ютера, як пароль на BIOS має свої «дірки», якими ми будемо користуватися для отримання доступу до ПК.

Скидання BIOSа на ноутбуці

Для портативних комп’ютерів процедура отримання доступу до системи, якщо встановлено код на Біос, є трохи ускладненою. Але не настільки, щоб відмовитися від нього. Основна складність — дістатися до материнської плати. На ПК досить викрутити 2 кріпильних гвинта і зняти оглядовий кришку. На ноутбуках, особливо деяких моделей, навіть ця процедура куди складніше. Тим більше часто внутрішнє розташування комплектуючих таке, що доступ до якого-небудь модулю отримати непросто.

Це спосіб буде працювати на більшості моделей лептопів і нетбуків. Але деякі пристрої все ж не дозволяють отримати код. Не варто засмучуватися, якщо це так. Ви зможете увійти в свій ПК, використовуючи інший метод входу.

Ну, а поки спробуйте зробити так:

 1. Включити свій ноутбук і при появі вікна для введення пароля введіть що-небудь у вікні і натисніть на кнопку, щоб продовжити;
 2. Це потрібно робити до тих пір, поки ви не побачите повідомлення про блокування цього вікна. Але тут буде інша інформація. Це інженерні дані, де повинен відобразитися код з написом англійською. Вам потрібно виписати його на папері;

  Код, що відображається при блокуванні дій

  Код, що відображається при блокуванні дій в BIOS

 3. Далі переходимо веб-сайт https://bios-pw.org/ і вводимо виписаний набір символів в єдиний рядок на екрані. Для підтвердження введіть ENTER;

  Сайт для введення коду

  Сайт для введення коду і отримання пароля для BIOS

 4. Сайт покаже вам майстер-пароль для входу, яким ви тепер зможете скористатися;
 5. Поверніться до свого ноутбука, увімкніть його знову і введіть отримані на сайті символи.

Такий інженерський код можна отримати і на офіційному сайті фірми-виробника пристрою. Найімовірніше цю інформацію можна буде знайти в розділі підтримки ( «Help», «Support»). Цей спосіб можна застосувати і до настільного комп’ютера. Всі дії для ПК будуть однаковими.

Прочитайте що робити, якщо не вдалося відтворити перевірки звук на ПК.

Унікальний спосіб скидання коду на БІОС

Ще один метод позбутися пароля для підсистеми BIOS — це введення спеціального майстер-пароля. Він також підходить для багатьох моделей біоса. Компанії, які створювали цю підсистему, заздалегідь подбали про те, щоб користувачі змогли скористатися ПК, навіть якщо втратять код доступу до ПК.

На цій сторінці https://www.computerhope.com/issues/ch000451.htm перераховані всі основні виробники цієї системи і відповідні коди для їх продуктів. Спробуйте знайти серед моделей свою і скористатися паролем.

Фірма виробник

Якщо ви не знаєте фірму-виробника, її можна підглянути при старті системи. Це можна зробити також в самій системі декількома способами, але в нашому випадку ми не можемо отримати до неї доступ. Отже, вам потрібно перезавантажити ПК і досліджувати уважно першу заставку, яку відображає материнська плата. Тут має бути назва фірми. Коли ви отримаєте ім’я компанії, переходите на сайт і шукайте пароль для скидання біоса свого ноутбука або ПК.

Це цікаво: при включенні комп’ютера монітор не працює, що робити?

Як відключити пароль на комп’ютері

Розглянемо випадок, коли ви знаєте пароль від BIOS і хочете просто його вимкнути. Як ви вже здогадалися, потрібно перейти в саму підсистему. Можливо шифр створювали не ви, тому потрібно сказати, як це зробити. Для попадання в Біос потрібно включити комп’ютер і уважно подивитися на першу заставку комп’ютера. У ній буде рядок «Press« Del »to run setup». Ця пропозиція англійською може виглядати трохи інакше. Але вам потрібно тільки клавіша. А краще — прочитайте докладну статтю, як увійти в BIOS.

Подальший порядок дій:

 1. Коли ви потрапите у вікно налаштувань, потрібно буде знайти і вибрати рядок «BIOS Settings Password». Він повинен знаходиться в розділі «Adwanced BIOS Features»;
 2. Перед вами з’явиться форма для введення поточного пароля. Введіть його і підтвердіть;
 3. Якщо все пройшло успішно, повинна з’явиться рядок повідомлення «Password Uninstalling».

Тепер ви можете перезавантажувати свій ПК і не вводити код при кожному включенні.

Як увійти в систему, якщо забув пароль від BIOS на ПК

У комп’ютері скинути шифр можна за допомогою видалення батарейки CMOS, яка живить пам’ять комп’ютера. Вся інформація зберігається завдяки їй. Тому, коли системна плата повністю втратить джерело живлення, деякі збережені дані будуть втрачені. Включаючи дату, час і пароль від біоса. Це не відноситься до файлів, що зберігаються на вашому комп’ютері. На жорсткому диску дані не мають потребу в харчуванні і можуть існувати досить довго.

Для доступу до батарейці зробіть наступне:

 1. Вимкніть кабель від розетки, яким харчується комп’ютер. Потрібно вимкнути також всі інші кабелю живлення додаткового обладнання;
 2. У всіх конструкціях комп’ютерного системного блоку оглядовий кришка знаходиться зліва. У тому випадку, якщо дивитися на лицьову його сторону;
 3. Знайдіть на задній частині блоку 2 гвинта. Зустрічається кілька способів її кріплення. Це можуть бути гвинти, які можна відкрутити вручну. Рідше зустрічаються кришки, які можна відкрити за допомогою пластикових засувок. І найчастіше — це гвинти, які можна відкрутити тільки за допомогою хрестової викрутки;
 4. Коли кришка буде знята, покладіть системний блок на закриту частину, щоб вам було краще видно материнську плату. Знайдіть тут невелику металеву батарею, яка нагадує середнього розміру гудзик. Її потрібно дістати. Використовуйте плоску викрутку або ніж, щоб підколупнути край батарейки;

  батарейка CMOS

  Батарейка CMOS на материнській платі

 5. Залиште комп’ютер в такому положенні без харчування як мінімум на 1 годину. Цей час потрібний на те, щоб розрядилися конденсатори. Вставте її назад і не закриваючи кришку включите комп’ютер, щоб перевірити, скинулися чи настройки BIOS.

Використання перемички CMOS

Якщо ви включили комп’ютер, але Биос все одно вимагає від вас пароль, який ви забули — знову вимкніть ПК і від’єднайте кабелі живлення. Тепер нам потрібно буде знайти перемичку. Вона існує для єдиної мети — видалення налаштувань BIOS. А це як раз те, що нам потрібно. На системній платі вона повинна розташовуватися поруч з батарейкою CMOS. Так як їх функції взаємопов’язані. Зверніть увагу на батарейку, яку ви тільки що виймали і поруч знайдіть перемичку.

CMOS

перемичка CMOS

У більш ранніх моделях материнських плат вона представлена ​​у вигляді ковпачка, який перемикає два з трьох існуючих контактів у вигляді металевих штирів. Ваше завдання — перемістити її в інше положення. Тобто надіти на два контакти поруч. Тут всього 2 положення і помилок бути не повинно. У такому положенні вона повинна знаходитися близько 5 хвилин. Потім знову поверніть перемичку назад. Це повинно вирішити проблему скидання заданого пароля на Біос. У нових моделях це може бути звичайний перемикач. Його також потрібно переставити в інше положення і почекати 5 хвилин.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector