Що за процес Wuauclt.exe і як його видалити

Операційна система Windows має набір файлів і програм, які можуть бути використані як і для коректної роботи комп’ютера, так і в корисливих цілях з боку кіберзлочинців. Wuauclt.exe — один з таких файлів. Сама по собі програма призначена для установки оновлень Windows і розташована в папці C: \ Windows \ System32, але творці вірусів використовують шкідливий додаток з такою ж назвою для пошкодження системних файлів. Якщо ви виявили цей файл десь ще, а не в системній папці, і не можете завершити процес через диспетчера задач — потрібно терміново вжити заходів.

Що за процес Wuauclt.exe і як його видалити

Видалення процесу Wuauclt.exe.

Що таке Wuaudt.exe

Щоб видалити саме завірусованний Wuauclt.exe, необхідно розібратися, що це за процес. Програма працює за принципом трояна і часто заміщає нормальний файл пошкодженим на Windows7, XP, Vista і 2000. Перевірити це можна за допомогою диспетчера задач, натиснувши правою кнопкою миші на процес і з’ясувавши його місце розташування. Як вже говорилося, будь-яка папка, крім системної, свідчить про небезпеку. «Симптомами» можуть послужити непередбачувана поведінка комп’ютера, гальмування, постійна установка якихось сторонніх програм і додатків, зміни налаштувань браузера і т.д.

Завірусованний Wuauclt.exe

Чим небезпечний цей процес

Wuauclt.exe, як і будь-який вірус, дуже небезпечний для конфіденційності користувача та для ОС в цілому, так як він вантажить процесор і працює у фоновому режимі непомітно для користувача. Додаток постійно завантажує різні програми, засмічує реєстр, створює непотрібні ярлики, змінює настройки DNS, переміщує файли і так далі. Продуктивність комп’ютера також помітно знижується: навіть найпростіші завдання довго обробляються, а багато додатків можуть і зовсім не відповідати. Таким чином, Wuauclt.exe потрібно обов’язково видалити з комп’ютера.

Як видалити Wuauclt.exe

Існує два способи видалення Wuauclt.exe — ручний і за допомогою певного софта. Однак ручний спосіб не рекомендований початківцям користувачам і тим, хто не дуже добре розбирається в пристрої системи, так як є ризик видалити важливі системні файли. Для перевірки комп’ютера на віруси найкраще підійдуть такі антивірусні програми, як AdwCleaner, HitmanPro і Dr.Web CureIt! Перші дві утиліти спеціалізуються більше на рекламних віруси, а й успішно виявляють і усувають трояни в тому числі. Ну а Доктор Веб вже давно в числі потужних антівірусніков, здатних виявити і усунути всілякі шкідливі програми. Щоб відключити Wuauclt.exe вручну, робимо наступне:

 1. Чекаємо оновлень Windows.
 2. Відкриваємо Диспетчер завдань.
 3. Вибираємо вкладку «Служби».
 4. Знаходимо там «Центр оновлення» і натискаємо на нього два рази.
 5. У вкладці «Тип запуску» вибираємо «Відключено» і натискаємо кнопку «Зупинити» нижче.

Налаштування Центру оновлень

ПОРАДА. без необхідних оновлень ОС може працювати нестабільно.

Усе! Процес більше не буде запускатися, так як оновлення відключені. Завантажити їх можна вручну:

 1. Відкриваємо Командний рядок (Win + R або через меню «Пуск»).
 2. Вписуємо команду wuauclt.exe / UpdateNow.
 3. Натискаємо «ОК».

Команда wuauclt.exe / UpdateNow

Чекаємо, поки апдейти завантажаться. Якщо вірус торкнувся настройки браузера, скинути їх можна наступним шляхом:

 • Відкриваємо браузер;
 • Натискаємо Alt + X і вибираємо «Управління надбудовами»;
 • Відкриваємо вкладку «Панель інструментів і розширення»;
 • Натискаємо «Видалити небажане розширення».

ПОРАДА. для надійності рекомендуємо змінити домашню сторінку.

Щоб уникнути повторного зараження, завантажуйте софт тільки з перевірених сайтів. Не рекомендується проходити по посиланнях в спам-повідомленнях пошти, відкривати сторінки рекламних банерів і завантажувати ПО незрозумілого змісту. Також убезпечити свій комп’ютер можна за допомогою антивірусних програм, регулярно скануючи ПК і перевіряючи його на наявність вірусів. Діліться вашим досвідом у боротьбі з Wuauclt.exe в коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector