Що таке режим Fastboot Mode в Android і як з нього вийти

Мобільна операційна система Android відрізняється функціональністю, надійністю і можливістю глибокого управління. Оскільки дії користувачів іноді здатні завдати більшої шкоди системі, ніж шкідливі програми, доступ до системних функцій обмежений розробниками. При цьому досвідчені користувачі нерідко відкривають root-права, щоб вносити зміни на свій лад, але не варто забувати, що втручання в Android-середу без певних знань і навичок небезпечно для системи. Крім рут-доступу широкі можливості пропонує режим Fastboot Mode, який існує окремо від операційки. Оболонка, порівнянна з BIOS на комп’ютерах, є частиною ПЗ для Androidов, даний програмний компонент застосовується для налагодження смартфона, його перепрошивки і внесення інших корективів. Незважаючи на високий рівень надійності, і на пристроях Android виникають збої в роботі, так, іноді користувачі можуть спостерігати мимовільно активувати режим швидкого завантаження, для якого явище «самозапуска» не характерно, тому цілком може бути ознакою помилок, хоча часто ситуація одноразова. Перезавантаження девайса в даному випадку неефективна, але панікувати не варто, навіть якщо ви абсолютно не розумієте, що з цим усім робити. Правильні дії, дотримання інструкції по виходу з режиму допоможуть вирішити проблему в лічені хвилини.

Що таке режим Fastboot Mode в Android і як з нього вийти

Робота з режимом Fastboot Mode в Android.

Що таке Fastboot Mode

Російською назва цього програмного інструменту звучить як «режим швидкого завантаження» і у випадку з застосуванням на ноутбуках в його завдання входить прискорення запуску операційної системи в обхід BIOS і налагодження софта. Компонент Fastboot не прив’язаний до конкретної ОС, але частіше зустрічається саме на Android, і тут його функціонал вже інший. Багато в чому є схожість з більш популярним Recovery. Говорячи про Fastboot Mode, ми розглянемо, що це таке на Android, оскільки користувачі частіше стикаються з даним режимом саме на смартфонах і планшетах. Інструмент Fastboot Mode є компонентом програмного забезпечення, незалежним від системи і застосовується розробниками для настройки додатків і перевстановлення ОС. Крім того, можливості «Фастбут» можуть бути використані фахівцями сервісів і досвідченими користувачами. Fastboot Mode в Android-пристроях реалізований на апаратному рівні. Програмний код прописаний в чіпі пам’яті, в місці, захищеному від запису і читання, що означає неможливість його пошкодження.

За допомогою інструменту забезпечується доступ до системних елементів смартфонів і планшетів для управління ними з комп’ютера. Щоб ПК або ноутбуком пристрій, занурене в даний режим, розпізнавалося, необхідна установка драйверів для виконання зв’язку між девайсами, відповідних моделі смартфона. Розглядаючи, що таке Fastboot Mode на Android, наведемо перелік основних можливостей, доступних при активації компонента:

 • Створення резервних копій та відновлення системи;
 • Перевстановлення операційки;
 • Зміна прихованих системних налаштувань;
 • Пошук та усунення несправностей в роботі ОС;
 • Отримання root-прав;
 • Установка компонентів;
 • Відновлення додатків;
 • Тестування софта і ін.

Запускається Fastboot Mode раніше прошивки, він відрізняється автономністю, а це значить, що режим може бути використаний навіть при неможливості завантаження системи або її некоректної роботи при серйозних збоях.

Fastboot Mode

В яких випадках активується Fastboot Mode

Фастбут може запускатися різними способами, через стандартне меню або одночасним затисненням кнопок харчування та гучності, але мимовільний запуск часто є поганим знаком. Спровокувати самостійну завантаження Fastboot Mode можуть такі чинники:

 • Системний збій;
 • Випадкова активація режиму користувачем;
 • Невдала спроба перепрошити пристрій за допомогою Recovery Mode;
 • Підключення за допомогою USB до комп’ютера з активованою опцією «Швидке включення»;
 • Отримання root-прав із застосуванням сторонніх програм;
 • Видалення системних виконуваних файлів користувачем згодом неграмотного використання рут-прав;
 • Вплив шкідливих програм, здатних пошкодити або видалити системні елементи, що не виключено при наявності розширених прав користувача.

Користувач, навмисно занурити пристрій в «Фастбут», напевно розуміє, як працювати з функціоналом і виконує дії в залежності від своїх планів. Але що робити, якщо Fastboot Mode активувався випадково. Розглянемо, як виправити цю ситуація, коли перед вами виникла картинка з зображенням розкритого робота, який символізує Android, а також системні дані девайса.

Причини активації режиму

Як вийти з режиму Fastboot

Як вже було сказано, перезавантажувати пристрій найчастіше марно, в тому числі з вилученням батареї. Перезавантаження спрацьовує за умови випадкової активації інструменту. Як правило, цими діями девайс з режиму навряд чи виведеш, але є ефективні способи, застосувавши один з яких ви зможете повернутися до нормальної роботи, покинувши середу «Фастбут». Залежно від причини занурення пристрою в Fastboot Mode способи, як вийти з цього режиму відрізняються, виконати процедуру можна через смартфон або із залученням комп’ютера.

Режим нормальної роботи

Насамперед варто спробувати вибрати нормальне завантаження пристрою, для чого виконуються наступні дії:

 • Вимикаємо пристрій і затискаємо одночасно кнопки харчування і зниження гучності, утримуємо до появи меню Select Boot Mode або нормального завантаження ОС (близько 10 секунд);
 • В меню перегортаємо пункти, використовуючи кнопку підвищення гучності;
 • Вибираємо Normal Boot, застосувавши кнопку зниження гучності.

При нормальному функціонуванні пристрій включиться і завантажиться ОС Android. У деяких випадках користувачі помічають завантаження режиму після взаємодії смартфона з комп’ютером, причому ніщо не заважає виконувати будь-які дії, проблема виникає при відключенні від ПК. Нерідко явище пов’язане з відключенням опції, наприклад, фахівцями сервісу після роботи з девайсом. Виправити це можна так:

 • Переходимо до налаштувань після нормального завантаження;
 • У розділі «Екран» або «Спеціальні можливості» знімаємо прапорець з пункту «Швидке завантаження».

Спеціальні можливості

режим відновлення

Для повернення девайса в норму можна використовувати режим Recovery, що дозволяє виконати скидання до заводських налаштувань, резервну копію даних, оновити прошивку і інші дії без завантаження системи. Відновлення передбачає форматування всіх даних, тобто повернення пристрою в стан «з коробки», тому краще, якщо у вас буде їх копія. Для здійснення процедури виконуємо наступне:

 • Активуємо режим, затиснувши кнопки харчування і підвищення або зниження гучності (залежить від моделі смартфона), очікуємо завантаження;
 • Для початку варто спробувати завантажитися звідси в нормальному режимі, для чого вибрати «Reboot»;
 • Якщо не допомогло і пристрій знову зайшло в Fastboot Mode, активуємо Recovery і в головному меню вибираємо «wipe data / factory reset»;
 • Очікуємо виконання завдання, після чого піде перезавантаження.

wipe data / factory reset

Спосіб в більшості випадків допомагає, але мінус його в тому, що доведеться заново інсталювати необхідні вам програми та повертати девайс в звичний вигляд, завантажувати резервну копію (при наявності), оскільки після скидання все буде виглядати так само, як при покупці пристрою.

Вихід з Fastboot із залученням комп’ютера

Щоб здійснити вихід з «Фастбут» за допомогою ПК будуть потрібні відповідні драйвера, які підходять моделі пристрою. Краще завантажувати софт з офіційних ресурсів, щоб уникнути проникнення з файлами шкідливих програм. Так, необхідно зробити наступне:

 • Разархівіруем викачані дрова в папку;
 • Підключаємо смартфон до ПК, використовуючи USB;
 • З Панелі управління (або будь-яким іншим способом) викликаємо Диспетчер пристроїв;
 • Вибираємо пункт «Інші пристрої» і тиснемо ПКМ на «ADB Interface»;
 • Вибираємо з появи в меню пункт «Оновити драйвера», натисканням відповідної кнопки виконуємо пошук на комп’ютері, вказавши шлях до каталогу, куди ми розархівували дрова. Тепер пристрій повинен буде змінити назву з «ADB Interface» на ім’я вашого пристрою.

Після установки відповідних драйверів виконуємо такі кроки:

 • Відкриваємо на комп’ютері консоль «Виконати» (будь-яким зручним способом, наприклад, використовуючи поєднання клавіш Win + R);
 • У командному рядку вводимо fastboot reboot, підтверджуємо дію, після чого смартфон перезавантажиться і вийде з даного режиму.

Якщо жоден з методів не допоміг у вирішенні проблеми, як кардинальних заходів можлива також перепрошивка пристрою, але, як правило, вищеописані рішення справляються із завданням.

Як перевести телефон у режим Fastboot Mode

Іноді користувачеві потрібно скористатися функціоналом «Фастбут» з метою перепрошивки, оновлення за допомогою ADB або інших причин. Активувати режим Fastboot Mode нескладно:

 • Вимикаємо смартфон;
 • Застосовуємо комбінацію клавіш харчування і зниження або підвищення гучності (для різних пристроїв може відрізнятися), тримаємо їх одночасно до появи меню, близько 10 секунд;
 • У кутку буде напис «Fastboot Mode» або розібраний робот.

Тепер можна виконувати необхідні дії, підключивши смартфон до ПК. Вихід з режиму здійснюється, якщо з меню вибрати Normal Boot.

Як перевести телефон у режим Fastboot Mode

Вищеописані способи дозволяють увійти в режим «Фастбут», а також вийти з нього, що набагато частіше турбує багатьох користувачів, які зіткнулися проблемою самовільного запуску. Виконати необхідні дії зможе і непросунутої юзер, оскільки складністю вони не відрізняються, але при цьому важливо уважно підходити до завдання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector