Що робити, якщо плагін Shockwave Flash не відповідає або уповільнює роботу комп’ютера

Інтернет оглядачі вже багато років є основним інструментом взаємодії користувача з веб-ресурсами. Вони вдосконалюються, поповнюються новими опціями, надаючи з кожним оновленням все більше можливостей. Популярні браузери, дітища відомих компаній, відрізняються високою якістю роботи і швидкодією, але і вони не позбавлені періодичних збоїв, зокрема що стосуються інтегрованого плагіна Shockwave Flash. Даний модуль застосовується для відтворення відео, аудіо, анімацій, презентацій, ігрового та іншого контенту на веб-сторінках. Але трапляється, що інструмент відмовляється працювати, про що користувач оповіщається відповідним повідомленням «Плагін Shockwave Flash не відповідає». Відтворення контенту з ресурсів, що використовують технологію HTML5, проблема ніяк не торкнеться, але сайти, які працюють з Flash, при виникненні помилки не зможуть забезпечити інтерактивну взаємодію з користувачем і надати графічну інформацію. При разових збої часто допомагає звичайна перезавантаження системи, але якщо проблема глибше, то такий спосіб не спрацює і доведеться трохи попрацювати для її вирішення.

Зі збоєм, що супроводжується повідомленням «Плагін Shockwave Flash не відповідає» (або «Shockwave Flash has crashed»), знайомі багато користувачів, що використовують Google Chrome або інші браузери. Як правило, проблему провокує конфлікт встановлених в браузері flesh-плеєрів, що виникає при переході на веб-сторінку або спробі відкрити контент. Користувачі нерідко додатково ставлять Adobe Flash, тоді як браузер вже містить вбудований модуль, а діяти спільно у них не виходить. Так, при спробі відтворення жоден з інструментів не поступається іншому, внаслідок чого і спостерігається збій в плагіні Shockwave Flash, про що свідчить відповідне повідомлення.

Пошук та усунення несправностей в роботі плагіна

Як ліквідувати конфлікт Shockwave Flash

Розглянемо, що робити, якщо в плагіні браузера виник збій в результаті конфлікту зовнішнього і вбудованого модулів. Виправити помилку можна відключенням одного з плеєрів:

 • У браузері Google Chrome до 56 версії плагіни можна було переглянути, набравши в адресному рядку chrome: plugins і відключити вбудований модуль. Тепер же доступ до вкладки управління плагінами закритий. Якщо використовується стара версія Хрома, то для відключення одного з модулів переходимо в додаткові настройки браузера, де в блоці «Особисті дані» вибираємо «Налаштування контенту», потім Модулі — Управління окремими плагінами. Вгорі справа тиснемо кнопку «Детальніше» і дивимося розташування модуля (вбудований в браузер буде знаходитися в папці з самою програмою, встановлені в систему — в папці Windows), після чого відключаємо той, що знаходиться в Windows;
 • У новій версії Хрому дістатися до Flash-модуля можна, зайшовши в Налаштування — Додаткові — Налаштування контенту — Flash. Тут будуть доступні три опції, перша «Блокувати Flash на сайтах» блокує вміст, переставивши повзунок, ви міняєте значення на «Завжди питати», що дозволяє активувати вміст за допомогою контекстного меню. Опції «Блокувати» і «Дозволити» передбачають формування списку, де Flash буде заблоковано або включено;
 • Для Опери, щоб отримати доступ до плагінів вводимо в адресному рядку opera: plugins, а в браузері Mozilla Firefox управляти ними можна, перейшовши в розділ «Додатки» на панелі інструментів.

Проблема появи збою «Не вдалося завантажити Shockwave Flash» вирішується також видаленням зовнішнього плагіна. Дія виконується через Панель управління — Програми та засоби. Тут в списку встановленого ПО буде Adobe Flash, який можна видалити, натиснувши по ньому правою кнопкою миші.

Як виправити збій плагіна в браузерах

Якщо модуль Shockwave Flash не відповідає або уповільнює роботу комп’ютера, є кілька рішень для різних оглядачів.

Усуваємо збій в Опері

Проблеми з роботою плагіна в браузері Opera можуть бути спровоковані некоректними оновленнями і часто можна вирішити перезапуском Shockwave Flash, тобто його виключенням і включенням. Знайти модуль серед інших можна, вбивши в адресний рядок opera: plugins, після чого з’явиться список наявних модулів, де побачимо Flash плеєр, вгорі праворуч потрібно натиснути «Показати подробиці». У віконці з інформацією буде доступна кнопка відключення плагіна. Інші методи вирішення проблеми припускають наступні дії:

 • Установка оновленої версії Flash-модуля;
 • Очищення кеш-пам’яті та видалення інформації в каталозі модуля (набираємо в пошуку комп’ютера% appdata% \ Adobe і в папці Flash Player видаляємо всю інформацію, потім за допомогою рядка пошуку і запиту% appdata% \ Macromedia знаходимо папку з тим же ім’ям і видаляємо весь каталог Flash- плеєра);
 • Видалення даних Flash Player через Панель управління;
 • Відключення апаратного прискорення (опція зазвичай виставлена ​​за замовчуванням, а деактивувати її можна при переході на будь-який ресурс, який використовує flash для відображення контенту, на відео за допомогою ПКМ викликаємо контекстне меню, вибираємо розділ Параметри і прибираємо галочку в пункті Апаратне прискорення).

Усуваємо збій в Опері

Якщо проблема відтворення не наважилася, буде потрібно оновити браузер, вибравши в головному меню пункт «Про програму». Відкриється системне вікно, де ви можете шукати оновлень. З офіційного сайту розробника завантаження свіжих пакетів ПО доступна безкоштовно. Якщо проблема полягала в застарілій версії програми, вона буде вирішена після поновлення її до актуальної. Іноді може знадобитися перевстановлення браузера.

Як усунути збій в Mozilla Firefox

Аналогічним чином проблема вирішується і в браузері Фаерфокс. Оновити програму можна, скачавши нову версію ПО з офіційного сайту або використовуючи вбудований функціонал оглядача:

 • У вікні браузера вгорі праворуч натискаємо кнопку меню у вигляді трьох смуг;
 • Натискаємо на значок Довідки у вигляді питання, вибираємо «Про Firefox»;
 • Пошук оновлень почнеться автоматично, для їх установки потрібно перезапуск оглядача.

У тому випадку, якщо проблема була спровокована невідповідною версією браузера і плагіна, вона буде вирішена. Якщо спосіб не допоміг, потрібно призупинення роботи модуля. Щоб відключити Flash-плеєр, виконуємо наступне:

 • У меню браузера вибираємо «Додатки»;
 • Переходимо до розділу «Додатки» і знаходимо в списку Shockwave Flash, навпроти нього виставляємо параметр «Включити за запитом».

Включити за запитом

Після цих маніпуляцій при відвідуванні ресурсів, що підтримують Flash, система буде запитувати дозвіл користувача на включення плагіна. Якщо ж в налаштуваннях вибрати пункт «Ніколи не включати» це призведе до повної деактивації модуля, що згодом зажадає від вас зайвих дій при необхідності його включення.

Популярні браузери один за одним включають підтримку більш свіжої та просунутої технології HTML5, відсуває вже зараз на другий план звичну нам Flash. Багато ресурси мережі також активно впроваджують новий стандарт, при цьому більшість сервісів залишає користувачеві право вибору формату (на випадок, якщо версія браузера не підтримує інновації), так що з повсюдною інтеграцією HTML5 не виключено, що проблема помилок відтворення медіа контенту в інтернеті незабаром зовсім перестане існувати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector