Що краще: термопрокладка або термопаста

Для чого ж потрібні такі пристосування? Справа в тому, що поверхня процесора або радіатора ніяк не може бути абсолютно рівною. Якщо ви помістіть радіатор безпосередньо на процесор, між ними будуть крихітні, практично непомітні зазори. А оскільки повітря погано проводить тепло, ці зазори будуть мати вкрай негативний вплив на охолодження всієї системи.

Вибір між термопастой і Термопрокладки

Що краще використовувати: термопасту або термопрокладку?

З цієї причини потрібно проміжний матеріал з високою теплопровідністю, який зможе заповнити ці зазори і налагодити теплообмін. В якості такого матеріалу може виступати термопрокладка або термопаста. Але що з них вибрати? Яка між ними різниця, в чому переваги і недоліки? Який варіант краще підійде для ноутбука? Розібратися в цьому вам допоможе наша стаття.

Що таке термопаста

Термопаста або теплопровідна паста являє собою клейку субстанцію, яка наноситься безпосередньо на радіатор або сам процесор для забезпечення щільного прилягання. Термопаста є найбільш часто використовуваним матеріалом, який забезпечує коректне охолодження електроніки. Для виконання свого завдання термопаста повинна бути хорошої якості. Щоб правильно нанести цю субстанцію, потрібний певний навик, так як вона сильно брудниться.

Для правильного нанесення зазвичай видавлюють кількість пасти розміром з горошину прямо на центральну область процесора. Потім її рівномірно розподіляють по всій поверхні, використовуючи для цього плоский предмет: наприклад, пластикову картку. Шар повинен бути досить тонким, щоб заповнити можливі зазори, але при цьому не створити додатковий бар’єр між процесором і радіатором.

нанесення пасти

Що таке термопрокладка

Основною перевагою даного елемента є простота установки. На жаль, за своєю ефективністю термопрокладки поступаються термопасте, яку можна нанести тонким шаром і отримати необхідний результат. Деякі вентилятори для процесорів продаються відразу з Термопрокладки, тому що їх легко встановити, не потрібні додаткові маніпуляції і не потрібно бруднитися, при цьому вони забезпечать необхідну працездатність. Але, на жаль, дані елементи є одноразовими.

Якщо вам коли-небудь знадобиться зняти радіатор з того місця, куди він був одного разу встановлений, термопрокладку доведеться замінити. Відбувається це з тієї причини, що поверхня термопрокладки під час прилягання до процесора порушується і стає нерівною. Таким чином, якщо ви спробуєте встановити її знову, між двома поверхнями утворюються зазори. Як уже згадувалося, це негативно позначається на теплопровідності і може порушити роботу процесора. Тому варто запам’ятати: якщо ви знімаєте радіатор, термопрокладку слід повністю видалити і замінити новою.

встановити термопрокладку

Також не слід використовувати кілька термопрокладок разом. Дві і більше прокладок між процесором і радіатором замість охолодження дадуть протилежний ефект і дуже швидко приведуть до пошкодження процесора. Особливо це стосується швидко нагріваються процесорів ноутбука.

 Заміна термопрокладки термопастой

Технічно заміна можлива, проте вона не завжди рекомендується. У більшості випадків така заміна приведе до підвищення температури процесора. Чому це відбувається? Справа в тому, що термопрокладка не тільки забезпечує теплопровідність, а й надає певний вплив на пружини і болти, що утримують всю конструкцію охолодження процесора.

Якщо прокладку зняти і нанести замість неї пасту, радіатор не буде прилягати до процесора так само щільно, як раніше, оскільки елемент певної товщини був видалений з усталеної системи. Крім того, обертання вентилятора може надавати певний вплив на процесор за рахунок виник зазору, викликаючи тертя. Тому замінити один елемент іншим можна лише на свій страх і ризик.

ПОРАДА. Однак останнім часом почалося виробництво спеціальних видів термопасти, яка використовується замість термопрокладок. Вона більш щільна і в’язка, може заповнювати великі зазори, крім того, вона має вдосконалену теплопровідністю. Зверніть увагу на термопасту марки K5-PRO, вона проводиться для комп’ютерів iMac, але також підходить і для інших комп’ютерів.

Термопаста і термопрокладка: нанесення одного на інше

Така дія не має сенсу і може тільки погіршити теплопровідність. Нанесення пасти на прокладку при певних умовах може серйозно перешкоджати передачі тепла від процесора. Тому краще не експериментувати, і замість цього вибрати тільки один варіант.

Варіант для ноутбука

Слід почати з того, що і прокладки, і паста бувають поганої і хорошої якості. Безсумнівно, термопаста хорошої якості буде краще поганий термопрокладки, і навпаки.

Термопрокладка в дії

Але якщо ми розглядаємо ситуацію з елементами однакової якості, то для ноутбука рекомендується використовувати термопрокладку. Справа в тому, що нагрівання процесора ноутбука досить сильний, крім того, цей пристрій постійно піддається трясці при перенесенні з місця на місце. Хороша термопрокладка буде більш стабільна в цих умовах, і краще вибрати її замість термопасти.

Термопаста і термопрокладки: недоліки та переваги

Почнемо з термопрокладок. Отже, які переваги вони мають?

 • Прості у використанні.
 • Їх можна вирізати різними за розмірами і формою.
 • Чи не брудняться, легко встановлюються.
 • Чи не висихають.
 • Виготовляються з різних матеріалів відповідно до специфікації.

недоліки:

 • Висока вартість виробництва.
 • Одноразове використання.

Отже, на перший погляд термопрокладки мають безліч переваг. Різні за формою, можна швидко встановити нову замість старої, прості в установці. Різноманітні види матеріалів, з яких вони виготовляються, дозволяють вибрати найкращий матеріал з точки зору електричного, теплового, хімічного або фізичного використання.

асортимент термопрокладок

Однак ціна на них може бути досить високою. Найчастіше, при виробництві комплектуючих, термопрокладки встановлюються вручну, що відразу ж збільшує вартість кінцевого продукту.

Тепер розглянемо характеристики термопасти. переваги:

 • Надійність.
 • Дешевизна.
 • Якісне усунення зазорів.
 • Потрібно лише тонкий шар.

недоліки:

 • Брудниться при нанесенні.
 • Висихає.
 • Потрібно достатній тиск.

Підведемо підсумки. Термопрокладки є хорошим варіантом, особливо для ноутбука, але потрібно відповідально підійти до їх вибору. Краще взяти хорошу термопасту замість дешевих неякісних термопрокладок. Також при виборі останніх ви можете орієнтуватися на тип і якість матеріалу. Це дає додаткову можливість контролю над своєю системою.

ПОРАДА. Якщо ціна має для вас важливе значення, краще зробити вибір на користь термопасти. Вам знадобиться нанести лише тонкий шар, щоб домогтися гарної теплопровідності. Більш того, чим тонше буде цей шар, тим краще буде теплопровідність. Термопрокладки практично завжди значно товщі необхідного шару термопасти.

Також термопаста значно краще справляється з вирівнюванням поверхонь. Оскільки вона є в’язким речовиною, ця субстанція здатна заповнювати як найдрібніші зазори, так і досить великі нерівності. Вона справляється з цим завданням значно краще, ніж термопрокладки, які не мають здатності «затікати» в усі поглиблення. Якщо поверхню ваших комплектуючих або радіатора має значні нерівності, краще віддати перевагу термопасте.

Коли ви визначитеся з вибором, бажано встановити програму контролю температури комплектуючих і деякий час відстежувати показники, щоб переконатися, що ваш вибір виявився вірним.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector